Girtas senolis priešindamasis sužalojo pareigūnę

policininkesJaunai policininkei išmintį ir stiprybę rodęs senolis J.B. iš pensijos turės atseikėti 318,55 eurų neturtinės žalos atlyginimą, sumokėti kitas dėl jo kaltės patirtas išlaidas, metus turės vakarais būti namuose ir be pareigūnų žinios negalės keisti gyvenamosios vietos.

Besipriešindamas jį ir jo draugą sulaikyti norėjusiai pareigūnei vyras griebė už rankų ir pastūmė į sieną. Merginai susistumdymo metu sumuštas žastas, patempti raiščiai bei sumušta galva.

Praėjusių metų rugsėjį dviem Šilutės mieste patruliuojančioms pareigūnėms įtarimą sukėlė šalia Gluosnių gatvės daugiabučio, kuriame, manoma, pardavinėjama naminė degtinė, besisukinėjantys vyriškiai. Vyriškių elgesys buvo labai keistas: tai jie ėjo į vieną pusę, tai – į kitą pusę, todėl pareigūnės nutarė patikrinti, ar tik vyriškiai nebus apsilankę naminės degtinės „taške“.

Su vyrais pasikalbėti priėjusi mergina nesitikėjo, kad, atlikdama tarnybines pareigas, patirs garbaus amžiaus vyriškio smurtą.
Teisiamasis J.B. pasakojo, kad tądien jis mieste sutiko dviračiu besivažinėjantį kaušusį A.M., kuris draugiškai pasidalino vynu. Vyrai kartu rūsyje išgėrė vyną ir J.B. sutiko palydėti A.M. namo. Tačiau vyriškių kelionę į namus apkartino prie jų prisistačiusi uniformuota pareigūnė, kuri paprašė parodyti, ką vyrai nešasi su savimi. Teisiamasis vienoje kišenėje nešėsi butelį alaus, kitoje – vyno, tačiau buteliai nebuvo pradaryti, tad pareigūnė liepė jam eiti namo.

Jei pastarasis būtų jos paklausęs, greičiausiai, nebūtų įsivėlęs į konfliktą, tačiau jis nepaliko draugo A.M., kuris iš rankinės ištraukė termosą ir butelį degtinės – „laimės lašų“ tebuvo likę tik butelio dugne.

Pareigūnė atidarė butelį ir pauostė, ėmė klausinėti, iš kur šis gavo, kaip įtariama, naminės degtinės. Naminės degtinės turėjusį vyrą pareigūnė ketino nusivežti į komisariatą ir surašyti protokolą.

A.M. turėjo dviratį, tad prašė leisti, prieš vežant į komisariatą, jį nuvaryti į rūsį, nes gyveno netoliese nuo sulaikymo vietos.
A.M. ir J.B. su pareigūnėmis nuėjo prie rūsio. Teisiamojo J.B. teigimu, jį sunervino tai, kad pareigūnės pakeitė nuomonę ir nusprendė jį vis dėlto kartu su draugu vežti į komisariatą.

Galbūt policininkės nuomonę pakeitė pro šalį ėjusios moters replikos: ji, pamačiusi su neblaiviais vyrais besikalbančią pareigūnę, papasakojo, kad jie nuolatos ateina į vaikų žaidimų aikštelę, esančią už Gluosnių 5A namo, ten girtauja, šiukšlina, triukšmauja.

Teisme J.B pripažino, kad labai supykdė policininkių ketinimas jį nubausti. Vyras pagalvojo, jog pareigūnės yra praktikantės ir nežino įstatymų, pradėjo triukšmauti, keiktis, agresyviai elgtis. Pareigūnės ne kartą įspėjo, jog jis ramintųsi ir nesipriešintų.
Su besipriešinančiu vyru nesusitvarkančios pareigūnės paskambino tyrėjui Ž.B. ir paprašė pagalbos.

Tuo metu J.B. čiupo už pareigūnės tarnybinės striukės rankovės ir ją ėmė tampyti. Kai išėjo iš rūsio, J.B. pasiūlė nueiti į A.M. namus, tačiau pareigūnė užstojo praėjimą.

Tuomet ir prasidėjo grumtynės: J.B. čiupo policininkei už rankų ir suspaudęs riešus ją laikė. Ji šaukė, sakė, jog jai skauda, prašė, kad paleistų. Paleisdamas vyras ją stumtelėjo ir ji galva atsitrenkė į sieną.

Šalia buvusi kolegė J.Š. išsitraukė antrankius, juos uždėjo J.B.

Kai ji jam uždėjo antrankius, atvyko kolegos, ir abu draugai buvo pristatyti į policijos komisariatą. Komisariate jiems abiem buvo surašyti administracinės teisės pažeidimų protokolai už girto pasirodymą viešoje vietoje. A.M. dar buvo surašytas protokolas dėl turėtos naminės degtinės, be to, J.B. – už tai, kad neturi galiojančio LR piliečio paso.

O dėl pareigūnės sužalojimo J.B. iškelta baudžiamoji byla.

A.M. teisėjai pasakojo, kad dėl girtumo nieko nepamena. Neatsimena, kaip jį sulaikė pareigūnės, kaip pasidėjo dviratį, kaip J.B. su pareigūnėmis susistumdė. Vyras sumokėjo jam skirtą administracinę baudą.

Nuo agresyvaus vyro nukentėjusi pareigūnė prašė iš kaltinamojo priteisti 17,59 Eur turtinei žalai atlyginti – pirko vaistus, taip pat 579,24 Eur neturtinei žalai atlyginti. Dėl patirto įvykio mergina patyrė neigiamų išgyvenimų, nors kaltinamasis – pagyvenęs asmuo, iš jo tokio elgesio nesitikėjo.

Medicinos specialisto išvadoje parašyta, kad pareigūnę tampant už rankų ir stumiant į sieną padaryti nežymūs sužalojimai – galvos sumušimas, dešinio žasto sumušimas, kairiojo riešo sąnario raiščių patempimas.

Dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui teisėja nusprendė J.B. nubausti laisvės apribojimu metams, įpareigojant jį per dešimt mėnesių nuo nuosprendžio įsiteisėjimo atlyginti nukentėjusiajai žalą ir be bausmę vykdančios institucijos žinios nekeisti gyvenamosios vietos.

Iš mušeikos priteista 11,34 Eur žala Klaipėdos teritorinei ligonių kasai, 17,59 Eur turtinė žala ir 289,62 Eur neturtinė žala nukentėjusiai pareigūnei.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.