Gimtadienio proga miestas papuoštas ypatingais aksesuarais

akcentai pludesJau tapo tradicija, kad artėjant Šilutės gimtadieniui miestiečiai ir svečiai pradžiuginami ypatingomis miesto puošmenomis. Paskutiniąją savaitę prieš Miesto šventę Lietuvininkų gatvė buvo papuošta šventinėmis vėliavomis su Šilutės simboliu – žuvimi, pagrindiniu traukos objektu tapęs Hugo Šojaus dvaro muziejus net tris naktis praeivių akis džiugino spalvingu apšvietimu, o Šyšos upėje Šilutės rajono vaikų meno mokyklos Dailės skyriaus bendruomenė „įmerkė meškeres“ – upės vagoje išdėliojo penkias milžiniškas spalvingas plūdes.

Tai – ne vienintelis žaismingas „dailiokų“ akcentas, papuošęs miesto gimtadienį: visą šeštadienio pusdienį mieste „svečiavosi“ iš plėvelės pagaminti žmogeliukai, sustoję prie centrinės gatvės.

Kvietė į naktinį pasimatymąakcentai dvaras nakti

Duris atvėręs renovuotas H.Šojaus dvaras tapo traukos objektu ne vienam praeiviui ar atvykusiam svečiui. Tad artėjant ypatingai šventei – 504-ajam miesto gimtadieniui net tris naktis dvaro languose įsižiebdavo ir vėl pranykdavo įvairiaspalvės blausios šviesos, ir pastatą gaubė magiška atmosfera. Paslaptingos šviesos languose atrodė tarsi prikėlusios senąsias rūmų dvasias.

Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova sakė, kad neįprastai apšviestas dvaras buvo įžanga į šventę: kviesdamas miestiečius į naktinį pasimatymą, priminė apie dvaro atidarymą, bylojo apie mūsų miesto grožį ir dieną, ir naktį.
Taip netradiciškai apšviesti dvarą naktį pasiūlė šventės scenos statytojai. Lėšų fasado apšvietimui buvo skirta iš Miesto šventės programos pinigų.  

Šyšoje užmerktos penkios plūdės

akcentai pastikinis zmogeliukasMeno mokyklos Dailės skyriaus bendruomenės pagamintos penkios milžinės plūdės, įmerktos į Šyšos upę prie Geltonojo tilto, puoš miestą visą vasarą ir galbūt dar ilgiau.

Spalvingos plūdės prie upės buvo atvežtos penktadienio popietę. Jų gabenimas ir nuleidimas į vandenį užtruko kelias valandas.

Dailės skyriaus mokytojas Andrius Sirtautas sakė, jog šias penkias gražuoles mokiniai ir mokytojai gamino apie mėnesį. Darbus sunkino aplinkos sąlygos, nes plūdės – gana didelės, tad jas gaminti reikėjo lauke, saugant nuo besikeičiančio pavasarinio oro.
Pasiūlymas Šyšą papuošti plūdėmis sulaukė didelio palaikymo, jų gamybai dalinį finansavimą skyrė rajono savivaldybė.

Prisidėjo ir didieji statybinių prekių centrai bei UAB „Šarūno reklama“, kurie parūpino „dailiokams“ dažų, polistireninio putplasčio, kitų priemonių. O Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus davė statybinių atliekų, kuriomis pripildytos tuščios ertmės padeda plūdėms išlaikyti svorio centrą ir gražiai plūduriuoti vandenyje.