Katyčių pagrindinės mokyklos komanda „EKO omletas“ pateko į nacionalinio ekoidėjų konkurso „EKOMOKYKLA“ finalą ir buvo įvertinta prizais.
Socialinių mokslų kolegijos inicijuotame ir VšĮ „Problemų sprendimo centras“ vykdytame konkurse šį rudenį 20-yje atrankinių turų dalyvavo daugiau kaip 2000 moksleivių iš visos Lietuvos.
Į finalą buvo atrinktos stipriausios 22 mokyklų ekoidėjos. Iš jų buvo 20 gimnazijų ir 2 pagrindinės mokyklos. Viena jų – Katyčių pagrindinės mokyklos komanda, kurią sudarė 10 mokinių ir jų mokytojas Rimvydas Petrauskis.
Katyčių komanda „EKO omletas“ pateko į finalą, laimėjusi atrankinį turą, kuris vyko Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijoje. Be katytiškių, atrankiniame ture dalyvavo dar trys gimnazijos, kurias „EKO omletas“ nugalėjo ir pateko į finalą.
Projekto metu moksleiviai skleidė ekoidėjas savo bendruomenėse, pasidalijo su draugais socialiniuose tinklapiuose.
Visuomenės harmonizavimo parke (Prienų r.) vykusiame konkurso „EKO-MOKYKLA“ finaliniame renginyje komandos savo ekoidėjas pristatė kūrybiškai ir originaliai, todėl vertinimo komisijai, kurią sudarė Aplinkos ministerijos, ekologinių įstaigų ir organizacijų atstovai, iš daugybės puikių ekoidėjų buvo sunku išrinkti geriausią.
Renginyje dalyvavo per 240 moksleivių ir mokytojų. Konkurse buvo skirtas tik pagrindinis prizas, nes visų kitų komandų idėjos lygiavertės ir visoms skirta antroji vieta bei prizai.
Katyčių pagrindinės mokyklos komanda „EKO omletas“ pristatė ekoidėją apie kiaušinių pakuočių antrinį panaudojimą. Mokiniai parodė, kokio masto ši problema Lietuvoje, kas gamina pakuotes, iš kokių medžiagų jos gaminamos, kiek jų panaudojama Lietuvoje bei kokie reikalavimai joms galioja ES. Parodyta kaip jas galima panaudoti antrą kartą, darant kuo mažesnę žalą gamtai. Buvo pristatytas ekonamas, kurį galima panaudoti kaip žaidimų namą mažiesiems.
Klaipėdos Baltijos gimnazijos „Žekople“ komandos ekoidėja – iš maistinių medžiagų pagamintas bioplastikas, kuriuo galima pakeisti neekologiškas pakuotes, laimėjo pagrindinį prizą. Bioplastiką iš želatinos galima panaudoti maisto produktams pakuoti, žemės ūkyje, rankdarbiams gaminti, atliekoms surinkti ir dar daugelyje kitų sričių. Moksleivių pagamintas bioplastikas nekenksmingas aplinkai ir todėl, kad greitai suyra, patrauklesnis naudoti nei plastiko gaminiai.
Kauno rajono Raudondvario gimnazijos idėja – „Ekokambarys“ bei jų sukurtas spektaklis skatina susimąstyti, kur veda visuomenės vartotojiškumas, gamtinių išteklių netausojimas bei tarša: dėl žmonių veiklos sunaikinama vis daugiau gyvūnų ir augalų rūšių.
Mažeikių rajono Viekšnių gimnazijos moksleivių komanda „Eko-viekšniukai“ sukūrė filmą „Tapk žaliu su aštuoniais žaliųjų įsakymais“. Jei kiekvienas šių įsakymų laikytųsi, mus supanti aplinka taptų ne tik švaresnė, bet ir draugiškesnė.
„Nojaus laivą“ į renginio finalą atsivežė Skuodo Ylakių gimnazijos komanda. Laivas sveria per 100 kilogramų, jo gamybai panaudota apie 200 plastikinių butelių bei medienos atliekos. Juo gali plaukioti net žvejai. Pagal Ylakių gimnazijos moksleivių pateiktus brėžinius, tokius laivus gali pasigaminti kiekvienas nagingas jaunuolis.
Merginos iš Šakių r. Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos parodė audinių, dažytų natūraliais dažais, kolekciją. Visą spalvų gamą galima gauti iš gamtos, svarbiausia tuo domėtis.
O kur dar įvairūs būdai kaip mažinti plastiko kiekį Lietuvoje, kaip mokyti mažesniuosius rūšiuoti, kaip skatinti visus važiuoti dviračiais, o ne automobiliais, kaip prikelti atliekas antram gyvenimui…
„Žekople“ komanda į Klaipėdą išsivežė pagrindinį prizą – dviračius. Katytiškių komanda apdovanota bilietais į KAR KAR pramogų parką Klaipėdoje. Kitos komandos apdovanotos „Neregėta Lietuva“ albumais su autoriaus Mariaus Jovaišos parašais, loginiais žaidimais, bilietais į „Žalgirio“ rungtynes, fotosesija ekologijos tema, kvietimus apsilankyti ONE, UNO parks, TARZANIJOS ir KAR KAR pramogų parkuose bei Europos parke, spalvingais guminiais batais iš perdirbto plastiko, ekskursija Vilniuje dviračiais, ekskursija į Kazokiškių sąvartyną, knygomis.
Nacionalinis ekoidėjų konkursas buvo organizuotas pagal Socialinių mokslų kolegijos (SMK) įgyvendinamą projektą „Ekomokykla.lt – aplinkos išteklių tausojimo ir atsakingo elgesio iniciatyva Lietuvos švietimo sistemoje“ pagal 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programą.
Rašyti atsakymą