Geltonasis autobusiukas – Žemaičių Naumiesčio gimnazijai

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija šiemet šalies mokykloms perduos 45 naujus autobusiukus. Vienas jų atiteks ir Žemaičių Naumiesčio gimnazijai.

Ministerija praneša, kad jau nupirko ir rugpjūtį savivaldybėms perduos 45 naujus mokyklinius autobusus. Autobusai bus perduoti 43 savivaldybėms.

Mokykliniams autobusams įsigyti skirta daugiau nei 2 mln. eurų. Autobusai skirti pavežti specialių ugdymosi poreikių turinčius mokinius bei kaimuose ir miesteliuose toliau kaip 3 kilometrus nuo mokyklos gyvenančius moksleivius. Taip pat šiais autobusiukais bus vežami mokiniai, kurie pakeitė mokyklą dėl reorganizavimo ar struktūros pertvarkymo.

Geltonaisiais autobusais mokiniai gali vykti ir į būrelius, kultūros ir sporto renginius, ekskursijas. 19 vietų mokykliniuose autobusuose dėl moksleivių saugumo įrengti variklio užvedimą blokuojantys alkotesteriai, dėl patogumo sumontuotos pneumatinės važiuoklės, geresnės oro cirkuliavimo ir šildymo sistemos. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nurodo mokykloms nuo 2000 metų iš viso nupirkusi 1156 geltonuosius autobusus. Iki metų pabaigos ministerija numato įsigyti ir savivaldybėms paskirstyti dar apie 40 mokyklinių autobusų.