Gimnazistai per vasarą ne tik ilsėjosi

amusement-2456905 960_720Gimnazistai per vasarą ne tik atostogavo, pramogavo ar dirbo, bet ir dalyvavo svarbiuose mokymuose, kopė į sporto olimpą, tobulino užsienio kalbos žinias svečiose šalyse.Jūsų dėmesiui – Šilutės pirmosios gimnazijos trečiokų Osvaldo Guščiaus, Ugnės Bertašiūtės ir abituriento Ernesto Arlausko vasaros prisiminimai.

Ugne BertasiuteUgnė Bertašiūtė dalyvavo NMA mokymuose

Gimnazistė šią vasarą dalyvavo Nacionalinės moksleivių akademijos sesijoje, pirmuosius metus čia mokėsi lietuvių filologijos. NMA suburia talentingiausius Lietuvos žmones, norint čia patekti, reikia praeiti atranką.

„Visai nepikta mokslo metus pradėti anksčiau nei visi kiti. Sesija baigėsi, o mums belieka vieni kitiems padėkoti. Už pamokas, draugystę ir šilumą. Ačiū aktoriui, dainų autoriui Gediminui Storpirščiui už dainuojamąją poeziją ir supažindinimą su ja, poetui Liutaurui Degėsiui ,,Ką reiškia tai, ką sakome, ir kokią atsakomybę žodžiais nešame”, aktorei ir poetei Birutei Mar už išsakytą kritiką, nuoširdumą ir pagalbą (žinoma, ir už mieliausią šuniuką, kuris buvo puikus filologių draugas paskaitų metu) ir NMA filologėms, akademikams, kitų paskaitų dėstytojams ir vadovams. Už dainas, Lietuvą ir mus! Buvo labai gera.

 

Guscius Osvaldas

Osvaldas Guščius pasidabino aukso medaliu

Sportininkas Osvaldas, kurį treniruoja Lina Leikuvienė rugpjūtį triumfavo Vilniuje, Baltijos šalių jaunių lengvosios atletikos komandiniame čempionate. Jis jaunių trišuolio rungtyje pranoko visus 5 varžovus ir pasidabino aukso medaliu.

Sportininkas pirmuoju savo bandymu užfiksavo 14,43 m nuotolį ir iškovojo Baltijos šalių jaunių lengvosios atletikos čempiono vardą. Nė vienas varžovas nešoko daugiau kaip 14 metrų, tai padaryti pavyko tik Šilutės sporto mokyklos trenerės L. Leikuvienės auklėtiniui O. Gusčiui. „Vasara tikrai buvo įdomi, daug pamačiau. Savo pasiekimus, žinoma, vertinu labai gerai. Daug ruošiausi ir man pavyko sėkmingai uždaryti sezoną, laimėjus Baltijos šalių čempionatą“, – savo vasaros įspūdžiais dalinosi Osvaldas.

„Šilutės naujienoms“ vaikinas pasakojo, kad profesionaliai sportuoja jau kažkur 5 metus, o šią praėjusią vasarą treniravosi ypač daug, apie dvi valandas per dieną.
ArlauskasErnestas Arlauskas svečiavosi partnerių gimnazijoje

Abiturientas Ernestas Arlauskas šiemet dalyvavo vokiečių kalbos mokymosi programoje Šilutės Pimosios gimnazijos partnerių iš Vokietijos Halepgheno gimnazijoje Bukstehudėje. Jis ten praleido tris savaites. Ernestas yra trečias mokinys, dalyvavęs šioje programoje, per trejus metus.

Ernesto įspūdžiai: „Man ši kelionė labai patiko, nes turėjau galimybę praplėsti savo akiratį, įgyti patirties. Man patiko miestai, kuriuose viešėjau – Bukstehudė, Hamburgas, Štadė. Pati viešnagė buvo labai smagi, nors man ir negalėjo surasti mainų partnerio, turėjau progą gyventi su tarptautinių mainų vadovu Hermanu Hausmanu ir jo šeima. Kelione nė trupučio nebuvau nusivylęs ir jei galėčiau, važiuočiau ten dar kartą!“