Golfe vežti veršelių negalima

Veršeliai automobilyje. / Agnės Sakalienės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Praėjusią savaitę „Šilutės naujienų“ korespondentė Agnė Sakalienė užfiksavo vaizdelį Žemaičių Naumiestyje: kažkoks ūkininkas į savo golfuką buvo įtalpinęs du veršelius ir, tikriausiai, iš nepatyrimo trūkčiodamas važiavo per miestelio grindinį. Veršeliai nesidžiaugė tokiu „raliu“…

Ši „Šilutės naujienų“ žinutė netruko apskrieti per respublikines žiniasklaidos priemones: interneto portalus, radijos stotis.

Reaguodama į informaciją dėl netinkamo gyvūnų vežimo, Šilutės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gyventojams primena, kad gyvūnus leidžiama vežti tik taip, kad jie nesusižalotų ir nepatirtų streso ir kančių.

Vyriausiasis veterinarijos gydytojas – inspektorius Vytautas Mockus informuoja, kad vežant gyvūnus supaprastintos sąlygos yra taikomos ūkininkams, vežantiems gyvūnus ne didesniu kaip 50 km atstumu nuo jų laikymo vietos. Gyvūnai gali būti vežami tik tam pritaikyta išvalyta ir dezinfekuota transporto priemone.

Draudžiama vežti gyvūnus lengvojo automobilio bagažinėje, salone ar pan. Vežamus gyvūnus turi lydėti Lietuvos Respublikoje vežamų gyvūnų važtaraštis, išskyrus atvejus, kai gyvūnai pervežami į kitą to paties laikytojo gyvūnų laikymo vietą.

Vežant arklius, jų vežėjas turi turėti jų kilmę patvirtinantį dokumentą –  arklio pasą. Vežamiems galvijams Lietuvos Respublikos teritorijoje pasas neprivalomas.

Vežami gyvūnai turi būti suženklinti ir registruoti centrinėje duomenų bazėje.

Griežtesni reikalavimai taikomi vežant gyvūnus komerciniais tikslais. Tuomet fizinis arba juridinis asmuo turi kreiptis į teritorinę veterinarijos tarnybą, dėl reikiamų dokumentų išdavimo.

Šilutės VMVT nuolatos atlieka planines registruotų gyvūnų vežėjų patikras. Keičiamasi informacija su centrine VMVT, teritorinėmis tarnybomis, užsienyje registruotomis gyvūnų vežimu užsiimančiomis įmonėmis. Tikslinių patikrinimų metu, bendradarbiaujant su policijos pareigūnais tikrinamos atsitiktinės gyvūnus vežančios transporto priemonės.

Vasarą į Šilutės VMVT kreipiasi nemažai piliečių norėdami išsivežti gyvūnus augintinius (šunis, kates, šeškus) į užsienį. Tam yra taikomi specialūs reikalavimai. Gyvūno savininkas turi turėti vieningos ES patvirtintos formos Gyvūno augintinio pasą arba trečiosios šalies valstybinio veterinarijos gydytojo išduotą veterinarijos sertifikatą, kuriuose būtų veterinarijos gydytojo atžymos apie gyvūnui atliktą vakcinaciją nuo pasiutligės ir kitų ligų (neprivaloma), atliktas kitas privalomas profilaktines priemones nuo kitų ligų (pvz., echinokokozės) vykstant į tam tikras ES šalis.

Už netinkamą elgesį su gyvūnais gresia baudos iki tūkstančio litų, pareigūnams – penkeriopai didesnės.