Geradarystės apdovanojimas atiteko „Smiltės“ moterims

SOJAUS _10Klaipėdos apskrities „Lions“ moterų klubo „Smiltė“ atstovės penktadienį gavo vieną gražiausių Šilutės rajono apdovanojimų. Už paramą Rusnės specialiajai mokyklai joms įteikta Hugo Šojaus statulėlė, kurią jau šeštus metus krašto mecenatams skiria Šilutės Rotary klubas.

Geradarės iš kaimyninio rajono, vykdydamos paramos projektą „Rusnė“, per kelerius metus surinko ir į Rusnės specialiosios mokyklos ugdytinių gerovę investavo daugiau kaip 20 tūkstančių eurų.

Pasiūlė 16 kandidatų

Šilutės Rotary klubas naująją tradiciją – pagerbti mecenatus, tęsiančius garsiojo Šilokarčemos dvarininko Hugo Šojaus labdarystės idėjas, – pradėjo 2011 metais. Tais metais H.Šojaus statulėlę pelnė magnolijų augintoja Eugenija Juraškaitė – Murauskienė, Šilutę puošianti savo tėvo Liudviko Juraškos adaptuotomis, mūsų klimatą ištveriančiomis magnolijomis.
SOJAUS _9
Vėlesni laureatai buvo labdaros organizacija „Šilutės Sandora“, bendrovės „Egmina“ vadovai Remigijus Baltutis ir Česlovas Barauskas, Kintų Vydūno kultūros centro kūrėjai, dailininkai Rita ir Romas Tarvydai, Rusnės salos bendruomenė.

Rotariečiai laureatą renka pagal intriguojantį scenarijų. Pirmiausia visi klubo nariai teikia pasiūlymus, ką vertėtų pagerbti kaip metų mecenatą.

Pasak renginio vedėjo, dabartinio Šilutės Rotary klubo prezidento Marijaus Budraičio, šiemet buvo pasiūlyta net 16 pretendentų.

Jų nuopelnus klubo nariai aptaria diskusijose ir balsuoja, kuriuos tris žmones ar organizacijas pagerbti iškilmingame renginyje. O metų geradarys renkamas slaptu balsavimu. Balsavimo rezultato net patys rotariečiai nežino iki pat H.Šojaus statulėlės įteikimo akimirkos. Teisę užrašyti laimėtoją suteikiama vienam iš klubo narių, o iškilmių metu voką su laimėtojo pavarde tradiciškai atplėšia pirmoji statulėlės laureatė E.Murauskienė.
Tokia būna renginio kulminacija.

Skiria ir skatinamąsias stipendijas

SOJAUS _3O iki kulminacijos Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje netrūksta ir kitų apdovanojimų.

Šilutės Rotary klubo vyrai ir jų žmonos, susibūrusios į Šilutės „Inner Wheel“ klubą, kasmet skiria skatinamąsias stipendijas Šilutės meno mokyklos gabiausiems mokiniams.

Šiemet 150 eurų stipendijos skirtos talentingai dailininkei Monikai Jauniūtei ir muzikantui Kasparui Nogniui, profesionaliai įvaldžiusiam pučiamąjį instrumentą – eufoniją.

Jaunuosius menininkus ir jų pedagogus – visą būrį dailės mokytojų, kurie mokė Moniką, ir pučiamųjų instrumentų mokytoją Gražvydą Railą – sveikino Rotary klubo būsimasis prezidentas Alfredas Markvaldas ir „Inner Wheel“ klubo prezidentė Jūratė Skabeikienė, rajono meras Vytautas Laurinaitis, Meno mokyklos vadovai, artimieji.

Geradariams dėkojo mokiniai, pedagogai, bendruomenės

Atėjo metas skelbti ir metų geradarius.Sojaus apdovanojimas_Jauniute_monika

Pavyzdžiu, kaip mylėti ir remti savo gimtinės mokyklą ir jos mokinius, gali būti Lietuvos sporto universiteto vyriausiasis mokslo darbuotojas, prof. Sigitas Kamandulis. Iš Žemaitkiemio kilęs profesorius, baigęs Usėnų vidurinę mokyklą, pasiekęs profesinių aukštumų, pasisiūlė kasmet usėniškius vaikus nuvežti į „Žalgirio „Eurolygos“ krepšinio rungtynes, padėti susitikti su krepšininkais, aplankyti Sporto universitetą. Mokslininkas remia savo gimtinės mokyklą ir sportiniu inventoriumi.

