Šiemet kartu su pavasariu į Pamario kraštą parskrido ir „Aukso paukštė“, o nutūpė ji į potvynio vardu vadinamos Šilutės pirmosios gimnazijos jaunimo liaudiškų šokių grupės „Atlaja“ narių ir vadovės Ritos Kurpeikytės rankas.
Šis apdovanojimas – pats aukščiausias Lietuvoje saviveiklos kolektyvų įvertinimas, 14 metų gyvuojanti Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo įsteigta nominacija, skirta labiausiai nusipelniusiems šalies folkloro, liaudiškos muzikos, liaudiškų šokių ansambliams, chorams ir teatrams.
Paauksuota viršūne, auksu ir emale inkrustuota sendinto žalvario skulptūrėlė už „Geriausios vaikų šokių grupės ir vadovo“ nominaciją „Atlajai“ įteikta penktadienį specialiai šiai progai surengto festivalio „Šokim trypkim 2013“ metu.
Renginio metu charakteringus šokių stilius – nuo liaudies iki kantry ir lindyhopo demonstravo jaunimo šokių kolektyvai iš viso rajono.
Gali pasigirti pasiekimais
Jaunas ir veržlus kaip nesulaikomas Pamario potvynis liaudies šokių kolektyvas „Atlaja“ sudarytas iš dviejų grupių: jaunimo ir merginų, iš viso – apie 40 šokėjų. Gilias tradicijas turintis kolektyvas dalyvauja įvairiuose renginiuose, konkursuose, festivaliuose, tačiau labiausiai žiba nuo 2000 metų, kuomet vadovauti gimnazijos šokėjams stojo R.Kurpeikytė.
Geriausia vaikų šokių grupe „Atlaja“ pripažinta už 2012 m. veiklą. Ryškiausias praėjusių metų kolektyvo pasirodymas vyko Marijampolėje, respublikiniame Lietuvos vaikų ir moksleivių šokių grupių, ansamblių, studijų konkurse „Aguonėlė“, kur „Atlajos“ merginų grupė pelnė I vietą, o jaunimas tapo konkurso laureatais.
Jaunuoliai jau gali pasigirti ir šių metų pasiekimais. Nesenai „Atlajos“ jaunimo ir merginų kolektyvai atstovavo Šilutės rajonui suaugusiųjų liaudiškų šokių kolektyvų konkurse „Pora už poros“. Pirmasis šių metų konkursas buvo vaisingas – merginų ir jaunimo grupės užėmė antrąsias vietas ir grįžo su apdovanojimais bei kvietimu dalyvauti respublikiniame „Pora už poros“ konkurse, kuris vyks penktadienį Prienuose.
Turtinga vadovė
Garbingą apdovanojimą kolektyvui ir jo vadovei R.Kurpeikytei įteikė viešnios iš Vilniaus – Lietuvos liaudies kultūros centro vyriausioji specialistė Gražina Kasparavičiūtė ir choreografijos poskyrio vadovė Snieguolė Einikytė.
Pasveikinti šokėjų išsidriekė virtinė gerbėjų, kurie Šilutės kultūros ir pramogų centro didžiąją salę užtvindė gėlėmis bei sveikinimo žodžiais. Kolektyvo sėkme džiaugėsi rajono savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis, Švietimo skyriaus atstovė Giedrė Milukienė, rajono šokių mokytojų metodinis būrelis, Šilutės Pirmosios gimnazijos direktorė Laima Spirgienė, Žibų pagrindinės mokyklos mokinukai bei daugelis kitų.
Šilutės pirmosios gimnazijos mokiniai R.Kurpeikytei dėkojo už patį puikiausią šimtadienio vakarą, įdomias šokių pamokas, už kad ir sunkiai, bet išmoktus valso ir sambos žingsnelius. Gimnazistai mokytojai linkėjo visada turėti tokių mokinių, kurie ne tik įkvėptų, bet ir pakylėtų į šokių kultūros aukštumas.
Buvę „Atlajos“ nariai vadovei dėkojo už suteiktą galimybę siekti, tobulėti, linkėjo ir toliau būti reikalingai, darbščiai, jaunatviškai, atkakliai. Jaunuoliai teigė supratę, kad šokis kaip ir gyvenimas pilnas pakilimų, nukrypimų, laimės, džiaugsmo, o kartais ir nežinojimo, liūdesio. „Kiekvieno iš mūsų širdyje liks akimirkos praleistos kartu“, – prisipažino jie.
Dėkodama už sveikinimus R.Kurpeikytė sakė, jog kaip ir kiekviena moteris visada norėdavusi įsigyti deimantų, bet kartą supratusi jau turinti daugybę brangenybių – nuo mažiausio iki didžiausio. „Gyvas deimantas, kuris pasiduoda šlifavimui, ugdymui yra pats nuostabiausias“, – teigė mokytoja. Pasak jos, svetur lobių ieškoti nereikia, užtenka tik apsidairyti ir atrasti juos čia, o vėliau reikia ugdyti, dirbti, auginti. Tai yra vadovės tikslas ir ji džiaugiasi galėdama save realizuoti kartu su mokiniais.
Penktoji „Aukso paukštė“
Iki šiol „Aukso paukštes“ Šilutėje yra pelnę 4 mūsų rajono mėgėjų meno kolektyvai: šokių kolektyvas „Juknaičiai“ (2005 m.), Šilutės meno mokyklos pučiamųjų orkestras „Pamarys“ (2006 m.), folkloro ansamblis „Verdainė“ (2007 m.) ir Žibų pradinės mokyklos šokių grupė „Žiburėlis“ (2007 m.).
„Aukso paukštės“ nominacijos Lietuvoje teikiamos siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į mėgėjų meninę kūrybą, jos reikšmę krašto kultūrai, išryškinti ir viešai pristatyti bei pagerbti geriausius metų chorus, folkloro ir šokių ansamblius, teatrus, liaudiškos muzikos kapelas, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrus, jų vadovus.
Kiekvienų metų I ketvirtį nominuotų meno kolektyvų viešų koncertų metu laureatams teikiama „Aukso paukštė“ – tai garbės, pripažinimo ir įvertinimo ženklas. Taip pat skiriama ir 1 000 Lt premija meno kolektyvo vadovui.
Kandidatus apdovanojimui gali siūlyti savivaldybių administracijos, miestų ir rajonų kultūros ir švietimo įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, LLKC specialistai, kolektyvų vadovai, visuomeninius kūrėjus vienijančios institucijos. Komisijos kiekvienai nominacijai atrenka po tris kandidatus ir balsavimu iš jų išrenka laureatą.
Nugalėtojai į tą pačią nominaciją gali pretenduoti ne anksčiau kaip po 5 metų.
Rašyti atsakymą