Gražiausioje gyvenvietėje – kalnai šiukšlių

juknaiciu siukslynas 1Kad Juknaičiai – viena gražiausių gyvenviečių ne tik Šilutės rajone, bet ir visoje Vakarų Lietuvoje, žino, ko gero, visi.

Bet pastaruoju metu juknaitiškius ima piktinti, jog šios gyvenvietės valdžia menkai rūpinasi vietovės grožiu ir tvarka: šiukšlės čia, anot gyventojų, akis bado.

Naujasis Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys sako dar nespėjęs pamatyti visų šiukšlynų, bet pažadėjo juos apžiūrėti ir aiškintis teršėjus.

Šiukšlynai piktina juknaitiškius

2009 m. Juknaičiams suteiktas gyvenvietės – parko statusas. Pirmoji Lietuvoje gyvenvietė – parkas užima per 800 tūkst. kvadratinių metrų plotą – beveik visą Juknaičių miestelį, kuris jau daugiau kaip 30 metų garsėja savo želdiniais – medžiais ir dekoratyviniais krūmais, taip pat vejomis su gėlynais ir dekoratyvinėmis skulptūromis.

Pagal Juknaičių gyventojų ir vietinės bendruomenės iniciatyva parengtą projektą, finansuotą iš Europos Sąjungos lėšų, Juknaičiuose, prie ežeriuko, buvo rekonstruota vasaros estrada, sutvarkyta pakrantė, įrengti amfiteatro tipo suoliukai klausytojams ir t.t. Tai tapo gražiausia gyvenvietės vieta, kuria mielai naudojasi vietos gyventojai bei svečiai. Šalia estrados buvo įrengtas ugniakuras, kuriame švenčių metu deginamas šventinis laužas.juknaiciu siukslynas

Apie tai savo laiške rašantys juknaitiškiai mano, kad šios seniūnijos vadovai, matyt, yra kitos nuomonės, nes gražiausią gyvenvietės – parko vietą pavertė atliekų ir šiukšlių deginimo vieta. „Seniūnija nuolat masiškai veža šakas, automobilių padangas bei kitką, juos degina. Deginimas vyksta periodiškai jau keletą metų“, – rašoma juknaitiškių laiške.
Kad gyvenvietėje deginamos šiukšlės, tvirtino ir kiti kalbinti juknaitiškiai.

Skaitytojai mano, kad toks atliekų utilizavimo metodas yra barbariškas, neatitinkantis aplinkosaugos reikalavimų. Nekalbant apie tai, kad deginama vienoje gražiausių gyvenvietės parko vietų.

Kiti juknaitiškiai pasiūlė pavažiuoti už kapinių, link karjerų, ir „pasigrožėti“ čia tvyrančia „tvarkele“: miližiškose duobėse suversta galybė visokių atliekų. Baisiausia, kad dalis jų – nuodingos: šiferio lakštai, net televizoriai.

„Kam kyla ranka gamtoje išmesti atliekas, kurias specialios įmonės be vargo surenka, tereikia nurodytomis dienomis jas išnešti iš namų?“ – liūdnai klausia skaitytojai, kuriems ne vis viena ir aplinkos grožis, ir būsimųjų kartų sveikata, kurią taip beatodairiškai šiandien nuodija kiekvienas nesusipratėlis.

Aiškinsis seniūnas ir aplinkosaugininkai

„Šiemet seniūnija šakų nedegino, o kas buvo anksčiau, aš nežinau, gal kas ir buvo pakūręs“, – sakė neseniai seniūno pareigas pradėjęs eiti A.Gaubys. Jis neneigė, kad seniūnija nugenėtų medžių šakas verčia į didžiulę krūvą, esančią šalia vasaros estrados.

Seniūnas tikina jau susitaręs su Užlieknių kaime gyvenančiu ir biokurą gaminančiu ūkininku Algimantu Leščinsku. Jis kitą savaitę pažadėjo atvažiuoti į Juknaičius su savo technika ir susmulkinti šalia estrados suverstas šakų krūvas.

Seniūnas nebuvo girdėjęs apie šiukšles, verčiamas į duobes už kapinių, tad pažadėjo artimiausiu metu apžiūrėti vietovę.

Juknaitiškių skundai perduoti ir Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės r. agentūrai, o jos vedėja Galina Misevičienė pažadėjo taip pat aiškintis situaciją, ir jei pavyks rasti kaltuosius, jiems teks atsakyti už gamtos teršimą. Beje, už tvarką karjere, pasak G.Misevičienės, turi atsakyti jį eksploatuojanti įmonė.