Girtas neįgalusis nučiuožė į griovį

avarija rolandoPenktadienio popietę dar vieną savo kelionę sąlyginai sėkmingai baigė nebežinia kelintą kartą neblaivus prie vairo sėdęs neįgalus, vairuotojo pažymėjimo neturintis ventiškis Jonas Achromavičius.

Kintų seniūnijos Ventės kaime gyvenantis vyras automobilio nesuvaldė važiuodamas keliu pro Rūgalius į Kintus ir atsidūrė vandens pilname griovyje.

Avarija įvyko apie 16 valandą. J.Achromavičius keliu į Kintus važiavo su dar vienu vyru. Šis kelias neseniai išpiltas bitumo danga, be to, tądien buvo slidu, nes lijo. Ar šios priežastys buvo pagrindinės, ar tai, kad vairuotojas buvo neblaivus, bet nesuvaldyta „Audi“ nuslydo į griovį ir apsivertė.

Apvirtusio automobilio stogas prispaudė vairuotojo ranką, o jo galva liko mirkti vandenyje. Nelaimėlį išgelbėjo tik atvykę ir hidraulinę įrangą panaudoję ugniagesiai gelbėtojai.

Išsikepurnėjęs J.Achromavičiaus bendrakeleivis neslėpė, kad juodu girtavo. Įvykio liudininkai matė šalia apvirtusio automobilio vandenyje plaukiantį degtinės butelį.

J.Achromavičius išvežtas į ligoninę, bet rimtesnės medikų pagalbos jam neprireikė.

Eismo taisyklių pažeidimų sąrašas, kuriuos yra padaręs J.Achromavičius, išties įspūdingas. Tauragės AVPK duomenimis, šiam kojų neturinčiam neįgaliajam jau nuo 2005 metų už įvairius Kelių eismo taisyklių pažeidimus yra atimta teisė vairuoti. Bet jis ne tik vairuoja, jis ir toliau vieną po kito daro KET pažeidimus.

Nuo tų pačių 2005-ųjų jau 13 kartų jis yra baustas už įvairius pažeidimus. O girtas prie vairo per tą laiką policijai jis įkliuvo jau net 9 kartus.

Beje, prieš daugelį metų kojų J.Achromavičius neteko, kai būdamas girtas užmigo ant geležinkelio.

Penktadienio avarija jau antroji, kurią nuo 2005-ųjų J.Achromavičius sukėlė vairuodamas girtas ir antroji jo avarija šiemet: pirmąją šiemet avariją jis buvo sukėlęs būdamas blaivas.

Šį kartą ventiškiui irgi surašytas ATPK protokolas už vairavimą neblaiviam, be vairuotojo pažymėjimo ir už tai, kad sukėlė eismo įvykį. Už šiuos pažeidimus jam gresia areštas nuo 20 iki 30 parų ir transporto priemonės konfiskavimas.

Nuobaudą skirs teismas, o kokį sprendimą jis priims neįgalaus žmogaus atžvilgiu, Tauragės AVPK atstovė spaudai Simona Šniaukštaitė spėlioti nesiryžta.