Globos namų auklėtinės girtuokliavo prie bažnyčios

teen-drinking1Vasario 4-ąją iš Saugų globos namų pabėgusios V.A. (gim. 1998 m.) ir D.Š. (gim. 1996 m.) iki šiol dar negrįžo. Merginos pabėga jau nebe pirmąjį kartą ir globos namų darbuotojų vertinamos kaip problemiškos.

Jų problemas parodo ir teismo byla, kurioje nagrinėtas praėjusių metų žiemos įvykis. Tuomet merginos su draugais prie Saugų bažnyčios gėrė alų. D.Š. apsižodžiavo su vaikinu V.A., spjovė į jį ir sulaukė savo spjūvio pasekmės – įpykusio V.A. smūgio jai į veidą.

Gavo į nosį

Teisme V.A. pasakojo, kad praėjusių metų vasario 29 d. apie 22 val. su draugu buvo prie evangelikų bažnyčios Saugose ir susiginčijo su D.Š.

Konflikto metu D.Š. vaikinui spjovė į veidą, o šis jai trenkė kumščiu. V.A. teisme aiškino, kad į veidą merginai trenkė nestipriai – tik delnu.

Tačiau smūgis buvo stiprus – D.Š. sumuštas veidas bei lūžo nosis.

Saugų vaikų globos namų socialinė pedagogė teisme sakė, kad kitą dieną po konflikto D.Š. nėjo į mokyklą, nes jos veidas buvo ištinęs ir pamėlynavęs. Paklausta auklėtinė neslėpė, kad „gavo į nosį“. Ji buvo nuvežta pas gydytoją.

Nukentėjusioji į teismo posėdį neatvyko, nes yra pabėgusi iš globos namų. Kartu pabėgusi ir pernykščio konflikto liudininkė V.A.
Teisiamasis dėl jam pareikšto kaltinimo kaltu prisipažino visiškai. Nukentėjusiosios jis atsiprašė ir atlygino Valstybinės ligonių kasos prašytus 86,87 Lt dėl D.Š. gydymo.

V.A. pripažintas kaltu ir nuteistas laisvės apribojimu 6 mėnesiams, įpareigojant per visą laisvės apribojimo laikotarpį be bausmę vykdančios institucijos žinios nekeisti savo gyvenamosios vietos.

Merginos vis dar nerastos

Vasario 4-ąją iš Saugų globos namų pabėgusios dvi minėtos merginos vis dar negrįžta. Paskelbta jų respublikinė paieška. Policija ir globos namai sulaukia skambučių iš žmonių, manančių, kad jas pastebėjo, tačiau paieškos kol kas dar nedavė rezultatų.

Anksčiau merginos buvo apgyvendintos Vilniaus socializaciniame centre. Iš ten pabėgti yra sunkiau. Bet dėl teismo proceso V.A. ir D.Š. buvo atvežtos į Saugų globos namus. Pasinaudojusios proga bei ne tokia griežta kontrole, kaip Vilniuje, jau nebe pirmąjį kartą jos pabėgo „į laisvę“.

Primenama, kad V.A. ūgis – 170 cm, akys – mėlynos, plaukai dažyti juodai. Pabėgimo dieną mergina vilkėjo trumpa, tamsiai violetinės spalvos striuke, aptemptomis pilkomis kelnėmis, avėjo juodais batais.

D.Š. ūgis – 156 cm, akys – žalios, plaukai dažyti rudai, iki pečių. Avėjo pusilgiais rusvos spalvos batais, vilkėjo šviesiai rožinės spalvos su juodais apvadėliais striuke, džinsinėmis kelnėmis.