Grasina paukščių gripas, paukščius privalu uždaryti tvartuose

pauksciu gripasEuropos ūkininkams vėl grasina paukščių gripas, todėl pavojaus varpais skambina ir Šilutės Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Lietuvos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Jonas Milius išplatino pranešimą, kuriame suformuluotos ir pagrindinės apsaugos nuo šios ligos priemonės.

„Žinoti ir vykdyti šias apsaugos priemones privalo ne tik paukštininkystės įmonių ir paukštynų savininkai, bet ir pavieniai paukščių augintojai, net jei jų kiemuose laksto vos kelios vištaitės“, – įspėja Šilutės VMVT viršininko pavaduotojas Vytautas Jasaitis.

Pasak specialisto, ligą platina laukiniai paukščiai, todėl pagrindinis paukščių augintojų rūpestis dabar turėtų būti apsaugoti savo augintinius nuo kontakto su laukiniais paukščiais. Tai padaryti galima tik vienu būdu – uždarius juos patalpose ir visai neišleidžiant į lauką. Kito kelio išvengti gripo tiesiog nėra.

Be to, paukščių laikytojai turi nuolat stebėti savo vištų, kalakutų, ančių, žąsų ir kitų laikomų paukščių būklę. Pastebėjus, kad pablogėjo jų sveikata ar sumažėjo dėslumas, jie ima gaišti, reikia nedelsiant kreiptis į Šilutės VMVT, telefonais (8 441) 62286 arba mobiliuoju 8 693 58441. Tokiais atvejais teks atlikti tyrimus dėl paukščių gripo.

VMVT specialistas pažymi, kad paukščių gripo H5N8 keliama grėsmė žmonių sveikatai yra nedidelė, tačiau paukščiams šis virusas mirtinas.

Pirmasis didelio patogeniškumo šio paukščių gripo atvejis šiemet užregistruotas lapkričio 16 d. Olandijos ūkyje, kur buvo laikoma 150 tūkstančių dedeklių. Iš viso šioje šalyje šiemet jau užfiksuoti 3 šios ligos atvejai, tad olandams teko išnaikinti ir kituose ūkiuose augintus 43 tūkstančius vištų bei 10 tūkstančių broilerių.

Paukščių gripo protrūkiai taip pat šiemet užregistruoti Pietų Korėjoje, Japonijoje ir Kinijoje, apie vieną ligos atvejį prieš porą savaičių pranešė ir Didžioji Britanija.