Gofruotas kartonas – variantas, bene idealiausias pakavimo pramonėje

Įsigydami vieną ar kitą daiktą, dažnai kartu su juo, o, tikslumo dėlei – įpakuotą jame, parsigabename ir dėžę ar kitą pakuotę. Neretai tai būna būtent gofro kartonas – medžiaga, pakavimo pramonėje drąsiai galima pavadinti lyderiu. Net apie 75 proc. visų pakuočių yra gaminama būtent iš gofruoto kartono. Vieniems visiškai vienodai, kokiu būdu užtikrinamas jiems reikalingo daikto saugumas bei patogumas šį transportuojant, kiti, puoselėdami aplinkosaugos idėjas, mielai apsieitų be papildomų pakuočių, kas, deja, dažnu atveju tiesiog neįmanoma (negi picą parsinešite įsidėję į kišenę?). Gofruotas kartonas, dėl savo tvirtumo, atsparumo bei draugiškumo aplinkai, išpildo skirtingus vartotojų lūkesčius.

Techninės gofruoto kartono savybės

Jei po ranka turite kartoninę dėžę, pasiimkite šią, išardykite ir praktiškai susipažinkite su gofruotu kartonu. Ardant dėžę, akivaizdžiai matoma, jog šios lakštais yra sudaryti iš kelių sluoksnių, kurių vienas ar keli – gofruoti arba, suprantamiau kalbant, banguoti. Priklausomai nuo to, kiek lygių bei banguotų kartono lakštų yra, gali būti dvisluoksnis, trisluoksnis, penkiasluoksnis (pakavime populiariausi būtent šie variantai) ar net storesnis kartonas. Pavyzdžiui, trisluoksnis yra sudarytas iš dviejų lygių ir vieno banguoto lakšto. Atsižvelgiant į profilio aukštį, trisluoksnis kartonas yra žymimas raidėmis „E“, „B“, „C“, o, šias „miksuojant“, gaunamas penkiasluoksnis „BE“ arba „BC“ kartonas. Mąstant logiškai, kuo didesnis sluoksnių skaičius sudaro gofruoto kartono lakštą, tuo didesnių bei sunkesnių daiktų transportavimui šis yra tinkamas.

Gofro kartono privalumai

Kas lemia, jog būtent gofruotas kartonas yra toks populiarus kalbant apie pakavimo medžiagas? Pateikiame kelias pagrindines priežastis, dėl kurių pastarasis – kone idealiausias variantas.

Patvarumas bei atsparumas. Savaime suprantama, daiktai pakuojami tam, jog būtų apsaugoti nuo nepalankių veiksnių, galinčių pakenkti šių estetikai bei funkcionavimui. Atsparumas prieš smūgius, dūrius, gniuždymą, kritimą iš tam tikro aukščio (aišku, ribos viskas yra!) bei vibracijos poveikį: vertinant šiuos faktorius, gofrokartonas – medžiaga, pelnytai nusipelnanti aplodismentų.

Atsparumas drėgmei. Drėgmė – veiksnys, kurį, dėl galimo potencialaus pavojaus daugumai daiktų, nesvarbu, kokią funkciją šie atliktų ar iš ko būtų pagaminti, būtina išskirti atskirai. Jei įprastas kartonas, susidūręs su šia „stichija“, gali tiesiog…ištirpti, tai gofruotas kartonas puikiai atlaiko drėgmę ir nuo šios poveikio apsaugo viduje esančius daiktus.

Draugiškumas aplinkai. Gofruotas kartonas yra gaminamas iš perdirbtų medžiagų (iš to paties, jau pagaminto kartono) bei natūralių klijų, tad dideli pakuočių mastai neturėtų kelti nerimo net itin aplinką tausojantiems asmenims. Galiausiai, tą pačią dėžę, kuriame namo parsigabenote su kokiu nors daiktu,  puikiai galite „įdarbinti“ ir kitų funkcijų atlikimui, pavyzdžiui, rūbams, avalynei, vaikų žaislams laikyti.

Pakuočių paskirtis bei panaudojimo sritys

Iš pažiūros toks nedidelis daiktas kaip, pavyzdžiui, kartoninė dėžė, atlieka visą eilę funkcijų bei gali būti pritaikomas kone visose srityse. Vos tik pagaminus vieną ar kitą daiktą ir šį supakavus, galimas transportavimas net ir į itin atokiai esančią prekybos vietą ar tiesiai pas klientą. Pravartu kartoninės pakuotės ir kalbant apie sandėliavimą. Logiška, jog daugiau daiktų sandėlyje telpa sudėjus šiuos tvarkingai į dėžes, viena ant kitos, o ne bet kaip sumetus.

Pakuotės, pagamintos iš gofruoto kartono, yra naudojamos pakuojant pačius įvairiausius daiktus: maisto produktus, buitinę techniką, baldus, žemės ūkio produktus ir kita.

Akivaizdu, jog, vertinant UAB „Megapakas” gaminamo gofruoto kartono gamybos kainą, funkcines savybes, ekologiškumą bei plačias panaudojimo galimybes, tai – iš tiesų idealus variantas pakavimui.