Greitai vaikščiosime nauju tiltu

DSCF3138Jau pusantro mėnesio pamėgtoje vietoje – ties takeliu į miesto stadioną – Šyšos upės negalintys pereiti šilutiškiai netrukus žingsniuos įprastu pėsčiųjų tiltu – prieš savaitę naujas geltonas gražuolis nutūpė vietoje senojo tilto.

Naujasis tiltas bus dvigubai platesnis už buvusįjį – net 3 metrų pločio.

Parko takeliais ar pylimu pasivaikščioti mėgstantys šilutiškiai gerai pamena, kad iki šiol ties taku į stadioną buvęs tiltas per Šyšą kėlė nerimą juo einantiems: buvo surūdijęs ir išklibęs. Tiltą apžiūrėjusi komisija nustatė, jog upė paplovė krantą miesto pusėje, todėl tilto konstrukcijos tapo nesaugios. Pavojų pėstiesiems keliantį tiltą teko nugriauti ir jo vietoje statyti kitą, pirmiausia sutvirtinus upės šlaitus.

Statybos darbų konkursą laimėjo UAB „Kavesta“, kurios specialistai atliko ir statinio techninį projektą. Tiltas suprojektuotas be atramų į upės dugną, tad po juo lengvai praplauks ir didesni laiveliai, jo negrauš ledonešis.

Prieš savaitę į Šilutę atvairuotas galingas kranas naująjį tiltą pastatė į jo vietą. Specialistai tvirtina, kad tokie tilteliai tarnauja bent 50 metų.

Statybininkai žada gražiai sutvarkyti ir takus iki tilto, įrengti apšvietimą, šie darbai irgi įskaičiuoti į 400 tūkstančių litų sumą, kurią skyrė Kelių direkcija.

Darbus statybininkai pradėjo spalio 1-ąją, o jau gruodžio viduryje žadama perkirpti atidarymo juostelę.