Greiti grožio ritualai

beautyPrabangą pasilepinti ilgais grožio malonumais gali sau leisti ne kiekviena. Tačiau net ir greiti grožio ritualai gali būti itin veiksmingi. Šios odos, plaukų ir nagų priežiūros procedūros ne tik telpa net į užimčiausią dienotvarkę, tačiau yra ir draugiškos piniginei.

Palengvėjimas rankų odai

Jei rankos tapo itin šiurkščios ir švelnumo joms nebesuteikia net stipriai maitinantis kremas, nušveiskite susikaupusį negyvų ląstelių sluoksnį.

Pasak „Camelios“ vaistininkės Martinos Adomavičienės, odos šveitimas gali sustiprinti naudojamų maitinamųjų ir drėkinamųjų priemonių poveikį. „Kartais nebegalėdamos suminkštinti rankų odos moterys skuba pirkti naujus kremus, kai iš tiesų problema slypi ne kosmetikoje, o suragėjusiame odos sluoksnyje. Negyvos odos ląstelės veikia tarsi barjeras ir neleidžia drėkinamosioms medžiagoms prasiskverbti į gilesnius sluoksnius, todėl kosmetinės priemonės tampa mažiau veiksmingos“, – paaiškina M.Adomavičienė.

Šveitimas užtruks vos minutę, o jokių papildomų priemonių jam nereikia. Tiesiog įberkite žiupsnelį rudojo cukraus į įprastą skystą muilą ir švelniai pamasažuokite šiuo mišiniu drėgnas rankas. Arba pašalinkite suragėjusį odos sluoksnį tiesiog plaudama kavos puodelį: atsargiai įtrinkite rankas kavos tirščiais.

Aliejaus diena

Bent kartą per savaitę skelbkite aliejaus dieną. Kokosų, simondsijų, avokadų, sviestmedžio ir kiti natūralūs aliejai pasižymi drėkinamosiomis ir minkštinamosiomis savybėmis, todėl gali greitai atkurti prarastą drėgmę.

Pasirinkite savo mėgstamiausią ir juo lepinkite odą, plaukus ir nagus – dėkingi liks visi.

„Kūno aliejus itin praktiškas: jis gali atstoti skirtingas priemones – kūno kremą, odelių aplink nagus minkštiklį ar plaukų kaukę, todėl jį įsigijusi sutaupysite. Rinkitės universalų aliejų, tokį kaip kokosų, kuriuo galima tepti visą kūną, arba ieškokite specialaus, kuris padėtų išspręsti  konkrečią problemą, pavyzdžiui, plaukams itin naudingas ricinos aliejus“, – pataria vaistininkė M.Adomavičienė.

Prieš eidama miegoti, skirkite keletą minučių plaukų galiukams  ir  ištepkite juos nakčiai aliejumi. Ryte išsitrinkus plaukus, jie bus gerokai paklusnesni.

Nepagailėkite aliejaus ir odelėms aplink nagus: šios suminkštės ir nustos šerpetoti. O jei skundžiatės išsausėjusia oda, aliejų naudokite vietoje kūno kremo, tepdama jį ant drėgnos odos.

Veiksmingesnis dušas

Neturite laiko kūno odos stangrinimo procedūroms? Papildomo laiko neprireiks, jei tiesiog rytinio dušo metu papildysite maudynes keletu naudingų įpročių. Pakeiskite kempinę į masažinį šepetį ir prausdamasi juo pamasažuokite šlaunų odą – taip suaktyvinsite kraujotaką, o tai padės išvengti celiulito.

Odos stangrumui naudingas ir kontrastinis dušas. Prausdamasi kaitaliokite karšto ir šalto vandens sroves. Tiesa, neverta persistengti – šaltą vandenį pakaks atsukti vos minutei, karštą – dviem, o visą šią procedūrą pakartoti 3-4 kartus.

Tikslas – skaistesnė oda

Jei neturite laiko veido kaukei, atgaivinkite odą garais. Taip akimirksniu suteiksite jai skaistumo ir švytėjimo, be to, atversite poras.

Užvirinkite puodą vandens, pasilenkite virš jo ir uždenkite galvą rankšluosčiu. Keletą minučių pagarinkite odą. Atkreipkite dėmesį, kad veido atstumas nuo puodo turėtų būti bent 20 cm, kad karšti garai nedegintų odos ir nosies gleivinės.

Jei oda riebi ar mišri, į karštą vandenį verta įlašinti ir kelis lašus eterinio arbatmedžio aliejaus. Jis turi antibakterinių savybių, o tokie kvapnūs garai veiksmingai išvalys odą ir saugos nuo spuogų susidarymo. Negana to, garų vonelė su arbatmedžių aliejumi naudinga ir peršalimo profilaktikai, todėl pravers permainingu pavasario oru.