Girto tėvo įniršį sukėlė internetas

womens-domestic-violenceŠilutės r. apylinkės teisme nuosprendį išgirdo dar vienas smurtautojas, skriaudęs savo šeimą. Dukrą dėl per ilgo sėdėjimo prie kompiuterio kumščiu auklėjęs tėvas užsidirbo 1 m. 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant metams.

Nuosprendžiui įsiteisėjus mušeika vėl galės grįžti į namus pas šeimą – iki šiol, remiantis Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymu, jis privalėjo gyventi atskirai.

Policijos akiratin kaip smurtautojas prieš šeimą A.U. papuolė šių metų sausio gale. Į namus girtam grįžusiam vyrui nepatiko, kad jo dukterys savo kambaryje per ilgai sėdi prie kompiuterio ir naudojasi internetu. Norėdamas mergaites „paauklėti“, tėvas nutraukė interneto kabelį, o mažametei dukrai pasiteiravus, kodėl dingo interneto ryšis, trenkė jai per veidą.

Įvykį matė ir mergaitės draugė, tuo metu viešėjusi nukentėjusios namuose. Draugė liudijo iš pasakojimų žinanti, kad nukentėjusios tėvas šeimą terorizuoja nebe pirmą kartą.

Tėvo smurtą patyrusi mergaitė paskambino mamai, kuri iš karto po įvykio parskubėjo namo iš darbo. Girtam sutuoktiniui ji liepė išeiti į laiptinę ir sutaisyti nutrauktą interneto kabelį. Tačiau vyras į tokį prašymą atsakė kojos spyriu žmonai į šoną, trenkė jai į veidą ir praskėlė lūpą.

Kaltinamasis dėl jam pareikšto kaltinimo kaltu prisipažino visiškai ir nurodė, kad incidento dieną buvo išgėręs, todėl visų aplinkybių neprisimena. Policijos komisariate vyrui buvo nustatytas 2,11 promilės girtumas. Atsiprašęs žmonos ir dukros, A.U. kalbėjo nuoširdžiai besigailintis to, kas įvyko. Tačiau duodama ikiteisminius parodymus mergaitė pasakojo, kad niekur nedirbantis tėvas dažnai geria ir prieš ją bei mamą smurtauja nebe pirmą kartą.

Kaltinamajam sutikus, teismas vyrą įpareigojo per tris mėnesius ne tik pradėti dirbti arba užsiregistruoti Darbo biržoje, tačiau ir pradėti gydytis nuo alkoholizmo.

Smurtu vaiką bandęs auklėti tėvas savo dukrai dar privalės sumokėti ir 500 litų dydžio neturtinės žalos atlygį – dvi dienas po įvykio mažametė jautėsi prastai.