Globos namuose gyvenanti 90-metė džiugina darbuotojus

90 mete PetraitieneKetvirtadienio rytą Šilutės senelių globos namų darbuotojai su gėlių puokštėmis skubėjo į vieną II aukšto kambarį, kuriame gyvena Juzefa Petraitienė – tądien senolė šventė 90-metį.

J.Petraitienė Šilutės senelių globos namuose gyvena jau 16 metų. Tokį sprendimą moteris priėmė po to, kai 1998-aisiais nudegė jos namai, stovėję Gardamo seniūnijos Pašiaudžių kaime. Tąkart liepsnose žuvo visas turtas, kurį ji užgyveno kelis dešimtmečius dirbdama tuometinio tarybinio ūkio fermose.

Močiutė žurnalistams ir svečiui – Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjui Alvidui Šimelioniui pasakojo, jog turi du sūnus. Vienas jų neįgalus, jam reikalinga nuolatinė slauga, kitas gyvena ir dirba Šilalės rajone.

„Džiaugiamės ją turėdami ir vis prašome, kad tik mūsų nepaliktų“, – pasakojo socialinė darbuotoja Evelina Balandė. Anot jos, J.Petraitienė yra išskirtinai geros širdies senolė, nekonfliktuojanti su savo kambario drauge, visada geranoriška darbuotojams.
„Per 16 metų su ja nėra buvę jokių konfliktų ir jokių problemų, ji tokia gera močiutė. Be to, ji noriai lanko ir visus mūsų įstaigoje vykstančius renginius“, – sakė E.Balandė.

Šilutės senelių globos namuose J.Petraitienė nėra vyriausia gyventoja, čia gyvena ir 90-metį peržengusių žmonių, o vidutinis šių namų gyventojų amžius yra apie 87 metus.

Klausiama, kaip jai patinka gyventi Senelių globos namuose, jubiliatė pasakojo, kad jai čia viskas patinka. Liūdna tik, kad regėjimas taip pablogėjo, kad jau nei skaityti, nei televizoriaus žiūrėti nebegali.

A.Šimelionis įteikė jubiliatei gėlių ir vitaminų, kurie, jo žodžiais tariant, padės sulaukti ir 100-ojo jubiliejaus.