Ginkluoti vogtu kauptuku ėjo plėšti, bet buvo sučiupti

vagysteVieną praėjusių metų rugpjūčio naktį dviejų brolių įvykdytos naktinės vagystės, ko gero, galėtų pretenduoti į labiausiai nevykusių vagysčių dešimtuką.

E.G. ir M.G. kurioziškomis aplinkybėmis per skylę įlindo į svetimą rūsį, iš kurio išnešė įvairių gėrybių, tarp jų – ir kauptuką, kurį tą pačią naktį panaudojo braudamiesi į kebabinę.

Praeiviai pastebėjo bendražygius, ir juos sučiupo policijos pareigūnai. Teisėja nusprendė abiems vagims skirti laisvės atėmimo bausmes, bet jas atidėjo dvejiems metams.

Apvogė sandėliuką ir įlindo į kebabinę

Apie 2 val. nakties nuo alaus apgirtę broliai surinko svetimo namo laiptinės durų kodą ir atidarė duris, po to per angą sienoje iš vidaus atrakino rūsio duris ir pateko į rūsį. Tada per skylę, esančią virš vieno sandėliuko durų, įsibrovė į R.J. sandėliuką ir pagrobė kauptuką, 50 l dujų balioną, du 3 l talpos stiklainius slyvų kompoto, rankinį pjūklą, dažų flakoną.

Rūsio savininkė neteko rakandų už beveik 65 eurus.

Išpurškę vogtus dažus ir išgėrę stiklainį vogto kompoto, vagišiai likusį naktinį laimikį pasidėjo prie Vydūno gimnazijos, po medžiais. Pasisotinę ir apsiginklavę vogtu kauptuku, broliai patraukė link kebabinės.

Kol vienas iš jų „ėjo žvalgybą“, kitas išplėšė prekybinio vagonėlio langą, įlindo vidun ir tikėjosi išnešti vertingų daiktų.

Lauke stovėjęs M.G. žvalgėsi ir saugojo brolį nuo aplinkinių akių, kol galiausiai išgirdo, kaip pro šalį einanti pora kviečia policiją.

Policiją pakvietė budrus praeivis

Vagišius užklupęs vaikinas, ėjęs su mergina, teisme pasakojo, kad naktį pamatė, kaip nuo kebabinės nubėgo jaunuolis. Priėjęs arčiau prie vagonėlio, per langelį pamatė, kad viduje kažkas juda. Tuomet paskambino policijos pareigūnams.

Pajutęs, kad svyla padai, žvalgas dėjo į kojas, viduje buvęs jo brolis dar bandė slėptis po vagonėlio stalu, tačiau jį sulaikė policijos pareigūnai.

Policininkai laukdami, kol atvyks prekybinio vagonėlio savininkai, netoliese pastebėjo šmirinėjantį vaikiną, kuris, juos pamatęs, paspartino žingsnį, bet ir jis buvo sulaikytas.

Pastarasis pareigūnams negalėjo paaiškinti, ką tokiu metu veikia įvykio vietoje. Paaiškėjo, kad sulaikytasis yra M.G., kuris vėliau prisipažino norėjęs su broliu E.G. apvogti prekybinį vagonėlį.

Praeivis rado ir kompotą bei dujų balioną

Sandėliuko savininkė rytą nuėjusi į rūsį pastebėjo akivaizdžias įsibrovimo žymes: buvo išlaužtos sandėliuko durys, o viduje nebebuvo anksčiau išvardintų daiktų. Moteris apie vagystę pranešė policijai.

Tą naktį vyras, važiavęs pro Vydūno gimnaziją, prie medžių pamatė pastatytą dujų balioną, 3 l talpos stiklainį kompoto. Apie rastus daiktus pranešė policijai.

Ikiteisminio tyrimo metu moteriai buvo grąžintas tik rankinis pjūklas, dažų flakonas, vienas slyvų kompoto stiklainis ir sugadintas tuščias 50 l talpos dujų balionas. Kadangi kiti daiktai nesugrąžinti, o ir kai kurie grąžintieji sugadinti, bei išlaužtos sandėliuko durys, ji pareiškė civilinį ieškinį dėl turtinės žalos atlyginimo.

Dvejus metus vakaros namuose

Policijos pareigūnai kebabinės savininkei apie vagystę pranešė dar tą pačią naktį. Atvykusi į vietą, ji pamatė išlaužtą vagonėlio lango uždarymo mechanizmą, tačiau iš patalpos niekas nebuvo pavogta. Dėl jai padarytos žalos taip pat pareiškė civilinį ieškinį.

Teismas nusprendė E.G. skirti 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmę ją atidedant dvejiems metams, per kuriuos jis turės vakarais būti namuose.
Broliui M.G. laisvė atimta 2 metams su 2 metų atidėjimu, įpareigojant nuo 21 val. iki 6 val. būti namuose.
Vaikinai turės atlyginti apie 180 eurų žalą išplėštų patalpų savininkėms.
Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.