Gorainiškiai jau 18-ąjį kartą pagerbė Onutes

Onines ziurovaiVainuto seniūnijos Gorainių krašto žmonės šeštadienį rinkosi draugėn, kad dar kartą – jau 18-ąjį – pagerbtų liepos pabaigoje savo vardadienius švenčiančias Onutes.

Šv. Onos vardo minėjimas – neatsiejama gorainiškių tradicija, kasmet viduvasarį draugėn suburianti vietinius ir aplinkinių kaimų gyventojus pabendrauti ir kiek atsikvėpti prieš vasaros pabaigos darbymetį. Šiemet šventės dalyvių buvo ypač gausu, mat ir oras pasitaikė itin palankus švęsti.

Atvyko 7 Onutės

Oninių minėjimą visame rajone rengia, ko gero, tik vieni gorainiškiai. Šio vis retėjančio vardo paminėjimui sumanyta šventė „Gorainių Oninės“ ilgainiui tapo viso kaimo ir kaimyninių apylinkių žmonių malonaus pasibuvimo renginiu, atokvėpiu nuo viduvasario darbų.

Žinoma, didžiausia pagarba jo metu atiduodama Onutėms, kurių šįkart į Gorainius susirinko septynios: gretimame Bikavėnų kaime gyvenančios O.Juknienė ir O.Matevičiūtė, gorainiškės O.Bartkienė ir O.Ūselienė, iš Gorainius jau išsikrausčiusi, bet mielai čia atvykstanti O.Budrikienė, vainutiškė O.Jonikienė. Vyriausioji iš visų Onų – gorainiškė Ona Mamkaitienė jau įkopė į devintą dešimtį, o mažiausioji šio vardo nešiotoja bikavėniškė Onutė Matevičiūtė dar skaičiuoja darželinukės amžių.

Visgi buvusi ilgametė Gorainių bendruomenės pirmininkė Salomėja Pakalnienė apgailestavo, kad Onučių šiame krašte mažėja.

Varduvininkėms dovanas paruošė Vainuto „Gerumo namų“ moterys, dovanas supakavo ir lelijų puokštes rišo pačios Gorainių bendruomenės aktyvo moterys.

Svečiai atvyko su dovanomis ir linkėjimaisOnines sveciai

Šventės dalyvius sveikino rajono meras Vytautas Laurinaitis ir kasmetinis gorainiškių svečias bei renginio globėjas, Seimo narys Remigijus Žemaitaitis. Jie linkėjo sėkmės ir varduvininkėms, ir visai bendruomenei, kuri šiemet rengia projektą renovuoti bendruomenės namus – buvusią kaimo mokyklą. Sename mokyklos pastate įsikūrusi bendruomenė tikisi jo atnaujinimui gauti lėšų ir plėtoti čia savo veiklą.

Meras V.Laurinaitis ir gorainiškiams atvežė visoms bendruomenėms šiemet skiriamą dovaną – japoniškojo šermukšnio medelį. Pernai mero dovanotą magnoliją gorainiškiai pasodino šalia bendruomenės namų ir svarsto, jog čia būtų gražu turėti visą alėją.

Meras ir R.Žemaitaitis kartu su bendruomenės pirmininku Vidu Jurgaičiu varduvininkėms įteikė ir dovanų.

Buvo atrakcijų mažiesiems, tradiciškai susirungė ir apylinkės stipruoliai. 32 kilogramų sveriančio svarmens kilojimo konkursą laimėjo Justinas Judžentis, o norinčiųjų pasirungti kilojant maišą, į kurį šventės organizatoriai buvo pripylę 80 kg grūdų, šiemet neatsirado iš viso.

„Stipriausius apylinkės vyrus iš mūsų nusiurbė užsienis“, – mano bendruomenės pirmininkas Vidas Jurgaitis. 

Nuo šių metų pavasario Gorainių bendruomenei vadovaujantis V.Jurgaitis sakė, jog be geranoriškų rėmėjų pagalbos šventės nebūtų pavykę surengti. Jis dėkojo mėsos cecho „Aukristė“ šeimininkams ir visai grupei vietos ūkininkų, kurių skirta parama padėjo pakviesti į renginį ir muzikantus, ir vaišėmis pasirūpinti.    

Gorainiškius linksmino iš gretimo Tauragės rajono Žygaičių kaimo atvykusi kapela „Ringė“ ir kapela „Ašvelė“ iš Inkaklių, taip pat nepailstantis visų vietinių renginių dalyvis, kaimo šviesuolis Kazys Budrys su paties suburtu moterų ansambliu. O vakaruškose trankias melodijas trenkė vokalinis ansamblis „Gintaras“ iš Vilniaus.