Greit ims šilti radiatoriai ir tuštėti kišenės (atnaujinta – sezono pradžia)

Šiluma kaulų nelaužo, tačiau finansus paleidžia dūmais. / © silutesnaujienos.lt

Šiandien Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorė Ida Vasiljevienė pasirašė įsakymus, kuriais nustatė 2011-2012 metų šildymo sezono pradžią.

Savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigose ir bendrojo lavinimo ikimokyklinio ugdymo grupėse bei Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje – nuo 2011 m. spalio 17 d., kitiems vartotojams – nuo 2011 m. spalio 18 d.

Bendrojo lavinimo mokyklos dar šią savaitę šals, nes taupant lėšas šildymo sezonas prasidės tik nuo lapkričio mėnesio, kai vaikai grįš iš atostogų.

Turėjo problemų

UAB „Šilutės šilumos tinklai” direktorius Algis Šaulys kalbėti apie artėjantį šildymo sezoną nebuvo nusiteikęs. Direktorius sakė, kad šildymas visur įjungiamas tada, kai potvarkį dėl šildymo sezono pradžios išleidžia Savivaldybės administracija.

Tiesa, nuosavų ir daugiabučių namų gyventojai, su šilumos tiekėju sudarę tiesiogines sutartis, gali raštu paprašyti „Šilumos tinklų”, kad šildymą įjungtų anksčiau, nei potvarkį dėl šildymo paskelbia Savivaldybė.

Pasak A.Šaulio, tokių gyventojų, kurie jau dabar gyvena šilčiau, yra.

A.Šaulys užsiminė, kad rengiantis šiam šildymo sezonui teko susidurti su įvairiomis bėdomis, tačiau papasakoti ką nors konkrečiau atsisakė.

Gyventojai ir biudžetinių įstaigų darbuotojai dėl įmonei kilusių nesklandumų nerimauti neturėtų: šiluma bus tiekiama laiku.

Šiluma pigo 5 procentais

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos skaičiavimu, šilutiškiai spalio mėnesį mokės 23,83 ct/kW.

Pasak A.Šaulio, rugsėjo mėnesio tarifas buvo didesnis – apie 25 ct/kW. Didžiausias šilumos įkainis spalio mėnesį skriaus Prienų žmones (35,38 ct/kW), mažiausiu džiaugsis molėtiškiai (18,89 ct/kW).

Šilutės rajono savivaldybė rajonų šilumos kainų sąraše stovi kiek aukščiau nei šalies viduriukas. Centralizuotai tiekiama šiluma Šilutėje atpigo apie 5-4 proc., palyginti su rugsėjo mėnesiu.

Šilumos kaina priklauso nuo kuro kainų rinkoje, todėl kainoms keičiantis yra perskaičiuojamas ir šilumos tarifas. Koks jis bus ateinančius mėnesius, kol kas prognozuoti sunku.

Ligoninė jau šildoma

Šilutės r. savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Raimundas Ambrozaitis informavo, kad potvarkis dėl šildymo sezono pradžios bus išleistas tada, kai 3 paras vidutinė oro temperatūra nepakils aukščiau plius 10 laipsnių Celcijaus.

Anot sinoptikų, trečiadienio, ketvirtadienio ir penktadienio bendra temperatūra sieks plius 12 laipsnių.

R.Ambrozaičio duomenimis, kol kas šildymas neįjungtas nė vienai mokyklai ar darželiui, tačiau apie tai jau yra galvojama. Pasak A.Šaulio, šildytis pradėjo ligoninė.

R.Ambrozaitis priminė, kad daugiabučių gyventojai turi pasirinkti šilumos mazgų punkto prižiūrėtoją. Civilinis kodeksas numato, kad už savo turtą atsakingas pats savininkas.

„Savininkas sprendžia, ar nori turtą administruoti pats, ar samdys ką nors, kas turi atitinkamą kvalifikaciją. Šilumos punktai priklauso bendrijoms arba yra gyventojų jungtinės veiklos nuosavybė. Mano žiniomis, dauguma gyventojų prižūrėtoją yra pasirinkę pačius „Šilutės šilumos tinklus” – tiekėjus. Galbūt tokį pasirinkimą lemia patikimumas ir faktas, kad bendrovė turi avarinę tarnybą, kuri esant reikalui gali dirbti ir naktimis”, – sakė R.Ambrozaitis.

„Šilutės naujienų” žiniomis, prižiūrėti šiluminius mazgus taip pat gali UAB „Avižeda”, Šilutės butų ūkis ir specialia tvarka atestuoti asmenys.