Gimnazistų praktinių studijų dienos Kaune

Šilutės pirmosios gimnazijos dešimtokai vyko į edukacinę ekskursiją Kaune.

Pirmiausia aplankėme Vytauto Didžiojo karo muziejų. Ten mūsų laukė dvi edukacinės pamokos: viena apie karo ginklus, kita, kurią pasirinkome mes, vadinosi „Kelias užminuotas“.

Pamokoje susipažinome su išminuotojų darbu, teko praktiškai, kuo greičiau ir veikiant kartu, „nukenksminti“ netikrus sprogmenis, varžytis su priešininkų grupe. Vėliau komandos apsikeitė „tiksinčia bomba“, atsakė į klausimus.

Muziejuje apžiūrėjome senovinius automobilius, kareivių aprangą, karo lauke rastus asmeninius daiktus (Bibliją, šarvus, papuošalus). Didelį įspūdį paliko istoriniai paveikslai.

Kauno IX forte gidė nuvedė į kamerą, kur klausėmės pasakojimo apie fortą, kurio bunkeriuose buvo šalta ir nejauku. Edukacijoje diskutavome, kaip kaliniams pavyko pabėgti iš forto, pabandėme patys atkartoti jų pabėgimą ir pamatėme, kaip tai buvo sudėtinga. Pabaigoje pasižvalgėme aplink fortą, išgirdome jo istoriją.

Kauno istorinėje Prezidentūroje dabar įrengtas muziejus. Ten pakartojome žinias apie su buvusius Lietuvos prezidentus ir pastato istoriją, pamatėme Prezidentūrą tokią, kokia ji buvo prieš daugelį metų.

Gimnazistai turėjo užduotį fotografuoti Kauno moderniosios architektūros pastatus ir nusifotografuoti su klase Kristaus Prisikėlimo bažnyčios terasoje. Kelionę keturioms II klasių gimnazistams pagal istorijos programą parengė mokytoja Laima Toliušienė.

Vestina DAUGĖLAITĖ, IIc klasės mokinė