Gimsta politikų aljansas, apginsiantis laisvę ir demokratiją!

KONFERENCIJALietuvos liberalų sąjūdžio ir Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyrių politikai spaudos konferencijoje paskelbė apie naujo savivaldybės politikos aljanso kūrimą.

Kaip kalbėta konferencijoje, jis turėtų būti atsvara bet kokia kaina savivaldybę užvaldyti siekiančiam partijos Tvarka ir teisingumas bei Socialdemokratų tandemui ir jų ketinimams pritariantiems Valstiečių ir žaliųjų sąjungos politikams.

Šilutei reikia esminių pokyčių

Liberalų sąjūdžio keliamas kandidatas į mero postą Jonas Jatautas sakė, kad paskutiniai įvykiai Šilutės savivaldos politikoje rodo, jog čia laisvei ir demokratijai kyla pavojus. Jis svarstė: „Kodėl Šilutėje papirkinėjimo ir klastojimo būdu žūtbūt veržiamasi į valdžią? Todėl, kad kai kam valdžia – kelias į pelningus užsakymus, kelias pasipelnyti iš Europos Sąjungos lėšų. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendime minimos galimai klastojusios rinkimų rezultatus Tvarkos ir teisingumo, Socialdemokratų partijos.

Tai pasikėsinimas į mūsų laisvę, laisvę atvirai ir skaidriai spręsti visuomenės reikalus. Tai iššūkis demokratijai, už kurią mes kovojome, ir dėl kurios mes turime kautis šiandien čia, Pamario žemėje. lšmušė valanda dėl bendrojo gėrio peržengti asmeniškumą, peržengti partiškumą ir peržengti laiką.

Jeigu manome, kad Šilutėje reikia baigti su „pinigų įsisavinimu“ arba „pinigų laidojimu“, tai reikia taip ir pasakyti sau ir kitiems. Turime visą sąrašą statybos objektų, kurie mums, mokesčių mokėtojams, kainavo aiškiai per brangiai, o nauda, kurią gavome, aiškiai neatitinka kainos, kurią sumokėjome. Reikia keisti susiformavusią sistemą Šilutės rajono savivaldoje, o sistema – tai žmonės. Tie, kurie deda parašus po sprendimais, turi būti kontroliuojami Tarybos narių, o mes, rinkėjai, turime reikalauti ataskaitos iš savo išrinktųjų Taryboje. Kai kurie Tarybos nariai atvirai tyčiojasi iš rinkėjų, kelerius metus nepateikdami net formalių ataskaitų rinkėjams.

Taryboje neabejotinai yra daug sąžiningų žmonių, bet klausimas lieka neatsakytas. Kodėl Tarybos narys nesiginčija dėl neskaidrių sprendimų dėl viešųjų pirkimų, kodėl jis nekontroliuoja, kaip panaudojamos savivaldybės lėšos? Arba jis nežino, kaip tai daryti, arba jis to nedaro, nes tai yra naudinga. Bet kuriuo atveju – tai sąžinės klausimas, ir rinkėjai turi spręsti, ar jie nori, ar nebenori, kad politikų savivalė tęstųsi.

Paskutinieji Tarybos sprendimai, kai buvo atleisti Algirdas Gečas ir Raimundas Ambrozaitis, kalba apie supuvusios sistemos tobulėjimą – juk atleidžiamieji neįtiko vien dėl to, kad jie nepriklauso „šeimai“.

Europos Sąjungos finansinė parama, kuri šiuo metu sudaro apie 30 procentų rajono biudžeto, 2020 metais bus ženkliai sumažinta. Kokius ekonominius ir socialinius pagrindus būsime pasikloję iki to laiko?

Tai klausimas ir rinkėjams, ir politikams. Arba veikiame sąžiningai, tikslingai ir nuosekliai, arba užsiprogramuojame atsilikimą ir skurdą, kuris jau šiandien lengvai įžiūrimas.

Nupirkti balsai ir suklastoti biuleteniai neturi lemti Šilutės rajono socialinės ir ekonominės perspektyvos. Jeigu mums rūpi mūsų vaikų dabartis ir ateitis, privalome birželio 21 dieną ateiti į rinkimus“.

