„Google” automobiliai fotografuos ir Šilutę

Google Street View automobilių pristatymas. / © DELFI (K.Čachovskio nuotr.)Teisingumo ministerijai tarpininkaujant Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos ir bendrovės „Google“ teisinėse diskusijose rastas sutarimas dėl „Google Street View“ projekto įgyvendinimo. „Google” automobiliai Lietuvoje savo darbą pradės jau nuo penktadienio, praneša DELFI. „Google” automobiliai vyks ne tik į didžiuosius miestus, bet ir į Šilutę.

Projektas bus vykdomas laikantis visų asmens duomenų apsaugos reikalavimų, kuriuos nustato ES ir Lietuvos teisė. Sutarta, kad bendrovė „Google“ mūsų šalyje veiks per Airijoje įsteigtą „Google“ padalinį, kuris bus atsakingas už tinkamą mūsų šalyje surinktų duomenų tvarkymą ir viešinimą.

Ministro Remigijaus Šimašiaus teigimu, filmavimas vyks tik viešose vietose, o visi į vaizdą pakliuvę žmonių veidai, taip pat automobilių numeriai bus suliejami specialiai tam taikoma technologija ir visa informacija viešam naudojimui bus pateikiama tik nuasmeninta.

Pirmiausia “Google” automobiliai išriedės į sostinės gatves, vėliau vyks į Šiaulius, Klaipėdą, Kauną, Alytų, Panevėžį, Marijampolę, Mažeikius, Jonavą, Uteną, Kėdainius, Telšius, Visaginą, Tauragę, Ukmergę, Plungę, Kretingą, Šilutę, Radviliškį, Palangą, Gargždus, Druskininkus, Rokiškį, Biržus, Elektrėnus, Garliavą, Kuršėnus, Jurbarką, Vilkaviškį, Raseinius, Anykščius, Lentvarį, Grigiškes, Naująją Akmenę, Prienus, Joniškį. Taip pat bus fotografuojami ir pagrindiniai miestus jungiantys keliai bei pakeliui esantys miesteliai.

„Suderinę visus teisinius niuansus jau ryt, penktadienį, pradėsime rinkti vaizdo medžiagą Lietuvoje. Galutinį rezultatą internete, kuomet bus galima realiai virtualiai pasivaikščioti Lietuvos gatvėmis, tikimės pristatyti kaip įmanoma greičiau, vos tik baigsime rinkti ir parengti naudojimui surinktą medžiagą“, – sako Ulfas Spitzeris, „Google Street View“ projekto vadovas.

„Paslauga labai svarbi turizmui. Žmonės, prieš atvykdami, mėgsta pasižiūrėti vietos, į kurią jie vyksta, vaizdus. Be to, vietiniai žmonės, persikraustantys į kitą vietą, galės internetu apsižvalgyti kaimynystėje, žmonės su negalia galės pasižiūrėti, ar vietoje, į kurią jie važiuoja, esama parkavimo vietų arba rampa užvažiavimui. Paslauga naudojasi trasporto įmonės, tikrinančios, ar paskirties vietą įmanoma pasiekti sunkvežimiu – vertinant valstybių, kuriose teikiame paslaugą, vartotojus nuostabu, kaip išradingai žmonės naudojasi paslauga, kuri tampa jų kasdienybės dalimi“, – sakė U. Spitzeris.

delfi