Grabupiuose žais mažyliai, sportuos jauni ir vyresni

grabupiu laisvalaikio supynesGrabupiškių iniciatyvumu ir pastangomis šalia Šilutės esanti Grabupių gyvenvientė pastaruoju metu gražėja. Ketvirtadienį čia atidarytas naujausias kūrinys – sporto ir vaikų žaidimų aikštelė, kuri labai paįvairins gyventojų laisvalaikį.

Arti 100 tūkstančių litų grabupiškiams atsiėjo projektas „Sporto ir laisvalaikio zonos įrengimas Grabupiuose“. Bet jis taip pradžiugino čia gyvenančius žmones, kad ir iki oficialaus aikštyno atidarymo čia mažų, jaunų ir vyresnių grabupiškių buvo tiršta.

grabupiu laisvalaikio atdarymasGrabupiškiai neišsivažinėjo

„Sako, išsivažinėjo Lietuva į užsienius? Pažiūrėkit, kiek čia vaikų ir jaunimo. O kiek dar neatėjo, kiek dar miega… Reiškia, niekur Grabupiai neišsivažinėjo“, – sakė svečius iš rajono Savivaldybės vakar priešpiečiu pasitikęs Grabupių seniūnaitis Vladas Kainovaitis.

Išties šalia pastato, kuriame įsikūrusios vietos pradinė mokykla ir biblioteka, skardėjo mažųjų krykštavimai, vyresniųjų balsai. O ant suoliukų susėdę pagyvenę grabupiškiai irgi dievažijosi jau nusprendę eiti raumenis naujaisiais treniruokliais pamiklinti.

Visokiausios laipynės ir sūpynės – mažiausiųjų džiaugsmas, o vyresniesiems pastatyti modernūs treniruokliai. Juos išbandė ir svečiai – Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Šimelionis ir Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas. „Tvirti, ilgai laikys“, – nutarė vienbalsiai.

Į darbus įtraukė jaunimą

V.Kainovaitis pritarė, kad treniruokliai geri, bet neslėpė, kad ir nepigūs. Bendruomenės pirmininkas stebisi įstatymais, pagal kuriuos bendruomenė privalėjo pirkti Lenkijoje gamintus treniruoklius, nors lygiai tokie pat jau gaminami ir Lietuvoje, net Šilutėje. Pastarieji būtų atsiėję bent 3 kartus pigiau, bet… jie nėra sertifikuoti.

Pasidžiaugė svečiai ir atnaujintomis netoliese esančiomis tinklinio ir krepšinio aikštelėmis.

Ne trumpiau laikys ir vaikams skirti įrenginiai, nes ir jie įbetonuoti į žemę, tad piktavalio rankai lengvai nepasiduos.

O ir sunaikinti naująjį visos bendruomenės turtą norinčių piktavalių tarp grabupiškių dabar vargu ar atsiras. Mat aikšteles rengė patys bendruomenės nariai, į šį darbą įtraukė ir savo jaunuomenę. Tad dabar jau pastebėjo, jog jaunuomenė labai jas saugo. „Grožis auklėja“, – nutarė visi.

grabupiu laisvalaikio treniruokliaiLabiausiai dėkingas saviškiams

„Pastaruoju laiku buvome visai nuskurę, nieko gero sportui ir laisvalaikiui Grabupiuose nebebuvo“, – sakė bendruomenės pirmininkas V.Kainovaitis.

Grabupiškiai pajudėjo pernai, kai iš bendruomenėms skirtų pinigų gavo apie 2000 litų ir nusipirko krepšinio lankų, kamuolių. Šiemet gavę dar apie 2000 litų jie pastatė gyvenvietės centre suolelius.

Naujajai sporto ir laisvalaikio zonai įrengti Grabupių bendruomenė lėšų gavo iš asociacijos „Lamatos žemė“.

Merė Daiva Žebelienė naujojo komplekso įkurtuvininkams padovanojo krepšinio kamuolį ir linkėjo, kad naujosios aikštelės niekada nebūtų tuščios.

V.Kainovaitis dėkojo ir iniciatyvą rėmusiems Savivaldybės vadovams, ir seniūno pavaduotojui A.Ivanauskui, o labiausiai – saviškiams, Grabupių gyventojams, kurie, jo žodžiais tariant, pasirašė tokiai avantiūrai – kurti bendruomenę. Ne visi iš karto tam pritarė, kai kuriuos įkalbinėjant teko ir į namus ateiti. Bet daugelis greit suprato, jog bendruomenė – tai ne 3 kaimo šeimos, tai kur kas daugiau bendro tikslo siekiančių žmonių.

Tiesa, kol kas grabupiškiai neturi net savo patalpų, jie glaudžiasi mokykloje ir bibliotekoje, kur dirba ir pirmininko pavaduotoja Sonata Mockienė. Tačiau jie turi didelį norą atnaujinti gyvenvietę.

Dviračių taką žadėjo du merai

Turi grabupiškiai naujų planų: jie pasikvietė žemėtvarkos specialistus, kurie padės įteisinti bendruomenei priklausantį žemės plotą, jame įrengs futbolo aikštelę. Kitais metais aikštelę planuojama aptverti ir tada jau bus baigtas poilsio kompleksas.

Dar tolesniuose planuose – apšviesti visas gyvenvietės gatveles ekonominėmis lempomis ir visas gatves asfaltuoti.

Susirinkusieji priminė V.Kainovaičiui jau dešimtmetį sklandančias kalbas apie dviračių tako šioje gyvenvietėje įrengimą.

Pirmininkas irgi tvirtino pažadus apie tokį taką girdėjęs iš dviejų paskutiniųjų merų lūpų. Bet tik pradėjęs dirbti rajono Taryboje V.Kainovaitis sužinojo, kad  tako statyba iki šiol neįtraukta į jokius rajono projektus…