Gimnazistas pakvietė Prezidentę aplankyti Šilutę

prezidenturos laiskasŠilutės pirmosios gimnazijos dešimtokas, 2d klasės moksleivis Julius KASNAUSKAS nepasikuklino ir smalsumo ir pilietiškumo vedamas parašė laišką šalies vadovei Daliai Grybauskaitei, kviesdamas ją atvykti į savo mokyklą ir į Šilutę.

„Įdomu būtų ją pamatyti, pašnekėti apie Lietuvą, jauno žmogaus perspektyvas. Ką ji mano mano apie visą tai“, – priežastis vardijo Julius. Prieš keletą dienų šilutiškis gavo Prezidentės atsakymą į laišką. Vaikinas nutarė mintimis pasidalinti su „Šilutės naujienų“ skaitytojais.

Norėtų nugriauti prekybos centrus

„Šalies vadovė dėl ypatingo užimtumo šiuo metu neturi galimybių vykti pas visus norinčius su ja susitikti“, – Juliui rašo Prezidentės atstovė. Ir primena, kad Prezidentė lankosi įvairiuose Lietuvos miestuose ir rajonuose, sustinka su žmonėmis, norėdama sužinoti, kokiais rūpesčiais ir džiaugsmais jie gyvena. „Neabejojame, kad šalies vadovė apsilankys ir Šilutėje“, – tikino Prezidentės atstovė.

„Šilutės naujienų“ paklaustas, kaip pareklamuotų Šilutę ne tik D.Grybauskaitei, bet ir kitiems atvykėliams, J.Kasnauskas patikino, jog nebūtų kaip visi. „Būčiau orginalus, bet bijau, kad tada ne visi mane suprastų. Šilutės ar Pamario vardai visiems asocijuojasi su vandeniu. Manau, kad miesto svečiai turėtų pažinti ir kitą miesto veidą“, – sakė gimnazistas.

Jis pasiūlytų Prezidentei aplankyti uostą, puikiai įrengtas miesto mokyklas, parodytų neseniai regionine tapusią Šilutės ligoninę.

Jei turėtų neribotas galimybes, Julius norėtų, kad Šilutėje kuo greičiau atsirastų sutvarkytas ir moderniai įrengtas sporto kompleksas (esantis priešais ligoninę). Vaikinas iškeltų iš miesto centro didžiuosius prekybos centrus, kadangi, jo nuomone, jų architektūra nesutampa su tradicine miesto. J.Kasnauskas išplėstų Atgimimo alėją, skirtų stipendijas mokiniams, kurių vidurkis didesnis negu 8.

Internete padeda reprezentuoti Šilutės kraštą

Su krašto reprezentavimu susijusi ir kita J.Kasnausko veikla. Vaikinas savanoriškai administruoja „Facebook“ socialiniame tinkle veikiantį puslapį „Šilutės neatrastos vietos“. Jame talpina Šilutės krašto nuotraukas, video vaizdelius, siekia parodyti, kuo Šilutės kraštas gražus.

„Kurti puslapį apie Šilutę mane įkvėpė toks pat Lietuvos patriotas kaip ir aš  Henrikas Kupcikevičius, kuris kiek anksčiau buvo įkūręs puslapius „Lietuvos neatrastos vietos“, „Vilniaus neatrastos vietos“ ir „Kauno neatrastos vietos“. Pagalvojęs supratau, kad Šilutė ne prastesnė už kitus miestus, todėl privalo turėti tokį puslapį“, – pasakojo Julius. Kaip tik praėjusį trečiadienį puslapiui sukako vieneri metai.

J.Kasnauskas taip pat administruoja savo buvusio kaimyno, boksininko Evaldo Petrausko „Facebook“ puslapį.

Traksėdžiuose gyvenantis Julius domisi įvairiomis naujienomis, kurios susijusios tiek su Lietuva, tiek su pasauliu. Labiausiai jį dominantys straipsniai spaudoje – apie švietimą ir automobilius.

„Tiesą sakant, nemanau, kad didžiąją dalį savo gyvenimo praleisiu Šilutėje. Bet visada bus smagu čia sugrįžti ir gerai praleisti laiką. Esu be galo didelis optimistas – galvoju, kad Lietuvoje gyventi gera. Tik ne visi žmonės moka rasti sau kelią, kuriuo jiems geriausia eiti. Manau, kiekvienas žmogus turi tai, kas jam skirta. Jeigu nepatinka, turi pats keistis, investuoti į save, kad kažką gautum, o ne kitus kaltinti dėl blogo gyvenimo. Nesu iš tų žmonių, kurie nekenčia ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus.

Priešingai – aš jį kaip tik palaikau dėl to, kad Lietuva neskęsta skolose kaip, pavyzdžiui, Graikija“, – džiaugėsi J.Kasnauskas.