Gorainių kaimo šventė su tradiciniu Onučių pagerbimu

onines gorainiuose1Aštuonios Onutės, iš kurių penkios – gorainiškės ir trys iš gretimų gyvenviečių – Aušbikavio bei Bikavėnų šiemet buvo pagerbtos Vainuto seniūnijos Gorainių kaimo šventėje prieš pat šv. Onos atlaidus.
Gorainių gyvenvietėje Onučių šventę pradėta švęsti jau prieš 18 metų. Nuo to laiko viena seniausių tradicijų išlieka beveik nepakitusi: visoms Onutėms kaimo šviesuolis, visame rajone ir už jo ribų žinomas muzikantas Kazys Budrys dovanoja po savo bičių surinkto medaus stiklainėlį.
„Šilutės naujienų“ žiniomis, gorainiškiai laukė ir mažiausios apylinkės Onutės – penkerių metų bikavėniškės, kurią turėjo atsivežti jos močiutė Eugenija Marytė Matevičienė. Bet šįkart mažylė savo bendravardžių šventėje dalyvauti negalėjo. 

Apie du šimtai žmonių susirinko į tradicinę Gorainių kaimo šventę. Kažkam gal tai pasirodys nedaug, tačiau žinant, kad Gorainiuose per paskutinįjį Lietuvos gyventojų surašymą buvo užregistruoti tik 276 gyventojai, nuomonė keičiasi.onines gorainiuose4

Gorainiškius ir jų Onutes pasveikinti atvyko rajono meras Vytautas Laurinaitis, kuris greičiausiai nėra praleidęs nė vienos Gorainių kaimo šventės. Jose dalyvaudavo dar tuomet, kai nebuvo net rajono politiku.

Kitas garbingas šventės dalyvis – Vainuto klebonas Dainoras Židackas, kuris visuomet parapijiečių sutinkamas ypač šiltais plojimais.
Svečiai sveikino varduvininkes ir dovanojo joms gėles. O Gorainių kaimo bendruomenės pirmininkas, ūkininkas Vidas Jurgaitis ragino jaunimą nesnausti ir padovanoti gyvenvietei daugiau Onučių.

Vainuto seniūno Vitalijaus Mockaus Onutėms dovanotas gėles perdavė seniūnaitė Salomėja Pakalnienė.

Šventėje vaikams ir jaunimui netrūko žaidimų. Koncertavo ansamblis „Šilo aidai“, o jaunimo šokiams grojo ansamblis „Karčema“.