„Gerumo žvaigždės“ sušildė globėjų sielas

globejos seimeTrečiadienį dviem rajone veikiančių šeimynų motinoms – Onai JOGIENEI iš Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Grygališkės kaimo ir šilutiškei Angelikai GRIKŠIENEI – už begalinį švelnumą, meilę, rūpestį ir pasiaukojimą globojamiems vaikams Seime vykusiame renginyje įteiktos aukščiausi socialinės srities apdovanojimai – „Gerumo žvaigždės“.

Kad bus apdovanotos aukščiausiu Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) už ypatingus nuopelnus socialinės apsaugos ir darbo srityje skiriamu ženklu – „Gerumo žvaigžde“, globėjoms buvo staigmena.

Į Vilnių moteris vežusios Šilutės r. Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistės Kristina Šadauskaitė ir Laima Stirbienė joms pasakė tik tiek, kad visos kartu vyksta į kasmet SADM organizuojamą konferenciją „Priglausk mane“. Į šį renginį susirenka globėjai iš visos Lietuvos.

„Kiekvienais metais prieš renginį ministerija kviečia į jį atsivežti vertus dėmesio ir pagarbos globėjus. Šiemet nusprendėme siūlyti O.Jogienę ir A.Grikšienę, kurios ne tik šiuo metu augina ir globoja nemažai vaikų, bet daug jų jau yra išleidusios į gyvenimą. Ministerija nusprendė joms skirti ypatingus įvertinimus. Tokius šiemet gavo 9 globėjų šeimynos“, – pasakojo Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyresnioji specialistė K.Šadauskaitė.

A.Grikšienės šeimynoje šiluma dalintasi su 19 vaikų, O.Jogienės namuose auga 13 globotinių.

Teikiant siūlymus, SADM ministerija paprašė apie kiekvieną kandidatą sukurti neilgą informacinį videofilmą. K.Šadauskaitė prisiminė, kad viena iš globėjų lyg ir įtarė, kokiu tikslu šeimynoje su kamera svečiuojasi vaiko teisių apsaugos specialistė, tačiau vis tiek liko nustebinta. Visi sukurti filmai trečiadienį buvo parodyti Seime. Žvilgnis į jų šeimynas iš šono globėjas sujaudino.

„Buvo daug jaudulio, šiek tiek ašarų ir didelis džiaugmas – juk kiekvienam žmogui toks įvertinimas būtų be galo svarbus“, – sakė K.Šadauskaitė.

Gražių žodžių visiems šventės dalyviams, kurių dalis buvo apdovanoti padėkomis, negailėjo ir ministras Donatas Jankauskas.

Pasak jo, rūpintis vaikais visų pirma yra tėvų pareiga, tačiau, kai tėvų nėra, į pagalbą ateina globėjai, kurių indėlį į tėvų globos netekusių vaikų raidą, vertybių skiepijimą, begalinį rūpestį bei savęs dovanojimą sunku ir pamatuoti.

„Mūsų tikslas – jog visi vaikai augtų tokioje aplinkoje, kuri būtų kuo panašesnės į šeiminę aplinką. Dėl to iš visos širdies dėkoju visoms šeimoms ir šeimynoms, nusprendusioms pakeisti mažųjų likimus“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras.

SADM duomenimis, šiuo metu šalyje 26 savivaldybėse veikia 47 šeimynos, jose gyvena 368 vaikai, iš jų 40 vaikų yra neįgalūs.

Globėjų šeimose 2011 metais augo 6329 vaikai – žymiai daugiau nei pusė visų globojamų vaikų.