Spalio pradžioje žiniasklaidą apskriejo žinia apie naują lietuvių startuolį „Doctor Idea“, sukurtą trijų žmonių komandos – programuotojo, grafikos dizainerės ir pardavimų vadovo. Jauni, tačiau jau patirties turintys specialistai verslą gydys, suteikdami neriboto grafinio dizaino dozes už vieną fiksuotą mėnesinį mokestį.
Įdomu, kad du „verslo daktarai“ – programuotojas Benas Valančius ir pardavimų vadovas Deividas Šliažas yra kilę iš Šilutės. Dabar savo srities profesionalai, dirbantys su žinomais Lietuvos prekiniais ženklais, keliolika metų atgal buvo išprašyti iš prestižine laikomos Šilutės gimnazijos.
Norėjo daugiau iššūkių
Trys savo sričių specialistai Benas, Deividas ir Alina Vengalytė nusprendė sukurti šiandieniniam verslui reikalingą startuolį „Doctor Idea“, kuris verslininkams siūlo dizaino paslaugas už patrauklią kainą.
Komandos nariai buvo pažįstami jau anksčiau. Benas ir Deividas buvo draugai nuo paauglystės dienų Šilutėje. O su Alina Deividas susipažino dirbdamas pardavimų vadovu Klaipėdos įmonėje.
Ilgainiui kūrybingiems jauniems žmonėms norėjosi iššūkių ir naujovių, todėl kartu išėję iš darbo, 2017 metais įkūrė kūrybinio dizaino agentūrą „Making Sense“. Jie greitai sulaukė sėkmės ir įvertinimo, dirbo su žinomais lietuvių prekių ženklais.
Kadangi iššūkių norėjosi daugiau, prie komandos prisijungė programuotojas B. Valančius. Sutelkę savo patirtį ir žinias, daug analizavę ir svarstę, trys žmonės sukūrė itin patogią grafikos dizaino paslaugų platformą internete.
„Komanda lemia viską. Idėja be tinkamos komandos yra niekas ir tik nuo komandos priklauso, kaip ta idėja bus įgyvendinta, kokie bus rezultatai ateityje. Komandoje esame skirtingi, gerai vienas kitą papildome, pasidaliname pareigomis, žinome kas už ką atsakingas ir kas turi būti atlikta. Vienam vystyti tokio sudėtingumo projektą būtų per sunku“, – sako Deividas.
Paslaugą pasiūlė pirmieji Lietuvoje
Platforma „Doctor Idea“ abonementines grafinio dizaino paslaugas teikti pradėjo prieš keletą savaičių. Už 300 Eur mėnesio mokestį klientai galės užsakyti neribotą skaičių reikalingų dizaino paslaugų, jas atliks „Making Sense Studio“ dizaineriai ir laisvai samdomi specialistai.
Komunikacija tarp kliento ir jam priskirto dizainerio vyks platformoje. Ten bus saugomi ir jau atlikti darbai. Prie vienos paskyros galės jungtis keli darbuotojai, pasak D. Šliažo, tokia funkcija aktuali įmonėms, turinčioms po kelis rinkodaros specialistus.
Pasak D. Šliažo, „Doctor Idea“ dar šviežias startuolis, todėl didelių prekinių ženklų krepšeliu pasigirti negali. Tiesa, jau ne viena žinoma organizacija Lietuvoje rodo susidomėjimą ir testuoja naują platformą.
„Iki šiol buvo įprasta mokėti už grafikos dizaino darbus vertinant kiekvieną projektą atskirai, arba matuojant valandomis. Esame pirmieji šalyje pasiūlę tokią paslaugą bei apskritai sukūrę tokią vidinę darbo sistemą, todėl normalu, kad daugelis nepuola stačia galva. Vis tik bijoti nėra ko, mes nesiruošiame nieko supančioti ilgalaikėmis sutartimis, ar juolab pateikti kokių užslėptų mokesčių. Ką siūlome, tą ir suteikiame – kasdieninius grafikos dizaino darbus už mažiau nei minimalią kainą ir be jokių įpareigojančių sutarčių“, – sako komandos nariai.
