Geriausi rajono abiturientai linki taikos Žemei ir pažangos Šilutei

GERIAUSIA 2Liepos 13-ąją istorinėje vietoje – Šilutės Hugo Šojaus muziejaus freskų salėje – rajono Savivaldybės vadovai pagerbė rajono ir visos Lietuvos viltį – geriausiai valstybinius egzaminus išlaikiusius mūsų rajono mokyklų abiturientus.

Toks renginys yra tradicinis, kasmet skiriasi tik šimtukais egzaminus išlaikiusių vaikinų ir merginų skaičiai. Šiemet jų – 7 iš Šilutės Vydūno bei Žemaičių Naumiesčio gimnazijų.

Geriausiems abiturientams linkėta sėkmingų tolesnių žingsnių, jiems įteikti rajono mero padėkos raštai ir dovanėlės. O patys abiturientai pasidalijo tolesniais planais ir išsakė linkėjimus savo kraštui.

Sukvietė į Mažosios Lietuvos kultūros širdį

Geriausių abiturientų pagerbimo renginiu, vykusiu H.Šojaus dvare, į plačiuosius gyvenimo vandenis išplaukiantiems jauniems žmonėms norėta dar kartą „įkalti į galvas jų šaknis“, – tai priminė renginio vedėja Vaida Galinskienė.
Tautiniu Mažosios Lietuvos kostiumu vilkinti ir šišioniškių tarme prabilusi vedėja priminė, kad Šilutės dvaro šeimininkas H.Šojus ypač didelį dėmesį skyrė lietuvininkų etninei kultūrai, dvaras jo valdymo laikais buvo ir dabar tebėra visos Mažosios Lietuvos kultūros širdis.

Pasakos apie auksinę žuvelę leitmotyvas, išmaniai įpintas į visą ceremoniją, pasitarnavo ne tik tam, kad iliustruotų renginio vedėjos linkėjimą jaunuoliams siekiant gražių dalykų neatsidurti prie suskilusios geldos… Jis dar ir padėjo merginoms ir vaikinams išsakyti linkėjimus Lietuvai ir pasauliui, Šilutei ir sau patiems.

Aukščiausių rezultatų pasiekusius ir puikiai į tolesnį gyvenimo kelią startavusius jaunuolius sveikinęs savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pripažino, kad nuolat besikeičiančioje Lietuvos švietimo sistemoje 100 balų gauti už valstybinį egzaminą nėra paprasta, nes egzaminai kasmet pažeria staigmenų. Anot mero, ne tik egzaminų maratonas, bet ir visi 12 metų mokykloje yra sunkus metas, nes Lietuvoje nuolat keičiamos ugdymo programos. Tai kelia įtampą, nes niekas negali žinoti, kokias staigmenas pateiks egzaminai.

Visgi V.Laurinaitis sakė nesuprantantis tik vieno – kaip galima neišlaikyti gimtosios kalbos egzamino, kuriai skiriamos net penkios savaitinės pamokos?.. Bet neišlaikiusių mokinių buvo.

Šimtukai, anot mero, yra geriausias rodiklis, kad moksleiviai visus mokyklos metus dirbo kryptingai, bet kartu tai ir didžiulis jų mokytojų nuopelnas.

Abiturientams V.Laurinaitis įteikė padėkos raštus ir savivaldybės dovanėles, linkėjo trumpai pailsėti ir pradėti ruoštis studijoms, o jas baigus grįžti į gimtąją Šilutę. „Jūs visada čia laukiami“, – sakė meras.

Aukščiausiais balais mokyklas baigusius abiturientus sveikino ir tolesnės sėkmės linkėjo jų mokytojai bei abiejų gimnazijų vadovai.  Vydūno gimnazijos direktorės pavaduotojas Vytautas Žemaitaitis dėkojo jaunuolių tėvams už vaikams įskiepytą atsakingą požiūrį į darbą, o patiems jaunuoliams – kad jie tuos „skiepus“ priėmė, jų mokytojams – už pagalbą smalsiausiems ir darbščiausiems.

Žemaičių Naumiesčio gimnazijos vadovas Liudvikas Genys prisipažino, jog  pedagogai nenustebo, kad du jų gimnaziją baigę moksleiviai, ir anksčiau Žemaičių Naumiestyje mokslus krimtusi Laura Regelskytė pateko į geriausiųjų sąrašus. Jis pritarė merui, kad esant šiandienos švietimo sistemai gauti 100 balų įvertinimą už brandos egzaminą yra didžiulis pasiekimas ir sveikino tą pasiekimą iškovojusius abiturientus.

