Gorainiai atšventė pabaigtuves ir su vardadieniu pasveikino Onutes

gorainiu onines onutes SAM 0329Šv. Onos vardo minėjimas – neatsiejama Gorainių kaimo tradicija, kuri kasmet į draugę suburia ir vietos, ir aplinkinių vietovių gyventojus. Šie metai – ne išimtis, tad penktadienį gorainiškiai, palikę kasdienius rūpesčius, buities ir laukų darbus, rinkosi pasidžiaugti, pašvęsti, atsipūsti ir linksmai pasibūti.

Juk Oninės – tai ir didžiųjų vasaros darbų pabaigtuvių šventė, kai jau galima ne tik suvežto šieno aromatu pakvėpuoti, bet ir ant stalo šviežių bulvių padėti, užaugintą daržo kopūstą ar morką paragauti.

Mažiesiems – įvairūs žaidimai

Kokia kaimo bendruomenės šventė be linksmų žaidimų? Tam, kad švęsti nusiteikę žmonės greičiau pajustų džiaugsmingą siautulį ir pamirštų slegiančių darbų naštą, šv. Oninės prasidėjo žaidimais. Žinoma, didžiausias džiaugsmas laukė mažųjų šventės dalyvių, kurie ir šaukšte nešė kiaušinį, ir šuoliavo su maišais, ir šokinėjo su balionu tarp kojų, ir saldainius nešė iš vieno dubenio į kitą.

Vakarop oficialiąją Gorainių kaimo šventę pradėjo bendruomenės pirmininkė Monika Auksoriūtė, kuri susirinkusiesiems padovanojo pačios atliekamą lietuvių liaudies dainą apie šienapjūtę.gorainiu onines soka SAM 0307

„Nors dainoje dobilėlis liūdnai kalba apie šienapjūtę, tačiau mums ši daina reiškia, kad jau dauguma vasaros darbų nudirbta ir metas šiek tiek pailsėti bei trankiai pašvęsti“, – kreipdamasi į  šventės dalyvius sakė M.Auksoriūtė.

Tam, kad šventė dar labiau įsilinguotų, patrepsėti kvietė folklorinis ansamblis „Vainuta“ (vadovė Loreta Mieliulytė), Gorainių bendruomenės vokalinis ansamblis ir liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė“ (vad. Kazys Budrys) iš Bikavėnų.

Pagerbtos varduvininkės

Žinoma, išskirtinė pagarba tradiciškai atiduota Onutėms, kurios tąkart į Gorainius susirinko kartu su visais atšvęsti savo vardinių.

Pakviestos į aikštę išsirikiavo penkios bendravardės: Ona Bartkienė, Ona Ūselienė, Ona Mamkaitienė ir Ona Vaičiulienė. O penktoji Ona išliko paslaptinga, nes neišdavė savo pavardės.

gorainiu onines zaidimai DSC00201Visos varduvininkės Onutės renginio nuotaiką padėjo pakelti iki visų dešimties balų. Pasveikintos ir apdovanotos šviežios duonos gabalėliais bei javų puokštelėmis bendravardės sukosi muzikos sūkury bei linksmai dūko specialiame žaidime su maišu.

Gorainių kaimo šventės metu buvo pasveikinta dar viena varduvininkė.

„Šiemet sutapo, kad švenčiame ne tik Onines, bet ir Marijonines. Kadangi šalia turime Marytę, kuri padėjo ir šią šventę surengti, norime jai išskirtinai atsidėkoti“, – visos bendruomenės vardu M.Auksoriūtė kreipėsi į Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro direktorę Marytę Eugeniją Matevičienę.

Nors Gorainiai – nedidelis kaimelis, tačiau niekas neužginčys, kad čia gyvenantys žmonės jaučia ypatingai artimus bičiulystės ryšius, vienas kitą gerai pažįsta ir visad yra pasiryžę kartu išgyventi gražiausias akimirkas. Tad džiaugdamiesi galimybe pabūti būryje susirinkusieji ragavo kaimo šeimininkių pagamintus skanumynus, gaivinosi gira ir iki vėlumos šėlo su jaunimo grupe „Takas“. Beje, pastaroji šokių aikštelėje užkūrė tikrą pirtį.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.