Grasinimais spjaudęsis recidyvistas reikalavo mokėti už ramybę

Untitled-1 copyGražiausius gyvenimo metus įkalinimo įstaigose leidžiantis klaipėdietis 36 metų Tomas Gindulis sumanė savaip prasiblaškyti. Recidyvistas ėmė vieną po kito siuntinėti laiškus, kuriuose reikalauja susimokėti už ramybę.

Iš uostamiesčio kilęs T.Gindulis pirmą nuosprendį išklausė 1994 m., dar nesulaukęs nė pilnametystės. 2010 m. klaipėdietis buvo nuteistas pusseptintų metų kalėti už nužudymą iš chuliganiškų paskatų. Po to nusikaltimai pasipylė kaip iš gausybės rago – T.Gindulis buvo teisiamas už vagystes, plėšimus, turto prievartavimą, kitus nusikaltimus. Įkalinimo įstaigoje bausmę atliekantis T.Gindulis užvertė grasinančiais laiškais šalies teisėjus, prokurorus, kitus pareigūnus.

Grasinimais susidoroti spjaudęsis recidyvistas jau buvo teisiamas Raseinių, Vilniaus, Panevėžio, Kelmės, Kauno, Pasvalio, Kaišiadorių teismuose. Pastarąjį kartą T.Gindulis nuosprendį išklausė Panevėžio teisme, kur buvo teisiamas už melagingą pranešimą apie visuomenei iškilusią grėsmę. Subendrinus bausmę, klaipėdiečiui buvo skirta galutinė 16 metų įkalinimo bausmė. Recidyvistui tai buvo 28-asis teistumas.

Nusikaltimą, už kurį buvo teisiamas Šiaulių apylinkės teisme, T.Gindulis padarė šių metų vasarį. Šiaulių tardymo izoliatoriuje laikytas nuteistasis parašė ir išsiuntė laišką Šilutėje gyvenančiam antstoliui.

Daugiau apie tai skaitykite lrytas.lt straipsnyje „Grasinimais spjaudęsis recidyvistas reikalavo mokėti už ramybę“.