Tradiciškai pristatome geriausių rajono abiturientų septynetuką.

Laura REGELSKYTĖ, Vydūno gimnazija

Abiturientai Laura_Regelskyte

 

 

Nuo visų geriausiųjų būrio šiemet ryškiai atsiplėšė Vydūno gimnaziją baigusi Laura Regelskytė – net keturi jos brandos egzaminai įvertinti šimtukais: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, chemijos ir geografijos. Vos vieno balo jai pritrūko iki penktojo šimtuko, o jos mokytoja Lilija Zdanevičienė apgailestavo, kad Laura nelaikė istorijos egzamino – anot jos, būtų buvęs dar vienas šimtukas.

Laura sakė vienodai mėgusi visus mokomuosius dalykus, tokių, kurie jai nepatiktų, nebuvo. „Gal esu gabi“, – trukteli pečiais mergina.

Atokiame Gardamo seniūnijos Meškinės kaime gyvenanti mergina į pamokas važinėjo kartu su į darbą Šilutėje vykstančia mama, tad kelionei tik į vieną pusę kaskart joms tekdavo sugaišti po 40 minučių, o namo grįždavo 17 – 18 valandą. Bet, pasak Lauros, tai nebuvo sunku, laiko jai užtekdavo ir choro repeticijoms, ir dailės pamokoms, ir šokiams.
Savo ateitį geriausia rajono abiturientė sieja su biologijos mokslais – galbūt medicina arba gyvybės mokslais. Galutinio sprendimo ji dar nepriėmė.

Gavusi klausimą, ko palinkėtų savo gimtajai kalbai, Laura palinkėjo… daug meilės ir kad kiekvienas žmogus saugotų ir labai brangintų savo gimtąją kalbą.

Rugilė ENDZINAITĖ, Vydūno gimnazija

Abiturientai Rugile_Endzinaite

Visus dalykus mėgo ir visi jei gerai sekėsi ir kitai vydūnietei – Šilmeižių kaime gyvenančiai Rugilei Endzinaitei. Už anglų kalbos valstybinį egzaminą ji gavo 100 balų.

Kasdienės kelionės į Šilutę nevargino ir šios merginos, ji sakė jau pati vairuojanti automobilį.

12-oje klasėje jai likdavo ir laisvo laiko, bet sako nebeturėjusi noro dar kur nors dalyvauti, labiau mėgo pati savarankiškai ko nors mokytis. Anksčiau Rugilė baigė ir Šilutės muzikos mokyklos fortepijono klasę.

Mergina žada studijuoti taikomąją fiziką Vilniaus universitete. „Tiesiog patiko ši studijų programa“, – sakė ji.
Baigusi studijas mergina norėtų kuriam laikui išvažiuoti iš Lietuvos, anot jos – praplėsti akiratį. „Akivaizdu, kad anglų kalbą aš moku geriau nei lietuvių, nes tik iš anglų kalbos egzamino gavau šimtuką. Tad teks važiuoti į užsienį“, – juokavo ji, gavusi klausimą apie planus. Bet vėliau norėtų grįžti gyventi gimtinėn.

Gabija NORGILAITĖ, Vydūno gimnazija

Abiturientai Gabija_Norgilaite

Taip pat šimtuką už anglų kalbą gavusi Gabija dar tik linki sau rasti gyvenimo kelią, nes jis, anot jos, dar neaiškus. Jai irgi vienodai gerai sėkėsi kone visi mokomieji dalykai, tad mokytis A lygiu ji pasirinko visus pagrindinius dalykus – ir tiksliuosius mokslus, ir kalbas.

Mergina prisipažįsta gerokai stresavusi dėl egzaminų ne tik jiems prasidėjus, bet ir per visus mokslo metus. Tačiau kai egzaminai atėjo, nė nepajutusi, kaip jie baigėsi.

Merginos planuose – politikos studijos Vilniaus universitete, bet kalbėdama apie juos ji apdairiai pridėjo žodelį „gal“…

 

 

 

 Mantas GRIGALIUS, Vydūno gimnazija

Abiturientai Mantas_Grigalius

Vydūnietis Mantas laikė 4 egzaminus – lietuvių kalbos, informatikos, matematikos bei anglų. 100 balų jis gavo už anglų kalbos egzaminą, ne veltui šis dalykas mokykloje buvo vienas jo mėgstamiausių. Dar jam patiko istorija ir informatika.

