Gražių rankų paslaptys

handMoters amžių išduoda ne tik veidas ir kaklas – išdavikėmis gali tapti ir rankos. Dėl šios priežasties itin svarbu tinkamai prižiūrėti ir lepinti mūsų vizitine kortele neretai tampančias rankas.

Alkūnių priežiūra

* Alkūnių odai taip pat reikia priežiūros. Du ar tris kartus per savaitę alkūnes reikėtų palepinti vonelėmis su muiluotu vandeniu. Besiprausdamos alkūnes švelniai sukamaisiais judesiais nušveiskite pemza.

* Po tokios procedūros alkūnių odą reikia pamaloninti riebiu kremu, į kurį dar patartina įlašinti truputį citrinos sulčių.

* Alkūnių odą efektyviai minkština senas geras natūralus receptas – reikia lygiomis dalimis sumaišyti glicerino ir rožių vandens, įlašinti 10 lašelių amoniako ir šiuo tirpalu ištepti išsausėjusias alkūnes.

* Nakčiai alkūnes galima patepti balinančiu kremu – jis mažina sudirgimą.

Rankų drėkinimas ir maitinimas. Kaukės rankoms

Prieš palepindamos rankas kauke, jas kruopščiai nuplaukite vandeniu ir muilu bei nusausinkite. Tiršta kauke rankas tepkite taip pat kaip įprastu kremu. Geriausią rezultatą pasieksite, jei kaukę palaikysite mažiausiai 1-2 valandas ar net ilgiau.

* Medaus ir kiaušinio trynio kaukė. Kiaušinio trynį reikia sumaišyti su vienu arbatiniu šaukšteliu medaus ir vienu arbatiniu šaukšteliu avižinių dribsnių. Rankas ištepti gauta mase ir užsimauti medvilnines pirštines. Kaukę palaikyti apie 15-20 minučių. Po to nuplauti šiltu vandeniu, o rankas patepti riebiu kremu.

* Aliejaus ir kiaušinio trynio kaukė. Reikia sumaišyti kiaušinio trynį su vienu valgomuoju šaukštu augalinio aliejaus ir arbatiniu šaukšteliu medaus. Rankas ištepti šia kauke ir palaikyti 15-20 minučių. Nuplauti šiltu vandeniu ir patepti rankas kremu.

* Bulvių kaukė. Reikia išvirti 2-3 bulves, jas sutrinti su šlakeliu pieno. Galima į masę įlašinti 2 arbatinius šaukštelius agurkų ar citrinų sulčių. Kaukę laikyti ant rankų, kol bulvės atvės. Tuomet tiesiog nuplauti šiltu vandeniu, o po to patepti riebiu kremu.

* Rankų odą suminkština 15-30 minučių trunkančios vonelės. Paprasčiausias receptas – viename litre vandens ištirpinti 2 valgomuosius šaukštus druskos. Dar geriau – vaistažolių nuoviro vonelė (tereikia 15-20 minučių vandenyje pavirti du valgomuosius šaukštus vaistažolių – tinka ramunėlės, šalavijai, mėtos, liepžiedžiai). Rankas tokiame atvėsintame nuovire palaikykite 10-15 minučių.