Gerųjų bakterijų bei skaidulinių medžiagų nauda žmogaus organizmui

 

image1Jei visada norime jaustis žvaliai ir gerai, verta prisiminti, kad be pastangų šio tikslo įgyvendinti tikrai nepavyks. Tačiau, kokios tos pastangos turėtų būti? Kokių veiksmų imtis? Puikus pasirinkimas yra gerųjų bakterijų bei skaidulinių medžiagų vartojimas. Tiek gerosios bakterijos, tiek skaidulinės medžiagos yra labai naudingos mūsų organizmui. Sužinokite, kodėl.

Gerosios bakterijos – svarbus pagalbininkas

Gerosios bakterijos vaidina ypač svarbų vaidmenį: jos apsaugo mūsų organizmą nuo išorinių veiksnių, padeda išlaikyti jį sveiką ir užtikrina gerą savijautą. Balansuoja virškinimo funkciją, užtikrina nepriekaištingą žarnyno veiklą; neleidžia daugintis blogosioms bakterijoms. Vis dėlto, dėmesį svarbu atkreipti į tai, kad nors gerosios bakterijos sudaro net apie 80 proc. visų žmogaus organizme esančių bakterijų (blogosios bakterijos sudaro tik apie 20 proc.), dėl įvairių ligų, susirgimų, apsinuodijimo ar po antibiotikų vartojimo, jų skaičius organizme ženkliai sumažėja. Taigi, labai svarbu pradėti vartoti papildus, kurių sudėtyje yra gerųjų bakterijų. Gerosios bakterijos yra reikalingos ir moterims nėštumo metu, kadangi mažina riziką susirgti antro tipo diabetu.

Gerosios bakterijos yra reikalingos ne tik suaugusiems, bet ir kūdikiams, vaikams, nes padeda palaikyti nepriekaištingą virškinimo sistemos bei žarnyno veiklą, o tai, yra ypač svarbu siekiant sudaryti palankias sąlygas vystymuisi bei augimui. Gerosios bakterijos turi būti pasirenkamos ypač atsakingai, įvertinant atsiliepimus ir nesižavint pernelyg žema kaina.

Skaidulinės medžiagos – ne ką mažiau vertingos

Skaidulinės medžiagos – taip pat labai naudingos žmogaus organizmui: jos padeda palaikyti tinkamą virškinimo sistemos, žarnyno veiklą; be to, mažina riziką susirgti vėžiu, koronarine širdies liga; atveria kelią lieknėjimui. Skaidulinės medžiagos naudingos ir tuo, jog padeda reguliuoti blogojo cholesterolio kiekį. Per parą rekomenduojama suvartoti iki 30 g šių medžiagų. Tačiau ne visada toks kiekis gaunamas su maistu, tad maistinės skaidulos turėtų būti vartojamos papildomai. Taigi, puikiu pasirinkimu tampa skaidulinių medžiagų mišinys bei kiti papildai, kurių didžiąją dalį sudaro skaidulinės medžiagos.

Sakoma, kad sveikas žarnynas, tai – sveikas žmogus. Gerosios bakterijos bei skaidulinės medžiagos padės palaikyti nepriekaištingą žarnyno veiklą ir jaustis puikiai.