Tamdemo politikams gėda prisipažinti?

Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas R.Ambrozaitis mano, kad socialdemokratams gėda dėl savo partiečių neteisėtų veiksmų rinkimų metu, todėl jie, o ypač mero pavaduotojas Algirdas Balčyčis nepripažįsta VRK atskleisto fakto, kad „kažkas“ klastojo rinkimų biuletenius socialdemokratų partijos naudai. Dėl tos pačios priežasties socialdemokratai neatsiriboja ir nuo buvusio rinkimų apygardos komisijos pirmininko Arvydo Gorodecko, kurio aplaidų darbą rinkimų metu tiria teisėsauga. Įvairių minčių kelia ir faktas, kad A.Gorodeckas rinkimų išvakarėse buvo paskirtas Savivaldybės Civilinės ir priešgaisrinės saugos skyriaus vedėju.

Pasak R.Ambrozaičio, „tvarkiečiui“ V.Laurinaičiui taip pat gėda pripažinti savo partijos ir partnerių socialdemokratų klaidas rinkimuose, todėl tą gėdą jis bandė nuplauti pats apskųsdamas teismui VRK sprendimą. R.Ambrozaitis mano, kad meras turi savą tvarką ir savą teisingumo supratimą, nes viešai kritikuoja įsiteisėjusius sprendimus ir abejoja jų teisingumu: rajono vadovas teigia, kad VRK priėmė politinį sprendimą panaikindama rinkimų rezultatus, o Vyriausiasis administracinis teismas politizuotą VRK sprendimą patvirtino.   R.Ambrozaitis ir savivaldybės Tarybos narys Edvardas Vitkauskas žiniasklaidai pateikė dokumentų, kurie iliustruoja, kaip savivaldybės vadovai apdalijo sau palankias statybos organizacijas vadinamaisiais mažos vertės (86-170 tūkst. Eur) statybos darbų užsakymais. Tokių užsakymų vykdytojai parinkti apklausos būdu.

Be to, liberalsąjūdiečiai pateikė pavyzdžių, kaip gretimoje Pagėgių savivaldybėje, valdomoje partijos Tvarka ir teisingumas, ignoruojami teismo sprendimai ir verslininkui trukdoma veikti, nes jis nėra lojalus minėtai partijai.

TS-LKD pasiekė tris pergales

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus lyderė Sandra Tamašauskienė pasidžiaugė net trimis atsinaujinusios partijos pusmečio veiklos pasiekimais. Pirmiausia tuo, kad sąžiningai rinkimų kampanijoje dalyvavusiam jos vadovaujamam sąrašui rinkėjai suteikė net 3 mandatus.

Antrąja pergale S.Tamašauskienė pavadino tai, kad prieštaringai vertinamas politikas Šarūnas Laužikas buvo pašalintas ne tik iš Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos, bet rinkėjų valia buvo pašalintas ir iš rajono politikos.
Didžiule demokratijos pergale S.Tamašauskienė pavadino ir tai, kad buvo išgirstas sąžiningai veikusių partijų balsas, ir VRK nusprendė panaikinti grubiais pažeidimais paženklintų savivaldos rinkimų rezultatus.

S.Tamašauskienė jau turi parengusi naują kreipimąsi į teisėsaugos institucijas, kad kuo greičiau, iki birželio 21 d., būtų užbaigti balsų pirkimo ir rinkimų biuletenių klastojimo ikiteisminiai tyrimai ir paskelbti už pažeidimus atsakingi asmenys. Kolegas politikus ji ragina pasirašyti naują sąžiningų rinkimų deklaraciją, pripažinti padarytas klaidas ir pradėti viską iš naujo.
S.Tamašauskienė patvirtino faktą, kad jos vadovaujamas politikų sąrašas prisidės prie kuriamo aljanso, kad apgintų mūsų krašto žmonėms laisvę ir demokratiją.

Spaudos konferencijoje buvę politikai neabejoja, kad prie jų buriamo aljanso prisidės Lietuvos laisvės (liberalų) sąjungos bei VRK „Už žmonių valdžią“ politikai.