„Mokymuisi skyriau nelabai daug laiko, daugiausiai jo teko matematikai, nes ji sekėsi sunkiausiai, o anglų sekėsi natūraliai“, – sakė Mantas. Jis pasakojo, kad nuo mažens žiūri daug filmų ir televizijos laidų anglų kalba, taip pat mėgsta kompiuterinius žaidimus, o jie būna angliški. Jis mano, kad tai ir lėmė natūralų anglų kalbos mokėjimą.
Turėjo jis ir laisvalaikio, kurį mėgsta leisti su draugais.

Bet studijuoti anglų kalbos Mantas neketina. Jo planuose programų sistemos (programavimo) studijos Vilniaus Gedimino technikos universitete.

O paklaustas, iš kur kilęs, jis visiems žada atsakyti, jog „iš gražiausios gamtos krašto“.

 Viktor VOSTRIKOV, Šilutės Vydūno gimnazija

Abiturientai Viktor_Vostrikov

Šilutiškis Viktoras laikė anglų kalbos, informacinių technologijų ir lietuvių kalbos egzaminus, 100 balų gavo iš matematikos.
Vaikinas sako, kad sistemingai mokėsi visus 12 metų, todėl ruošiantis egzaminams nereikėjo pamesti galvos, užteko peržvelgti egzaminų medžiagą. Abiturientui likdavo pakankamai daug laisvalaikio – tada mėgo programuoti.

Turbūt todėl vaikinas planuoja studijuoti informacines technologijas, tik dar nėra apsisprendęs, kurį universitetą rinksis. O kai baigs studijas, tikisi, kad Šilutė jau bus gerokai pažengusi informacinių technologijų srityje.

 

 

 

 

Rita MILKERYTĖ, Žemaičių Naumiesčio gimnazija

Abiturientai Rita_Miklovyte


Rita laikė 5 egzaminus – istorijos, fizikos, anglų kalbos ir lietuvių kalbos. Mėgstamiausias jos dalykas buvo matematika – už valstybinį egzaminą gavo 100 balų.

Ritai paskutiniai metai mokykloje buvo įsimintini – šimtadienis, išleistuvės. Daug laiko mokslams ji neskyrė, laisvalaikio turėjo pakankamai. Ruoštis baigiamiesiems egzaminams abiturientei padėjo daug Žemaičių Naumiesčio gimnazijos mokytojų.

„Norėčiau padėkoti matematikos mokytojoms G.Peteraitienei bei A.Košinskienei, istorijos mokytojai M.Lidžiuvienei, fizikos D.Sirtautienei bei lietuvių kalbos R.Bidvienei“, – sakė ji.

R.Milkerytė nori Vilniaus universitete pasirinkti studijas, susijusias su matematika.

„Smagu gauti tokį įvertinimą“, – paklausta, kaip jaučiasi patekusi tarp geriausių Šilutės rajono abiturientų, atsako mergina, kuri auksinės žuvelės paprašytų tik vieno dalyko – taikos Žemei.

Martyna BIELSKYTĖ, Žemaičių Naumiesčio gimnazija

Abiturientai Martyna_Bielskyte

Martyna visus pasirinktus egzaminus išlaikė neblogai. Aukščiausią įvertinimą – 100 balų ji gavo iš istorijos, už lietuvių kalbos egzaminą gavo 89 balus.

Mokymuisi ji skyrė daug laiko, ypač – paskutinėse gimnazijos klasėse.

„Ruošiantis egzaminams didelio jaudulio nebuvo, ramiai viskas praėjo, stengiausi, mokiausi, kiek galėjau“, – pasakojo Martyna.

Jai istorija visada patiko ir gerai sekėsi, tai ir lėmė aukštą valstybinio brandos egzamino įvertinimą. Ruoštis istorijos egzaminui padėjo istorijos mokytoja M.Lidžiuvienė, kuri, pasak Martynos, yra labai gera ir motyvuojanti.

Laisvalaikiu Martyna mėgsta piešti, šokti, leisti laiką su draugais. Dvyliktoje klasėje visiems šiems dalykams užteko laiko, viską pavyko suderinti.

Martynai labai patinka kalbos, todėl ji nori stoti į anglų ir prancūzų kalbos studijas Vilniaus universitete. Ir tikisi, kad tuo laiku, kai jas baigs, Žemaičių Naumiestyje jau bus atsiradę daugiau veiklos jaunimui.