Vartotojai išrankūs
Deividas pasakoja, kad vartotojų neskirsto pagal geografinę padėtį, taigi „Doctor Idea“ gali naudotis tiek užsieniečiai, tiek verslininkai iš Lietuvos ar Šilutės. Benas ir Deividas mano, kad jų startuolis netgi gali padėti mažesnių miestų verslui konkuruoti su didžiaisiais.
Visų pirma, „Doctor Idea“ išsprendžia mažesnių miestų žmogiškųjų išteklių problemą, kai trūksta profesionalų, suteikiančių aukštos kokybės paslaugas. Antra, galimybę turėti profesionalią agentūrą šalia savęs pigiau, nei samdant laisvai samdomą dizainerį. Trečia, verslas pagaliau gali leisti savęs nebevaržyti, atsinaujinti, vykdyti daugiau rinkodaros ir reklamos kampanijų, nuolat keisti dizainus, atrodyti profesionaliai.
„Šių dienų vartotojai išrankūs, jie aiškiai mato kuomet verslas atrodo profesionaliai ir kada ne taip gerai, mėgėjiškai“, – sako dizaino profesionalai.
Pasak Deivido, jei kalbame apie smulkų verslą, tarkime mechaniką, kuris turi savo nedidelį garažą ir jame tvarko automobilius, ar kirpėją, kuri nuolat kerpa tuos pačius klientus, tai tokiems verslams apskritai nelabai reikia grafikos dizaino. Pasidarė iškabą ir to pakanka. Bet jei kalbame apie verslą, kuris konkuruoja rinkoje, galbūt bando pasiekti kitų miestų vartotojus, eina į kitas rinkas, eksportuoja, naudojasi socialiniais tinklais, vykdo kažkokias rinkodaros kampanijas, tai tokiam verslui neabejotinai verta naudotis šia platforma.
Abu buvo „nurašyti“
Benas ir Deividas gyvena Klaipėdoje, tačiau dažnai aplanko Šilutę, nes čia gyvena jų tėvai ir artimieji. Dabar šie vyrai daug kam galėtų būti pavyzdžiu, tačiau keliolika metų atgal jie daugelio buvo „nurašyti“.
Deividas pasakojo, kad Šilutėje lankė keletą mokyklų, tarp jų ir Vydūno gimnaziją, iš kurios buvo išprašytas už nepažangumą. Paskutines, 11 – 12 klases, baigė Saugų J. Mikšo vidurinėje.
„Ir nors buvau gabus, tikrai nebuvau pavyzdingas paauglys. Sakyčiau konfliktinis, maištaujantis. Dėl nieko nesigailiu, visa tai suformavo charakterį, privedė iki to, kokiu žmogumi galiausiai tapau, užgrūdino“, – prisipažįsta jis.
Iš tos pačios gimnazijos išprašytas buvo ir Benas. Jis mokslus tęsė tuometinėje Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje. Vėliau studijavo Vakarų Lietuvos verslo kolegijoje, kur baigė programuotojo studijas.
Benas buvo ambicingas, daug mokėsi ir pats, taigi šiandien jis savo srities profesionalas. 36-erių vyras sako, kad yra prisidėjęs gal prie 100 projektų: elektroninių parduotuvių, verslo valdymo sistemų, reprezentacinių puslapių. Jis dirbo su žinomais puslapiais klase.lt, greitai.lt, autoplius.lt, domoplius.lt, plius.lt, savy.lt.
Benas atviravo, kad Lietuvos švietimo sistema reikalauja, jog būtum gabus visuose dalykuose, tačiau visą išmanyti gerai yra sunku, kaip ir įstoti į nemokamas studijas. Anot jo, labai prastas jausmas, kai mokykloje nusvyra rankos ir nieko nebesinori daryti. Jauniems žmonėms, kurie dabar yra panašioje situacijoje, kaip ir jis kadaise, Benas linki daryti tai, kas patinka, nes tai svarbiausia.
Rašyti atsakymą