S.Kamandulis savo iniciatyvą vertino kukliai. „Manau, mano parama usėniškiams – nedidelis darbas. Bet kai visi darome po truputį, tas gerumas užauga“, – sakė jis.

Už gražią bendrystę S.Kamanduliui dėkojo ir rotariečiai, ir meras V.Laurinaitis, ir didelis būrys Usėnų bendruomenės ir mokyklos atstovų.

Antrasis šių metų geradarys – tai trijų šokių kolektyvų asociacija „Trys žuvys“. Prieš 3 metus „Žvaigždūnės“ vadovė Loreta Stanelienė, „Atėnės“ vadovė Jūratė Gricevičienė ir „Lūgnės“ vadovė Asta Maigienė pradėjo rengti kalėdinius koncertus „Žiemos šokis“. Jų metu surinktos lėšos buvo skirtos nepasiturinčioms šeimoms. Bet kolektyvų vadovės neapsiribojo tokia labdara. Jos jau trečius metus visą gruodį kviečia šilutiškius, įvairias įstaigas ir organizacijas išpildyti sunkiai besiverčiančių šeimų vaikų lūkesčius. Ir kasmet pavykdavo pradžiuginti ne vieną dešimtį vaikų.

Rotariečių apdovanojimą atsiėmusi asociacijos „Trys žuvys“ atstovė A.Maigienė sakė, kad šis įvertinimas skatina daryti dar daugiau gerų darbų.

Pirmą kartą Šilutės Rotary klubas, ieškodamas geradarių, peržengė Šilutės rajono ribas – priminė ne vienerius metus besitęsiančią Klaipėdos apskrities „Lions“ moterų klubo „Smiltė“ ir Rusnės specialiosios mokyklos draugystę, klaipėdiečių moterų rūpestį šia mokykla, už surinktas lėšas įrengtą krepšinio aikštelę, kitas dovanas.

Sojaus apdovanojimas_Nognius_kasparas„Visiems klaipėdiškiams dabar virpėtų balsas stovint priešais jus, šilutiškiai. Labai puiki jūsų iniciatyva, mielas renginys, labai smagu, kad mus pakvietėte į šią gėrio šventę. Esame bažnyčioje, ir neabejoju, kad Dievas mato ne tik mūsų visų išorę, bet ir širdis. Mato, kiek gėrio ir meilės yra tose širdyse. Visa tai sudėjus, galima labai daug padaryti“, – sakė viešnia iš „Smiltės“ klubo.

Ji prisiminė jautrius susitikimus su Rusnės specialiojoje mokykloje ugdomais vaikais, jų pedagogais, kurie dieną naktį rūpinasi, kad tiems vaikams būtų kuo geriau gyventi šiame pasaulyje. Todėl klaipėdietės nori dar daugiau padėti ir šiai mokyklai, ir kitoms įstaigoms, besirūpinančioms likimo nuskriaustais vaikais. Naujausias „Smiltės“ klubo labdaros projektas – atnaujinti vaikų palatas Vilniaus onkologijos centre.

Savo mecenatėms dėkojo Rusnės specialiosios mokyklos direktorius Romualdas Blechertas, pedagogės, rusniškiai, kiti iškilmių dalyviai.

Gerumas neturi sienų

Po daugelio padėkų talentų kalvei – Šilutės meno mokyklai ir visiems geradariams bažnyčioje suskambo pučiamųjų instrumentų atlikėjų koncertas. Grojo ir pats stipendininkas K.Nognius, ir jo mokytojas G.Raila, kiti meno mokyklos pūtikų pedagogai, pučiamųjų ansambliai ir netgi visas fanfarinis orkestras „Pamarys“.

Sukviesti ankstesniųjų metų H.Šojaus statulėlės laimėtojai laukė, kas iš šiemetinių nominantų papildys jų gretą.

E.Murauskienei atplėšus paslaptingąjį voką ir paskelbus šių metų laureatą – klubą „Smiltė“, nugriaudėjo ovacijos.

Sveikindamas metų mecenatą – klubą „Smiltė“ – meras V.Laurinaitis pasidžiaugė, kad gerumas neturi sienų nei tarp savivaldybių, nei tarp regionų, nei tarp valstybių.

„Kad niekur neliktų sienų, reikia žmonių, kurie turėtų plačias širdis ir dalintų gėrį“, – sakė apdovanojimo nustebintos viešnios iš Klaipėdos.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.