„Germanikos“ laivą padėjo statyti ir baldininkų vaikai

Germanikos vaikai_1Apie tai, kad baldų fabriko „Germanika“ pastogėje kasdien verda šurmulys ir energingai statomas autentiškas kurėnas, neseniai jau rašėme. O praėjusį šeštadienį, balandžio 28-ąją, gamyklos erdvėse ta proga buvo surengtas dar vienas įdomus renginys – šįkart darbuotojų vaikai šurmuliavo „Vaikų dienoje“. Anot fabriko administracijos, atėjo laikas prisijungti ir mažiesiems, kurie taip pat yra svarbi didelės fabriko šeimos dalis.

Daugiau nei pusšimtis atvykusių vaikų tądien tikrai savo jaunatviška energija daug prisidėjo prie laivo gimimo: piešė, dėliojo žodžius, apsilankė gamyklos erdvėse bei galiausiai linksmai žaidė.Germanikos vaikai_3

„Vaikų dienos“ renginiai prasidėjo viena iš svarbiausių užduočių – mažiesiems buvo patikėta pagaminti laivo atributikos suvenyrus, tai yra nuspalvinti 1000 rankų darbo irkliukų, kuriuos pagamino ir padovanojo „Šilutės baldų“ darbuotojai. Išdailinti suvenyriniai irkliukai bus išdalinti visiems, kas dalyvaus laivo nuleidimo į Kuršių marias ceremonijoje birželio mėnesį. Kartu su vaikais prie šių kūrybinių užsiėmimų plušėjo trys Šilutės meno mokyklos dailės mokytojai: Arnoldas Milukas, Andrius Sirtautas ir Daina Nognienė. 

Kol vaikai kūrybiškai piešė, jų tėveliai turėjo neeilinę progą pasimokyti rišti jūrinius mazgus.

Vėliau, kai irkliukai, nuspalvinti ir gražiai sudėti džiūvo, mažieji svečiai buvo suskirstyti į grupes ir pakviesti į ekskursiją po fabriko „Germanika“ patalpas. Jiems parodyta, kaip gaminami baldai, jų detalės, kaip tolygiai dirba fabrike įdiegti robotai, ką veikia, kaip dirba jų tėčiai ar mamos.

Germanikos vaikai_5Ekskursijos galutinė stotelė buvo kasdien savo naujus bortus keliantis laivas „Germanika“. Čia vaikams ne tik pasakota laivo istorija, bet jie ir supažindinti su laivo statymo technika. Vėliau jaunieji smalsuoliai buvo pakviesti iš didelių kartoninių raidžių sudėlioti sakinį, kuris skambėjo taip: „Čia gimsta Germanikos laivas“.

Staigmenų ir linksmybių netrūko. Kad jauniesiems svečiams laikas neprailgtų ir alkis nespaustų, jie buvo pakviesti į fabriko valgyklėlę, kur jau laukė dar karštos picos. Pasistiprinę ir atsigaivinę mažieji skubėjo į lauką. Čia juos pasitiko linksmieji piratai, kurie ne tik mokė banguoti kaip marių vandeniui, bet ir būti jūreiviais. Vaikai šoko, žaidė įvairius žaidimus, dalyvavo linksmose estafetėse.

Anot fabriko direktoriaus Rolando Baltuonio, vieningos komandos dėka gimstantis kurėnas „Germanika“ yra puikus ryšys ne tik tarp darbuotojų, bet ir jų šeimų, vaikų. O gera atmosfera, bendras visų tikslas ir sutelktas darbas yra patys geriausi rodikliai, jog bus pasiekta pačių geriausių rezultatų. Taigi, „ko negali vienas – gali komanda!“

Daugiau nuotraukų „Facebook“ fotoalbume.