Gorainiams – 400 metų. Jubiliejų švęs liepos 25-ąją – šv. Onos dieną

DSC 0121Gorainių kaimas rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas 1614 m., taigi šiais metais gorainiškiai švęs ypatingą – 400 metų – jubiliejaus šventę.   Beje, šie metai gorainiškiams keleriopai džiaugsmingi. Prieš 95 metus Gorainiuose buvo įkurta pradinė mokykla, kuri vėliau tapo septynmete, dar vėliau – pradine. Pernai, 2013-aisiais, kai mokykla buvo uždaryta, pastatas virto Bendruomenės namais. Vadinasi, jame gyvenimas ir toliau verda – renkasi bendruomenės nariai, organizuojami susitikimai, priimami kaimo svečiai, rengiamos įvairios šventės.

Svetinga ir veikli Gorainių kaimo bendruomenė kiekvienais metais organizuoja jau tradicija tapusią Oninių šventę. Šiemet tokia šventė vyks jau 15-tą kartą. Tad būtent šia proga šiemet nuspręsta paminėti ir unikalų 400 metų kaimo jubiliejų bei mokyklos įkūrimo 95-metį.

Tad visi, žinantieji Gorainių kaimą, jame pabuvoję ar ne, nuoširdžiai mylintys šį kraštą, puoselėjantys bendruomeniškumą, yra kviečiami į ypatingą šventę, kuri įvyks beveik pačiame vasaros įkarštyje – liepos 25-ąją!

Gorainių jubiliejui paminėti jau suplanuotas renginių ir darbų ciklas. Šiai gorainiškių ypatingai ir istorinei progai įamžinti jau yra pagamintas naujas kryžius, skirtas Aušbikavio kaime gyvenusiam poetui Silvestrui Valiūnui, taip pat pastatytas memorialinis akmuo, simbolizuojantis Gorainių 400 metų istoriją. Beje, prie šio akmens bus pritvirtinta ir medinė lentelė su 400-ųjų minėjimo metinių data.

Jubiliejaus minėjimo dieną yra planuojamas šiltas ir jaukus renginys-koncertas, skirtas visiems gražiems darbams ir prasmingoms progoms įamžinti.

Gorainių bendruomenė kreipiasi į kraštiečius ir visus norinčius kviečia dalyvauti ir prisidėti prie šios unikalios šventės sukūrimo. Taip pat laukiami ir tie kraštiečiai, kurie kažkada gyveno Gorainiuose, lankė mokyklą, turi ar turėjo šiame kaime artimų žmonių, visi – kas neabejingi šio krašto istorijai.

Belaukiant linksmos šventės, jau dabar, nuoširdžiai prašome visus kraštiečius pasidalinti prisiminimais apie Gorainių mokyklą, Gorainių kaimą ir jo gyventojus, arba prisidėti prie renginio organizavimo. Apie tai pranešti galima bendruomenės pirmininkei Salomėjai Pakalnienei (tel.: 8 643 72095).

Gorainiškiai lauks Jūsų su dainomis, muzika ir puikia nuotaika!