Geriausi ūkininkai pagerbti Kaune

ukininkaiPenktadienį Kaune pagerbti iš visos šalies kampelių suvažiavę geriausi metų ūkininkai – čia vyko jau 21-ąjį kartą rengiamo konkurso „Metų ūkis 2014“ nugalėtojų pagerbimas.

Šio konkurso šiemetinio rajono turo nugalėtojas – tris darbščiausių mūsų ūkininkų šeimas – į Kauną lydėjo Savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus bei Lietuvos ūkininkų sąjungos Šilutės skyriaus vadovai. Visi nuvežti Savivaldybės transportu.

Šilutės rajono „Metų ūkio“ rinkimuose šiemet nugalėjo Juknaičių seniūnijos Gurgždžių kaimo ūkininkai Juzefa ir Petras Tamavičiai. Kartu su jais į Kaune vykusią ceremoniją pakviesti ir II bei III vietų laimėtojai. Pastarieji titulai šiemet atiteko Birutei ir Kęstučiui Žvirbliams iš Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Vanagių kaimo bei šalia Šilutės, Grabupiuose gyvenantiems Rimai ir Aloyzui Raukčiams.

Pasibaigus šiemetinei apžiūrai rajone, ūkių vertinimo komisijai vadovavęs Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Alfredas Stasys Nausėda sakė, jog kasmet pastebimas ryškus ūkių kilimas, juose matoma vis daugiau modernios technikos ir gražėjančių pastatų. Žinoma, didele dalimi tai yra Europos Sąjungos paramos įtaka.

Todėl ir išrinkti geriausius iš geriausių ūkių komisijai kasmet būna sunkus uždavinys.

Priminsime, jog Tamavičių ūkiui I vieta skirta už inovatyvumą, už tai, kad jo šeimininkai nuolat dalyvauja įvairiose programose, o pagal primilžius jau seniai pirmauja rajone: viena Tamavičių juodmargė per metus duoda 8300 litrų pieno.

Aukštų rezultatų P.Tamavičiaus ūkis pasiekė ir šalies mastu: tarp 30-50 karvių bandas turinčių ūkininkų jis pagal primilžius yra 30-oje vietoje.

Ūkininkai – jau nebe „runkeliai“

Į finalinį konkurso renginį kultūros ir sporto centre „Girstutis“ suvažiavo ir stambių, kelis šimtus hektarų dirbančių ūkių savininkai, ir vos 15 ha plote ūkininkaujantys žemdirbiai.

Konkurse dalyvavo iš viso 400 ūkių, iš jų buvo išrinkti 125 laimėtojai.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė pradžiugino susirinkusiuosius pažadu, jog kitais metais žemdirbių pajamos turėtų būti didesnės nei šiemet, daugiau jie turėtų gauti ir išmokų.

Ministrė kalbėjo apie agrarinio sektoriaus svarbą šaliai, kuriamas darbo vietas ir didžiulę įtaką gretutiniams sektoriams. „Jūs dirbate visus metus. Adventinis laikas – graži proga nulenkti prieš jus galvą. Linkiu, kad Kūčių vakarą jaukiai praleistumėte savo namuose, tarp artimųjų“, – sakė V.Baltraitienė.

Susirinkusius ūkininkus sveikinęs Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas pastebėjo, jog šiemetinių laimėtojų amžiaus vidurkis gerokai mažesnis, nei buvo anksčiau, o tai rodo, jog daugėja jaunų ūkininkų.

Dauguma – 41 proc. – nugalėtojų savo anketose nurodė, jog turi aukštąjį išsilavinimą, daug – aukštesnįjį (30 proc.) ir specialųjį vidurinį (22 proc.) išsilavinimą.

„Visi laimėtojai yra įgiję išsilavinimą – nustokite vadinti žemdirbius „runkeliais“!“ – šią J.Talmanto frazę salė palydėjo plojimais.

Savo kalboje J.Talmantas prisiminė ir nepalankią žiemą, ir Rusijos embargą bei sumažėjusias išmokas. „Neaišku, ko tikimasi iš ūkininko – ar pridėtinės vertės kūrimo, ar besąlygiško taisyklių ir reikalavimų vykdymo?“ – sakė jis. Todėl, anot J.Talmanto, šiandien žemdirbiams ypač reikia stiprybės ir energijos, kad jie išliktų.

J.Talmantui ministrė V.Baltraitienė įteikė simbolinę pasagą, linkėdama, kad dar skambiau aidėtų jo žingsniai ministerijoje, kai jis atvyks kovoti dėl ūkininkų interesų.

Geriausiems žemdirbiams surengtas koncertas.