Geriausios priemonės metalinių paviršių priežiūrai

Kokias priemones pasirinkti metalinių paviršių priežiūrai? Atsakymas – kokybiški metalo gruntai bei metalo apsauginiai dažai.

Pixabay nuotr.

Šioje svetainėje rasite aukščiausios kokybės priemones, tinkančias naujiems arba anksčiau dažytiems juodojo metalo paviršiams bei specifinių metalų paviršiams apsaugoti.

Kodėl būtina prižiūrėti metalinius paviršius?

Drėgmės yra veikiami ne tik metaliniai paviršiai ar konstrukcijos, esančios lauke, bet ir virtuvėje, vonioje, rūsyje, skalbykloje ar kitoje drėgnoje jūsų namų patalpoje esančios konstrukcijos bei kiti metaliniai paviršiai. Įvairūs gaminiai bei konstrukcijos gali būti gaminamos iš juodojo arba specifinio metalo. Tiek juodojo, tiek specifinio metalo gaminiai ir konstrukcijos, veikiamos drėgmės ir deguonies, gali prarasti savo funkcionalumą ir estetišką išvaizdą. Kad taip nenutiktų, šiuos paviršius būtina apsaugoti. Patikimą metalinių paviršių apsaugą užtikrina metalo apsauginiai dažai bei gruntai.

Metalo gruntas vidaus ir lauko darbams

Metalo gruntas gali būti naudojamas tiek vidaus, tiek lauko darbams. Ekspertai savaime išsilyginantį antikorozinį gruntą rekomenduoja tada, kai planuojate dažyti naują arba seną juodojo metalo paviršių. Prieš dažant tokį paviršių, turėtumėte pašalinti rūdis ir nuvalyti jų dulkes. Nuvalius metalo paviršių, gruntavimo darbus pradėkite nedelsiant. Prisiminkite, kad gruntuoti galima tik sausą paviršių, nes priešingu atveju paliksite realią galimybę naujų rūdžių židinių formavimuisi. Tęsiant pažintį su savaime išsilyginančiu antikoroziniu gruntu, būtina paminėti, kad nugruntuotas paviršius, liečiant sausas jau yra po 2 val., tačiau siekiant geresnio rezultato derėtų palaukti 6 val, o idealiu atveju – 24 val., ir tik tada nugruntuotą paviršių dažyti apsauginiais metalo dažais. Jeigu planuojate gruntuoti specifinių metalų paviršius, tada reikėtų rinktis gruntą, skirtą būtent tokių metalų paviršių gruntavimui. Toks gruntas, pasak specialistų, puikiai tiks tiek naujų specifinių metalų paviršių gruntavimui, tiek ankščiau dažytų paviršių, kuriuos, žinoma, prieš gruntavimą reikia paruošti: būtina nuvalyti senųjų dažų sluoksnį, pašalinti rūdis, dulkes ir t. t., gruntavimui. Specifinių metalų paviršiams skirti gruntai itin greitai džiūva, o jais nugruntuotus paviršius galima dažyti po 2 val.

Apsauginiai metalo dažai vidaus ir lauko darbams

Kaip ir jau minėti metalo gruntai, taip ir apsauginiai metalo dažai yra tinkami tiek vidaus, tiek lauko darbams. Apsauginiai metalo dažai pasižymi tuo, kad jais nudažyti paviršiai ilgam yra apsaugoti nuo korozijos, taip pat šie paviršiai „nebijo“ įbrėžimų. Pažymėtina, kad metalo apsauginiai dažai yra labai universalūs, todėl jie puikiai tiks ne tik metalinių paviršių apsaugai, bet ir mediniams bei plastikiniams paviršiams dažyti.

Apsauginiai metalo dažai ne tik apsaugo metalinius paviršius nuo neigiamo aplinkos poveikio, bet ir suteikia jiems labai gražią, estetiškai atrodančią išvaizdą. Metalo apsauginiai dažai gali būti pusiau matiniai, blizgūs arba nudažytam paviršiui suteikiantys kaldinto metalo išvaizdą. Pasirinkus pastaruosius apsauginius metalo dažus, t. y., dažus, kurie suteikia kaldinto metalo išvaizdą, turėtumėte žinoti, kad šie dažai ant jais nudažyto metalinio paviršiaus suformuoja itin sandarų drėgmės barjerą, kuris patikimą apsaugą suteikia tiek metaliniam paviršiui esant viduje, tiek jam esant lauke. Pažymėtina, kad paprastai atvejais, kai pasirenkama paviršius dažyti kaldinto metalo išvaizdą suteikiančiais apsauginiais metalo dažais, metalo paviršiaus gruntuoti arba dažyti baziniais dažais nereikia.