Geriausias Šilutės vairavimo instruktorius D.Eiza: „Vairavimo baimę nugalėti gali tik važiuodamas“

Eiza DovydasPraėjusią savaitę portalas DELFI ir žurnalas „Reitingai“ pirmą kartą Lietuvoje sudarė vairavimo mokyklų, o vėliau – ir instruktorių reitingą.
Paaiškėjo, kad tarp geriausių vairavimo mokytojų Klaipėdos apskrityje – buvęs šilutiškis 29-erių Dovydas Eiza, dabar gyventis Klaipėdoje ir dirbantis Pajūrio vairavimo mokykloje. Vairavimo subtilybių jis moko klaipėdiečius ir šilutiškius.

„Manau, kad dar galėčiau tobulėti. Galėjau būti įvertintas ir geriau“, – savikritiškai ketvirtąją vietą Klaipėdos apskrities vairavimo instruktorių reitinge vertina D.Eiza.

„Šilutės naujienoms“ jis atskleidė, kaip įveikti vairavimo baimę, kas lemiasėkmę per vairavimo egzaminą ir kodėl jis jau tris mėnesius nesikerpa plaukų.

Ketvirtas Klaipėdos apskrityje

Kokioje vietoje delfi.lt paskelbtame vairavimo mokyklų reitinge atsidūrė šešios Šilutėje veikiančios vairavimo mokyklos „Šilutės naujienos“ rašė praėjusiame numeryje. Šiandien patyrinėjome aukščiausią rezultatyvumą pasiekusių vairavimo instruktorių sąrašus.

Šiuo metu Lietuvoje dirba per 1600 vairavimo instruktorių ir mokytojų. Vertinant jų darbo rezultatus, buvo remiamasi oficialiais „Regitros“ duomenimis apie 2013-2016 metais laikytus vairavimo egzaminus. Vertinimo kriterijus paprastas – kiek kiekvieno instruktoriaus mokinių procentine išraiška išlaikė egzaminą iš pirmo karto.

Klaipėdos apskrities B kategorijos vairuotojų mokymo lentelės ketvirtoje vietoje yra D.Eiza. 59,2 proc. jo mokinių vairavimo egzaminą išlaiko iš pirmo karto.  Geriausio šalies instruktoriaus rezultatas: egzaminą iš pirmo karto išlaiko 73,8 proc. jo mokinių.

Reikia paminėti, kad motociklininkus (A kategorija) ir sunkiasvorių automobilių (C kategorija) vairuotojus ruošiančių instruktorių sąrašuose šilutiškių pavardžių nėra.

Nuolat tobulinasi

Rugsėjo mėnesį bus dveji metai, kai D.Eiza dirba instruktoriaus darbą – moko B kategorijos būsimuosius vairuotojus. Dovydas pripažįsta, kad šioje srityje yra gana jaunas specialistas, tačiau, kita vertus, jis turi didelės darbo su automobiliais patirties. Gyvendamas Traksėdžiuose, jis prekiavo automobiliais, o dar anksčiau trejus metus Norvegijos kalnuose vairuodavo sunkvežimius.

„Patirties turiu netgi daugiau nei instruktoriai, kurie dirba 20 metų“, – įsitikinęs vyras.

Tačiau ne tik pats Dovydas save vertina gerai, jis yra labai pageidaujamas instruktorius tarp mokinių. Jeigu norėsite mokytis pas jį, mažiausiai mėnesį turėsite laukti eilėje.Eiza vairavimo_varzybose

Savo profesija D.Eiza labai domisi, dalyvauja įvairiuose renginiuose, vairavimo konkursuose. Jis patarimais, kaip pasiruošti vairavimo egzaminui, dalijasi savo „Facebook“ paskyroje ir „Youtube“ kanale. Jo įrašai sulaukė beveik 52 000 peržiūrų.

Ketvirtadienį D.Eiza dalyvavo „Optifuel Challenge 2017“ sunkvežimių efektyvaus vairavimo varžybose ir pateko tarp geriausių vairuotojų Klaipėdos apskrityje. Dabar Dovydas dalyvaus tolimesniame varžybų etape Kaune. Finale paaiškės šalies čempionas, atstovausiantis Lietuvai tarptautiniame finale Ispanijoje ir kovosiantis dėl pagrindinio varžybų prizo – RENAULT TRUCKS T480 13L vilkiko.

„Stengiuosi dalyvauti visur, kur tik įmanoma, tiek profesinėje srityje, tiek sporte, tiek laisvalaikio veikloje“, – sako plaukimą propaguojantis ir aktyvų laisvalaikį mėgstantis vyras.

