Greičio žvyrkelyje neribos, Šilutės centre mašinų statyti nedraus

eismas silines gatveRajono Eismo saugumo komisijai kartais tenka nagrinėti neįtikėtinų prašymų. Štai paskutiniajame posėdyje svarstytas potvynio vandenų užliejamo Žalgirių kaimo atokioje gatvelėje gyvenančių kelių šeimų prašymas jų žvyrkelyje įrengti… greičio ribojimo kalnelius.

O vienos įmonės vadovai pageidavo, kad centrinėje Lietuvininkų gatvėje, šalia jų kavinės, būtų ribojamas automobilių stovėjimo laikas.

Visiems šiems pareiškėjams atsakyta neigiamai.

Ant apsemiamo žvyrkelio kalnelių nebus

„Gulinčiuoju policininku“ vadinamos greičio ribojimo priemonės užsimanė net… šalia žvyrkelių gyvenantys sodiečiai. Konkrečiai – potvynių užliejamo Žalgirių kaimo Šilinės gatvės keli gyventojai.

Šilinės gatvė tėra paprasčiausias žvyrkelis, pasibaigiantis aklaviete. Savo rašte komisijai čia gyvenantys 4 kaimynai teigia, kad tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog tokia gatve niekur nenulėksi, tačiau „skustagalviai“, ne tik svetimi, bet ir vietiniai, ir lekia, ir net skraido. Tik „skraiduolių“ įvardindi vietos gyventojai nenori.

„Nėra normalios vairavimo kultūros“ – teigia rašiusieji ir prašo padėti išvengti galimų nelaimių – įrengti žvyrkelyje greičio stabdymo kalnelius.
Eismo saugumo komisija konstatavo, kad žvyrkeliuose „gulinčiųjų policininkų“ įrengti techniškai neįmanoma, todėl tenkinti žalgiriškių prašymo nėra galimybės.

Stovėjimo laiką riboti galima ne visur

Turės nusivilti ir vienos Šilutės akcinės bendrovės vadovai, pageidavę, kad miesto centre, ties Lietuvininkų g. 29 namu, būtų pastatytas ženklas, nurodantis, jog čia pastatyti automobilius galima ne ilgiau negu 2 valandoms. Įmonės vadovai tvirtina, kad šioje vietoje automobiliai paliekami visai dienai, ir jie neretai trukdo privažiuoti įmonės tiekėjams ir klientams.

Pasak Eismo saugumo komisijos narių, neseniai specialistų komisija nagrinėjo situaciją įvairiose šios gatvės vietose, ir parinko tas vietas, kur stovėti leidžiama tik ribotą laiką. Be to, laiko ribojimo ženklai gali būti statomi tik su vieninteliu kelių eismo ženklu – „P“ raide, reiškiančia poilsio aikštelę.

Kelios tokios aikštelės centrinėje Šilutės gatvėje yra, jose stovi ir stovėjimo laiką ribojantys ženklai. Be to, ties Lietuvininkų g. 29 namu, kitoje gatvės pusėje yra nubrėžta linija, nurodanti automobilių stovėjimo vietas. Dėl visų šių priežasčių automobilių stovėjimo laiko ribojimas ties Lietuvininkų g. 29 namu, pasak komisijos narių, būtų neteisėtas.