Geradariai kviečiami paremti skurstančius mokinius

buk pirmunas organizatoriai2862 – tiek oficialiai šiemet rajone yra vaikų, kurių tėvai prašo paramos įsigyti mokyklinius reikmenis. Kiekvienam šių moksleivių bus išmokėta 156 litų valstybės parama, o dalis jų sulauks ir geradarių šilutiškių paramos.

Tokią pagalbą sunkiai besiverčiančioms šeimoms ėmėsi organizuoti jauni šilutiškiai – asociacija „Pamario jaunimas“ su vadove Lijana Jagintavičiene, Verslo paslaugų centras „Šilutė plius“ ir jo įkūrėjas Edgaras Gudas, prie jų prisijungė jaunieji Šilutės šauliai ir jaunimo organizacijos „Darbas“ Šilutės skyriaus nariai.

Akciją organizuoja jaunimas

Artėjant mokslo metams visoje šalyje buvo paskelbta akcija „Būk pirmūnas“, gyventojai buvo kviečiami aukoti mokiniams tinkamų daiktų. Apie akciją informavusios „Šilutės naujienos“ ir koordinatorius apgailestavo, kad šios akcijos organizatoriaus dar nėra Pamaryje.

Idėja sužavėjo jauną šilutiškę L.Jagintavičienę, kuri nedelsdama ėmėsi iniciatyvos padėti skurstantiems moksleiviams. Bet liko labai nusivylusi, mat paaiškėjo, kad gerą darbą dirbantys žmonės turėtų už savo lėšas išsileisti informacinius akcijos lankstinukus, o platinti juos leista tik viename prekybos centre. Nurodyta tik iš vieno prekybos centro pirkti moksleiviams reikalingas prekes.

Šilutiškė nutarė, kad gerą darbą dirbančių žmonių negalima sprausti į rėmus ir reikalauti didinti tik vieno iš didžiųjų prekybos centrų pelną, todėl sumanė organizuoti kitą panašaus pobūdžio akciją.

Ieškodama bendraminčių ji paskambino „Šilutė plius“ vadovui E.Gudui ir išgirdo, jog šis mąstantis apie tą patį. Netrukus bendraminčių buvo daugiau – prie kvietimo daryti gerą darbą prisijungė Šilutės 8-oji šaulių kuopa ir jaunimo organizacijos „Darbas“ Šilutės skyriaus nariai.

Laukiama naujų ir apynaujų daiktų

Vakar visi šie šilutiškiai atidarė socialinę akciją „Būk Pamario pirmūnas“, kurią vykdys rugpjūčio 29-31 dienomis. Verslo paslaugų centro „Šilutė plius“ patalpose Lietuvininkų g. 37 name pastatytos aukų dėžės atidarymo juostelę perkirpo akcijos buk pirmunas sauliaiglobėja – merė Daiva Žebelienė.

Rajono vadovė dėkojo visiems organizatoriams už gražią ir reikalingą iniciatyvą.

Visi akcijos dalyviai pasikeisdami dalins skrajutes ir informuos atėjusius pirkėjus apie galimybę paremti skurstančius vaikus.
Laukiama sąsiuvinių, visokiausių rašiklių, liniuočių, kuprinių, pieštukų, flomasterių, plastilino, guašo, akvarelės, žirklių, spalvoto popieriaus, piešimo sąsiuvinių, penalų, žirklių – tokių daiktų, be kurių moksleiviai neišsiverčia nė dienos.

E.Gudas sakė, kad nebūtina mokyklines prekes pirkti tik šioje parduotuvėje, galima atnešti ir kitur nupirktus daiktus ar net apynaujus namuose turėtus, bet nebereikalingus mokyklinius reikmenis.

Akcija bus ir kitais metais

„Čia susirinkusiųjų širdys yra auksinės“, – sakė L.Jagintavičienė, dėkodama visiems, palaikiusiems jos idėją. Moteris pasakojo daug važinėjusi po rajono kaimus ir juose mačiusi daug juodo skurdo. „Mačiau, kaip prie stalo sėdi 4 ir daugiau vaikų ir su pasigardžiavimu valgo sriubą, kurioje plaukioja tik bulvės ir keli aliejaus lašai. Jie laimingi, kad gavo bent tokios sriubos“, – pasakojo ji.

Todėl, Lijanos nuomone, 156 litai valstybės paramos išties yra pernelyg mažai, norint išleisti vaiką į mokyklą: vien pratybų sąsiuviniams reikia apie 100 litų, berniuko uniforma kainuoja dar apie 160 Lt. „O kur dar visi kiti būtini reikmenys?..“ – svarstė L.Jagintavičienė.

Padėti išvežioti paaukotus daiktus šeimoms, kurioms paramos reikia labiausiai, pasižadėjo Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus. Organizatoriai savo ruožtu įsipareigojo paviešinti, kiek ir kokių daiktų bus surinkta ir kiek šeimų paremta.

L.Jagintavičienė ir E.Gudas neabejoja, jog akcija gyvuos ir kitąmet, tik tikriausiai ji išaugs ir taps ilgesnė bei masiškesnė, nes jau bus gerai žinoma šilutiškiams.