Gimnazistai aplankė ir A. Puškino muziejų

gimnazija europos_kalbu_dienaRugsėjo 26-ąją Europa švenčia kalbų dieną, o pirmą kartą Europos taryba minėti šią datą pakvietė 2001 metais. Minėjimo tikslas – atkreipti dėmesį į kalbų įvairovę, skatinti įvairaus amžiaus žmones mokytis kalbų bei būti tolerantiškiems kitų atžvilgiu.

Šilutės pirmojoje gimnazijoje ši diena taip pat minima kasmet. Šiemet gimnazijoje vyko srautinės pamokos pirmų bei antrų klasių gimnazistams „Mano kalbų odisėja“, kurias parengė mokytoja L. Liepinienė. Viktoriną „Pasaulis ir aš“ vedė etikos mokytoja D. Jakienė. Per prancūzų kalbos pamokas gimnazistai mokėsi naujų bei kartojo jau išmoktus žodžius. Trečių klasių gimnazistai anglų kalbos pamokų metu ruošė projektus tema „Kokiomis kalbomis kalba Šilutės gyventojai?“. Dvyliktokai lankėsi Žibų pradinėje mokykloje ir vedė anglų kalbos pamokėles pradinukams. Mažieji atliko dvyliktokų parengtas užduotis, vaikai sužinojo daugiau apie kitas valstybes, o dvyliktokai džiaugėsi nustebinę pradinukus. Šioms pamokoms pasiruošti padėjo anglų kalbos mokytojos N. Mulerova bei K. Sodonienė.

Vokiečių kalbos besimokantys trečiokai gimnazistai su mokytoja L. Venckiene parengė tezes apie šią kalbą bei video apie vokiečių kultūros pėdsakus Šilutėje. Tądien gimnazijoje lankėsi žinomas Klaipėdos dramos teatro aktorius, buvęs mūsų gimnazijos mokinys Vaidas Jočys. Jis papasakojo apie savo mokyklinius metus bei svajones, nelengvą kelią iki aktoriaus karjeros. Pokalbis su aktoriumi įkvėpė gimnazistus siekti savo tikslų.

Turiningą ekskursiją suorganizavo gimnazijos rusų kalbos metodinė grupė – pirmokai gimnazistai vyko į Vilnių, lankėsi A. Puškino muziejuje. Gidė pasakojo apie trumpą, bet ryškų pėdsaką pasaulinėje literatūroje palikusį poetą bei jo artimuosius. Gimnazistai aplankė ir Vilniaus universiteto filologijos fakultetą, kur galima mokytis įvairių kalbų.