Geriausias pasieniečių šuo tarnauja Vileikiuose

suoGeriausias sieną su Rusija saugančios Pagėgių rinktinės tarnybinis šuo yra belgų aviganis Armo, kurio šeimininkas pasienietis kinologas Artūras Kochtovas  tarnauja Vileikių užkardoje. Jo žmonos Viktorijos dresuojama belgų aviganė Kora šįsyk buvo antra.

Penktadienį vyko Pagėgių rinktinės tarnybinių šunų meistriškumo varžybos. Jose dalyvavo Vileikių, Bardinų, Rociškių, Šilgalių ir Specialiosios paskirties užkardų kinologai su savo augintiniais. Visi keturkojai varžybų dalyviai – vokiečių ir belgų aviganiai.

suniukaiTarnybiniai šunys buvo vertinami pėdsekystės, žmogaus paieškos, daiktų paieškos vietovėje ir bendrojo paklusnumo rungtyse. Pagėgių rinktinės kinologai varžėsi ir specialaus kurso (pėdsekystės, žmogaus paieškos, daiktų paieškos vietovėje) individualioje įskaitoje.

Varžyboms rungčių trasos buvo paruoštos Viešvilės užkardos saugomo ruožo miškuose.

Dvi dienas trukusiose varžybose dėl nugalėtojų vardo intensyvi kova vyko tarp kinologais Vileikių užkardoje dirbančiųjų Artūro ir Viktorijos Kochtovų bei jų tarnybinių šunų belgų aviganių Armo ir Koros.

Pirmą vietą bendroje varžybų įskaitoje iškovojo A. Kochtovas ir Armo, antrą – V. Kochtovė ir Kora. Trečia vieta atiteko Žydrūnui Baltrušaičiui su belgų aviganiu Coco, kuris tarnauja Šilgalių užkardoje.
Šie geriausi kinologai su tarnybiniais šunimis iškovojo teisę atstovauti Pagėgių rinktinei birželį vyksiančiame VSAT tarnybinių šunų čempionate.

Iškilmingas varžybų nugalėtojų apdovanojimas vyko Jurbarko rajono Smalininkų technologijos ir verslo mokyklos stadione. Nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti taurėmis ir diplomais, o visi dalyviai džiaugėsi rėmėjų UAB ,,Žalioji banga“ ir UAB „Edalis“ įsteigtais prizais.