Geležinkelininkai ir valdininkai pažadus tęsi, policininkai žada toliau…

pazadai automobilis paliktas raudonas503-čiasis Šilutės miesto gimtadienis – visai ant nosies. Šventei besiruošdami, regis, turėtume padaryti viską, kad miestas nušvistų tvarka ir grožiu, kad visi mus tądien aplankę svečiai dar ilgai minėtų pamariškių darbštumą, tvarkingumą ir meilę savajam miestui.

Bet visko dar nepadarėme. Šįkart primename tris labiausiai įstrigusius pažadus miesto bendruomenei – „sutvarkyti iki Šilutės miesto šventės“…

Geležinkelininkai suspės

„Pažadame, kad iki Šilutės miesto šventės važiuodami per geležinkelio pervažą Tilžės gatvėje šilutiškiai nebedaužys savo automobilių“, – taip žadėjo miesto gimtadienį it ribą nusistatę AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovai. Tiksliau – Geležinkelių infrastruktūros direkcijos vyriausiasis inžinierius Valdas Mikelionis. Tai jis pavasarį kreipėsi į rajono Savivaldybę, prašydamas laikinai – iki gegužės 30-osios – šalia minėtos pervažos pastatyti apie kelio nelygumus informuojantį ženklą.

Kad pervaža suremontuota nekokybiškai, pripažino ir Valstybinė geležinkelių inspekcija prie Susisiekimo ministerijos, informavusi, kad „Patikrinimo metu nustatyta, jog automobilių kelio nuolydis neatitinka Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2005 m. sausio 27 d. įsakymu Nr. 3-36 patvirtintų „Pervažų įrengimo ir naudojimo taisyklių“ (Žin., 2005, Nr. 22-686) 38 punkto reikalavimo, kuris nurodo, kad ne mažesniu kaip 10 m atstumu nuo artimiausio bėgio automobilių kelio nuolydis turi būti horizontalus arba atitikti išorinio bėgio pakylos sąlygotą nuolydį. Patikrinimo akte buvo nurodyta pašalinti nustatytus trūkumus iki 2014 m. vasario 28 d.“.

„Geležinkelininkai paiso šilutiškiams duoto pažado iki gegužės pabaigos suremontuoti pervažą“, – vakar „Šilutės naujienoms’ sakė „Lietuvos geležinkelių“ atstovas spaudai Vidmantas Gudas.pazadai automobilis paliktas

Pasak įmonės atstovo, darbai bus pradėti jau pirmadienį ir per tris dienas bus baigti.

Vicemeras jau suspėjo

Antrą pažadą, kurį gerai įsidėmėjome, davė rajono mero pavaduotojas Virgilijus Pozingis, jam antrino Architektūros ir urbanistikos skyriaus vadovas Viktoras Bičkauskas bei vyr. architektas Edmundas Benetis. Jie žadėjo, kad iki miesto šventės atsiras nauji akcentai šalia Savivaldybės pastato, toje vietoje, iš kurios kovo 26-ąją buvo išrautos senos kalninės pušys.

Kadangi iki vakar ryto Savivaldybės prieigose jokių naujų akcentų nebuvo, išskyrus naujai pelargonijomis užsodintus gėlynus, V.Pozingiui priminėme jo pažadą.

„Nesikabinėkit, aš laikausi savo žodžio“, – smagiai juokėsi  vicemeras ir pasiūlė užsukti Savivaldybėn. O šalia jos jau vyko darbai.

Vakar čia jau buvo rengiamas gėlynas, kuriame bus banguoto metalo plokščių akcentai.

Policija žada toliau…

Įsitikinome, jog savo pažadus užmirštančių „pažadukų“ yra Šilutės r. policijos komisariate, tokio vardo nusipelnė Viešosios policijos viršininkas Alvydas Balandis. Šis pareigūnas dar prieš porą mėnesių žurnalistams žadėjo nedelsiant imtis priemonių, kad iš Šilutės gatvių ir kiemų būtų nutempti ne vieną mėnesį ar metus stovintys nenaudojami automobiliai.

„Tai padaryti nesudėtinga, nurodykite man tas gatvėse pamirštas mašinas, ir netrukus jų ten nebeliks“, – kovo mėnesį teigė A.Balandis.

Priminėme apie mažiausiai metus Kalinausko g. „įšaldytą“ automobilį, Dariaus ir Girėno g. paliktą ir jau žaliuoti pradedančią raudoną sportinę mašiną, P.Jakšto g., šalia šiukšlių konteinerio, nuleistomis padangomis ant žemės atgulusį juodą „pasatą“.
Priminėme ir laukėme. Šį trečiadienį apie tų automobilių nutempimą paklaustas pareigūnas tvirtino, jog vieno jų savininkas esą išvykęs į užsienį, todėl nutempti automobilio negalima, kitas automobilis nėra registruotas Lietuvoje, o trečiasis, užgriozdinęs siaurą P.Jakšto gatvelę, neva jau pašalintas.

Pazadai savivaldybeDeja, deja, P.Jakšto gatvės „puošmena“, kaip ir minėti du kiti automobiliai, teberiogso tarsi įaugusi į gatvę. Ko tada vertas pareigūno žodis?..

A.Balandis paneigė Dariaus ir Girėno g. gyventojų mintis, jog prabangusis raudonasis sportinis esą priklausantis kažkokiai Šilutės poniai, todėl policija nedrįstanti jo judinti…

Pasak A.Balandžio, jam visi Šilutės žmonės vienodi, ponių jis nebijantis ir anksčiau ar vėliau bus išaiškintas ir šios mašinos savininkas.

„Atėjo pavasaris, norėtume susitvarkyti aplinką, o po ta mašina jau žolės ir grybai auga“, – kalbėjo anądien Dariaus ir Girėno g. gyventojai, jau surinkę ir aplinkinių parašus po tokiu raštu. Tik nežino, kam jį įteikti – Savivaldybei ar policijai?

Pareigūnas tikino, kad vien praėjusį rudenį ir žiemą buvo „sutvarkytos“ kelios tokios gatvėse ilgai riogsojusios transporto priemonės, tiksliau, jas pašalino įspėjimus gavę jų savininkai.

Tikėkime, kad „sutvarkys“ ir likusias. Juk iki miesto gimtadienio – dar kelios dienos…