Girtutėlį kelių gaidelį pričiupo nepaperkamas pareigūnas

ReidasŠeštadienį, apie 14 valandą, Kintų seniūnijos kelyje Ventė – Kintai, prasilenkiant automobiliams pro poilsiaujančio, tačiau budraus Klaipėdos kelių policijos pareigūno Edgaro Rūtelio akylą žvilgsnį nepraslydo priešpriešais važiavęs apsiblausęs automobilio vairuotojas. Jo vairuojamas „Seat Toledo“ vinguriavo po visą kelią.

Reidas 1Klaipėdos Kelių policijos tarnybos 2-ojo būrio vyriausiasis patrulis Edgaras Rūtelis, važiavęs „Range Rover“, apsisuko kelyje ir netrukus pavijo įtartiną automobilį. Paaiškėjo, kad prie jo vairo sėdėjo seniai vairuotojo pažymėjimo netekęs, girtut girtutėlis 61-erių Ventės gyventojas Jonas A.

Gėrė ir gers

Pareigūno vairuojamame visureigyje buvo 5 žmonės, tarp jų – 4 metų vaikas. Laimė, jam pavyko išvengti susidūrimo su kelyje vinguriuojančia Jono A. mašina.

Pavytas vairuotojas nelabai suprato, ko iš jo nori prisigretinusio visureigio vairuotojas, tačiau nutaręs, kad jo nori paklausti, kur galima nusipirkti rūkytos žuvies, sustojo.

Iš variklio užvedimo spynelės ištraukus raktelius, buvo iškviesti policijos pareigūnai iš Šilutės policijos komisariato. Kol jie atvyko, „Seat Toledo“ vairuotojas Jonas A., nežinodamas, kad jį sustabdė kelių policininkas, pasiūlė jam gurkštelti „šnapso“ šią karštą popietę…

Suvenyrus Ventės rage pardavinėjantis abiejų kojų neturintis Jonas A. sakė, kad gėrė ir gers. Jam nesvarbu, kad jo automobilis bus konfiskuotas. Kitą nusipirks. Ir toliau gers. Gers ir vairuos…

Ne kartą už vairavimą išgėrus baustas vairuotojas vairuotojo pažymėjimo nebeturi jau seniai.

Tądien Jonui A. nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 3,24 promilės.

Reidas 3Pareigūnas, sergantis „pareigūno liga“

„Šilutės naujienos“ apie švėkšniškį pareigūną E.Rūtelį rašė 2014 metais, kuomet jaunas vyras sulaukė generalinio komisaro Sauliaus Skvernelio apdovanojimo už atsparumą kyšiams.

Tais metais Generalinis policijos komisariatas šalyje vykdė socialinę akciją „Aš neimu kyšių“, kurios metu paaiškėjo, jog 2013 metais E.Rūtelis 12-ai žmonių pradėjo ikiteisminius tyrimus už bandymus jį papirkti.

Pasak švėkšniškio pareigūno, siūliusiųjų buvo žymiai daugiau, tik kiti, išgirdę apie gresiančią atsakomybę, tuoj persigalvodavo.

Klaipėdos Kelių policijos vyresnysis patrulis E.Rūtelis gali pasigirti, kad jis buvo antras Lietuvoje atspariausias kyšiams pareigūnas. Iš viso tuomet buvo apdovanoti 8 geriausi Kelių policijos darbuotojai.

Apsispręsti rinktis pareigūno profesiją Švėkšnoje augusiam E.Rūteliui padėjo… nelaimė – 2006-aisiais Švėkšnoje įsiliepsnojęs gaisras, kai sudegė 11 pastatų. Puolęs į pagalbą kaimynams, vaikinas tuomet suprato, kad jo pareiga – padėti žmonėms.

„Ginti. Saugoti. Padėti“ – būtent šis policijos darbą skelbiantis šūkis atitiko Edgaro gyvenimo tikslą, tad baigęs Lietuvos policijos mokyklą, įsidarbino Klaipėdos Kelių policijoje.

E.Rūtelis tuomet sakė, kad pareigūno profesija su darbo valandomis nesibaigia. Jis prisipažino „sergantis pareigūno liga“ – juo būna visą parą.