Gera naujiena: 300 km savivaldybės griovių bus išvalyti

POZINGIS GRIOVIAMSŠilutės savivaldybės vadovai nuo šios savaitės pradžios džiūgauja: gautas patvirtinimas, jog Vyriausybė suplanavo toliau gerinti Nemuno žemupio griovių tvarkymą. Šiemet Šilutės savivaldybės grioviams tvarkyti bus paskirta apie 4,5 mln. Eur papildomų lėšų, už kurias bus galima išvalyti apie 300 km žemių sausinimui skirtų griovių, jų pralaidas, sutvarkyti siurblines.

Ministro vizitas davė naudos

Šilutės savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis „Šilutės naujienas“ informavo apie Vyriausybės suplanuotą bemaž puspenkto milijono eurų Valstybės investiciją Šilutės savivaldybei. Už šiuos pinigus per 2020 metus bus rekonstruota apie 300 km Nemuno žemupio griovių ir sutvarkyta su jais susijusi infrastruktūra.

Lig šiol tokiems darbams Šilutės savivaldybė kasmet gaudavo tik iki 300 tūkst. Eur. Pasak V. Pozingio, apie tokius būtinus darbus asmeniškai buvo informuotas Žemės ūkio ministras Andrius Palionis, kai jis lankėsi Šilutės savivaldybėje kartu su ministerijos specialistais. Ministrui buvo parodytos Nemuno žemupio žemės, veikiančios ir rekonstruojamos polderių sistemos. Parodyta kaip efektyviai veikia rekonstruotų griovių sistemos, mažindamos drėgmės lygi Šyšos polderyje prie Rusnės estakados ir t.t. Aišku, buvo parodyti ir grioviai, kuriems tvarkyti yra būtina parama.
Savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vadovas Povilas Budvytis operatyviai parengė planus tų griovių, kuriuos reikia rekonstruoti.

„Džiugu, kad buvome išgirsti ir suprasti”, – sakė V. Pozingis. Grioviams valyti skirta lėšų ne tik Šilutės savivaldybei, bet ir Pagėgių, Tauragės ir Jurbarko savivaldybėms.

Pasak V. Pozingio, pastebėta, kad šiemet, kaip ir praėjusiais metais, Šilutės savivaldybė gaus 2 mln. Eur papildomų lėšų Savivaldybės polderių sistemoms rekonstruoti. Tikimasi, kad visas investicijas pavyks įsisavinti. Juolab, kad yra nurodymai ir Aplinkos apsaugos ministerijai negaišinti ilgais derinimais griovių ir anksčiau buvusių upelių valymo projektų, nes bus atliekami tik valymo darbai.

Nemuno žemupio drėgmės griovių ir polderių sistemoms sumažės apkrova ir tuomet, kai bus įgyvendintas Nemuno upės vagos gylio atstatymo iki tinkamo laivybai projektas. Toks projektas turi būti pradėtas jau šiemet ir jam įgyvendinti skirta 28 mln. Eur.