Geriau pažinti žąsis ir gulbes ornitologai kviečia į seminarą Ventėje

zelmenines zasys juliaus morkuno nuotrKiekvieną pavasarį Nemuno delta gyvena savo aukso amžių: dešimtys tūkstančių migruojančių įvairių rūšių žąsų, tūkstančiai gulbių giesmininkių ir mažųjų gulbių ankstyvą pavasarį, kovo–balandžio mėnesiais, prieglobstį randa Nemuno deltoje.

Tuo metu derlingose Nemuno deltos pievose ganosi baltakaktės, želmeninės, pilkosios, rečiau trumpasnapės žąsys bei baltaskruostės, kanadinės, o retais atvejais ir paprastosios bei rudakaklės berniklės, taip pat mažosios žąsys – atskiromis dienomis galima suskaičiuoti net iki 70 000 įvairių žąsų. Taip pat užlietuose plotuose plaukioja iki 4 000 gulbių giesmininkių bei iki 1 300 mažųjų gulbių. Šis intensyvus gamtos gyvenimas trunka iki pirmųjų gegužės dienų.

juliaus morkuno lietuvos ornitologu draugijos nuotrPradedantiesiems ornitologams yra gana sudėtinga savarankiškai išmokti atpažinti skirtingų rūšių vandens paukščius, todėl jie yra kviečiami į seminarą žąsims ir gulbėms pažinti, vyksiantį 2013 m. balandžio 13 dieną nuo 10 val. Ventės rago ornitologinėje stotyje.

Paskaitas skaitys ir užsiėmimus ves Ventės rago ornitologinės stoties vedėjas Vytautas Jusys ir Lietuvos ornitologų draugijos (LOD) tarybos narys Julius Morkūnas. Vienos dienos pažintinis seminaras bus skirtas pradedantiesiems paukščių stebėtojams bei gamtai neabejingiems žmonėms, norintiems pagilinti vandens paukščių pažinimo žinias.

Renginys bus sudarytas iš teorinės ir praktinės dalių. Teorinėje dalyje dalyviai sužinos apie Lietuvoje aptinkamas žąsų ir gulbių rūšis, jų identifikavimo specifiką, gyvenimo ciklus ir migracijų eigą, taip pat naudojamus žąsų ir gulbių migracijų tyrimo metodus. Pasikaustę teorinėmis žiniomis, dalyviai su vedėjais važiuos jų patikrinti į Nemuno deltos užlietas pievas, kuriose tuo metu jau knibždės šiaurėn į perimvietes už 2 000 kilometrų traukti nekantraujančių žąsų ir gulbių pulkai.

Laukiami visi, kurie nori pagilinti ornitologines žinias. Su savimi reikėtų turėti žiūronus, jei turite, teleskopą, užkandžių pietums, termosą arbatos ir gerą nuotaiką!

Seminaras organizuojamas savanoriškai (be finansavimo), todėl kelionių išlaidų organizatoriai apmokėti negali. Dalyviams siūloma kooperuotis ir vykti į renginio vietą, paimant pakeleivių iš artimų vietovių. LOD, turėdama Jūsų registracijos duomenis, pabandys pasiūlyti, kas galėtų pavėžėti iki renginio arba, susidarius didesnei grupei, suorganizuoti transportą, kurį tektų apmokėti iš asmeninių lėšų.

Prašome užpildytą registracijos formą atsiųsti iki balandžio 6 dienos LOD sekretoriato darbuotojai Justinai el.paštu: justina@birdlife.lt. Renginio savaitgalį bent daliai lankytojų bus galima nakvoti Ventės rago ornitologinėje stotyje. Dalyvių skaičius bus ribotas (dėl vietos, ypač nakvynei), todėl prašome užsiregistruoti kuo skubiau.