Gerumas šildys globos namų vaikus

Kepureles MaziliauskyteGegužės mėnesį minėjome daug švenčių, įprasminančių šeimos vertybes – Motinos dieną, Šeimos dieną, netrukus sveikinsime ir savo tėčius.

Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena. Džiugu, kad atsiranda vis daugiau žmonių, savo šilumą dovanojančių ir be tėvų globos augantiems vaikams.

31 kepurėlė ir 10 porų šiltų batukų – į kiekvieną jų savo gerumą ir šilčiausius palinkėjimus įnėrė šilutiškė Raminta Maziliauskytė. Moteris jau daug metų dalyvauja „Šilutės naujienų“ inicijuotoje kepurėlių mezgimo akcijoje „Spalvotas pavasaris“.

Jos nertomis kepurėlėmis ir batukais kasmet džiaugiasi Saugų vaikų globos namuose gyvenantys vaikai.

Neria beveik tris dešimtmečius

R.Maziliauskytė „Šilutės naujienų“ gerumo akcijoje dalyvauja kasmet. „Kai neturiu rimtesnio mezginio, imu siūlų likučius ir neriu kepurėles“, – sako po 2-3 kepurėles į dieną nuneriantgerumo akcija kepurytesi šilutiškė.

Kepurėles vaikams moteris yra nėrusi ir anksčiau. Ji 25-erius metus išdirbo lopšelyje – darželyje „Ąžuoliukas“, kuriame tuomet gyveno našlaičiai, be tėvų globos likę vaikai.

„Vasarą su vaikais važiavome į stovyklą, ir aš kiekvienam nunėriau po kepurytę. Kai nueidavome į paplūdimį, visi stebėdavosi, grožėdavosi nertomis kepurėlėmis“, – prisimena šilutiškė.

Nerdama kepurėles, dydžius Raminta matuoja iš akies. Mezga dažniausiai vakarais – tai pagrindinis jos laisvalaikio praleidimo būdas. Moteris juokauja, kad jeigu vieną dieną nepamezga, tai jaučiasi blogai.

Raminta neria jau 27-erius metus. Atvirauja, kad megzti pradėjo iš nuobodulio, kuomet iš Vainuto persikraustė į Šilutę. Prieš tai į rankas vąšelio nebuvo paėmusi. „Mama sakydavo, kad niekam tikusi esu – nieko nemezgu. O sesuo megzdavo daug“, – šypsosi šilutiškė, dabar akį traukianti savo nertais drabužiais.

gerumo akcija batukaiPirmieji jos rankdarbiai buvo apnertas audinys, vėliau – servetėlės, dar vėliau drabužiai – megztukai, suknelės, palaidinės. Nėrinių idėjų ji pasisemia iš įvairių žurnalų, raštus kuria ir pati.

Šilutiškė neria ir sau, ir kitiems. Juokauja, kad jai pačiai jau norisi pirktinio drabužio. Didžiausias jos gaminys – per porą savaičių nunerta suknelė aukštai moteriai.

Šiemet mažieji džiaugiasi ir nauju Ramintos gaminiu – batukais. Juos ji pradėjo megzti, kai jos mama sausio mėnesį susilaužė koją ir reikėjo ją apauti.