Kas yra vasaros stovykla? Tikra gamta. Šlapios kojos, debesys ir spurdantys paukščiai rankose. Kelionės. Naktis gimnazijoje…
Šilutės pirmojoje gimnazijoje vyko vasaros stovykla „Gamtamokslis“, kurios idėja gimė atsižvelgus į mažėjantį mokinių domėjimąsi gamtos mokslais ir didėjantį poreikį mokantis sujungti atskirų gamtos mokslų žinias į visumą bei tobulinti mokinių eksperimentinius bei tyrinėjimų įgūdžius. Stovyklos tikslas buvo tiriant, eksperimentuojant ir keliant hipotezes gerinti mokinių gamtamokslinį raštingumą, skatinti domėjimąsi gamtos mokslais, parodyti, kad mus supantį pasaulį galima pažinti geriau stebint jį tyrėjo ir kūrėjo žvilgsniu.
Projektui įgyvendinti buvo suburta gimnazijos mokytojų ir socialinių partnerių (Nemuno deltos regioninio parko direkcija, Klaipėdos mokinių saviraiškos centras, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla) komanda. Stovykloje dalyvavo mokiniai iš rajono gimnazijų ir Šilutės miesto pagrindinių mokyklų. Buvo siekiama mokinių kūrybinę, tiriamąją ir praktinę veiklą derinti su poilsiu.
Šilutės pirmosios gimnazijos laboratorijose, vadovaujant chemijos mokytojai D.Jokšienei, stovyklautojai atliko cheminius eksperimentus, išmoko laboratorijos sąlygomis pagaminti „pieną“ ir „kraują“, atlikti įvairius bandymus. Mokiniai dirbo susikaupę, kūrybiškai ir net pasiūlė būdų, kaip kitaip galima atlikti konkrečius bandymus.
Mokiniai su fizikos mokytojais Z.Sirtautu, S.Blinkevičiumi ir J.Jauniumi rengėsi visų laukiamai Tyrėjo nakčiai: gilinosi į žvaigždėlapių paskirtį ir naudojimosi principus, aiškinosi, kaip jų pagalba randama Šiaurinė žvaigždė, žvaigždynai, keletas galaktikų. Susidomėjimas dangaus sfera sustiprėjo ir išvykus į Stebėjimo naktį – mokiniai danguje ieškojo Veneros, Jupiterio su keturiais palydovais ir Saturno.
Koks svarbus teorijos ir praktikos ryšys, stovyklautojai suprato iš makulatūros gamindami popierių (vadovė N.Titienė). Su vadove D.Strazdauskiene jie pasigamino ir įvairių formų, kvapų, spalvų muilą.
Stovyklos dalyvius subūrė, daug žinių ir potyrių suteikė vadovių D.Jakienės ir R.Petrenkienės organizuota edukacinė išvyka į Klaipėdos mokinių saviraiškos centrą, kuriame jie išbandė savo jėgas ir drąsą laipiojimo trasose.
Tapę programuotojais mokiniai stebino vieni kitus Lego robotų programavimo klasėje, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla virtualioje navigacijos auditorijoje suteikė galimybę pabūti laivavedžiais – valdyti katerį naktyje ir pajusti jūros ligos simptomus. Prie Olando kepurės žavėjomės laukinės gamtos suformuotais skardžiais, ragavome žolelių arbatų, rinkome akmenėlius mokytojos K.Blankaitės pamokai „Gamta kuria, žmogus suteikia prasmę“.
Ventės rago ornitologinėje stotyje stovyklautojai klausėsi ornitologo V.Jusio pasakojimo apie paukščių migraciją, patys galėjo žieduoti paukščius.
Tikru išbandymu tapo tos dienos išvyka į Aukštumalos pelkę (vadovai D.Strazdauskienė, V.Vilčiauskienė, S.Ranauskas).
Daugelis mokinių nesitikėjo, kad tokioje sausai atrodančioje vietoje galima sušlapti ir patirti gausias uodų atakas. Nepaisydami nepatogumų, mokiniai kruopščiai atliko paskirtas užduotis ir papildė savo žinias apie pelkės augmeniją.
Stovykla, prasidėjusi gimnazijos kieme prie Svajonių akmens, atnešusi stovyklautojams naujų patirčių, baigėsi įdomiausių akimirkų peržiūra ir lūkesčių apibendrinimu.
Organizatoriai tikisi, kad panašios stovyklos galėtų tapti mokiniams ne tik atidesniu atsigręžimo į gamtą stimulu, bet ir paskatintų juos gilesniam savęs pažinimui.
Rašyti atsakymą