Didžiausios klaidos – baimė ir stresas

D.Eiza sako, kad išlaikyti valstybinį „Regitros“ egzaminą yra gana sunku. Visgi daugiau negu kas antras jo mokinys (beveik 60 proc.) šį egzaminą išlaiko iš pirmo karto. Daugiausiai jo mokinys vairavimo egzaminą yra laikęs 3 kartus.

Pas šį instruktorių pasitobulinti ateina mokiniai ir iš kitų vairavimo mokyklų. Dovydas prisimena vaikiną, kuris kitose mokyklose net 15 kartų laikė vairavimo egzaminą. „Neišlaikydavo todėl, kad nesusitvarkydavo su savo nervais. Per pamokas vairuodavo puikiai, o nuėjęs į egzaminą viską pamiršdavo“, – sako instruktorius.

Jis pabrėžia, kad sėkmė vairavimo egzamine priklauso nuo pačių mokinių, o instruktoriaus indėlis – gerokai mažesnis, bet irgi svarbus.

Stresas, baimė, per greitas sprendimų priėmimas – tai didžiausios klaidos, kurias daro pradedantieji vairuotojai. Kartais, atrodo, patys geriausi mokiniai neišaiko valstybinio egzamino dėl psichologinio nesusivaldymo.

„Kai stresuoja, pradeda nekontroliuoti savęs ir padaro klaidų. Vairuojant visada reikia išlaikyti šaltus nervus, o tai yra ganėtinai sunku. Jei to nesugebi padaryti, geriau į vairavimo egzaminą neiti“, – savo mokiniams visada pataria D.Eiza.

Labiausiai instruktorių džiugina žmonės, kurie iš pradžių atrodo beviltiški vairuotojai, bet savo darbu ir pastangomis sugeba įveikti save, padaryti didelius pažangos šuolius ir išlaikyti „Regitros“ egzaminą.

Mokytis pas D.Eizą ateina ir teises jau turintys, bet vairuoti bijantys žmonės, Dovydo žodžiais sakant, bijantys net į mašiną pasižiūrėti. Tokiems vairuotojams instruktorius turi tik vieną patarimą: sėsti prie vairo ir pradėti važiuoti, kitaip baimė nedings.

„Baimę gali panaikinti tik važiuodamas, kitaip niekaip. Svarbu žengti pirmą žingsnį nugalint baimę“, – sako D.Eiza.

Dėl iššūkio nesikerpa plaukų

Eiza lazybosAštuonerius metus Dovydas gyveno Traksėdžiuose. Jis sako, kad Šilutės kraštą jis labai myli. Čia likę daug draugų, pažįstamų. Dovydas juokauja, kad Šilutės gatve ramiai praeiti negali, nes vis stabteli su kuo nors pasilabinti, pasišnekučiuoti.

Kursų metu instruktorius užmezga nuoširdų ryšį su visais savo mokiniais, visada paklausia kas naujo, kaip sekasi. Bet mokydamasis važiuoti mokinys gatvėje  sprendimus turi priimti pats. Vėliau kartu analizuoja padarytas klaidas.

„Su kiekvienu mokiniu bandau susidraugauti. Kalbamės kaip draugas su draugu, aišku, ribas išlaikome“, – pasakoja mokinių mėgstamas instruktorius, niekada nestokojantis geros nuotaikos.

Smagų iššūkį sugalvojęs Dovydas jau 3 mėnesius priverstas nesikirpti plaukų. Jis pasakojo, kad kovo mėnesį iš konkurentų vairavimo mokyklos pas jį atėjo Lukas. Vaikinas atrodė išskirtinai – turėjo gana ilgus plaukus. Lukui niekaip nesisekė išlaikyti vairavimo egzamino, nors vairuoti jis mokėsi jau pusę metų. Būtent tiek laiko nesikirpo ir plaukų.

Pasirodo, kad prieš pradėdamas mokytis vairuoti Lukas susilažino su draugu, kad nesikirps plaukų tol, kol neturės vairuotojo pažymėjimo…

Nuotrauką su Luku Dovydas įsidėjo į savo „Facebook“ paskyrą ir pažadėjo, kad jeigu ši nuotrauka sulauks 2000 „PATINKA“, pusę metų pats Dovydas nesikirps plaukų.

Netrukus ši nuotrauka sulaukė kur kas daugiau negu 2000 „PATINKA“. Taigi geriausias Šilutės vairavimo instruktorius nuo kovo mėnesio nebesikerpa plaukų. O Lukas egzaminą netrukus išlaikė.