Greitos kojos vagies nuo antrankių neišgelbėjo

jailBirželio mėnesį prieš Šilutės rajono apylinkės teismą stojo praėjusią vasarą į svetimus namus lindęs ir iš ten nuolat brangius daiktus vogęs J.V.

Teisiamasis, prisitaikęs R. ir A.U. namo raktą, atrado tikrą aukso gyslą – per daugiau nei pusę metų šešis kartus apvogė tos pačios šeimos gyvenamąjį namą, automobilį ir pavėsinę.

Įžūlus vagis, kaskart apsilankydamas svetimose valdose, iš ten nešė viską, kas turėdavo vertę: pinigus, papuošalus, fotoaparatus, alkoholinius gėrimus ir net maisto produktus, kol galiausiai įkliuvo namo šeimininkui.

Teismo verdiktas vagišiui – 90-ies parų areštas.
Pirmąjį kartą vyras svetimus namus apvogė 2014 metų birželio – liepos mėnesiais. Tada jis, prisitaikęs durų spynos raktą, iš namo išnešė vertingų daiktų (fotoaparatų, auksinių papuošalų, grynųjų pinigų) už beveik 900 eurų.

Lengvu grobiu pasitenkinęs vagišius nenustojo veikti ir po kiek laiko pasijuto galintis nevaržomas atrakinti ne tik gyvenamojo namo, bet ir tų pačių žmonių automobilio duris. Tada jis iš automobilio salone buvusios piniginės ištraukė 200 Lt (57,92 Eur.).
Tęsdamas savo niekšingus darbelius rugsėjo – spalio mėnesiais toliau skriaudė tą pačią šeimą. Atsirakinęs namo duris, pasiėmė butelį viskio, tris butelius degtinės ir 600 Lt (173,77 Eur).

Gruodžio mėnesį J.V. dar kartą parodė, kad jam nėra neįveikiamų spynų ir iš tų pačių žmonių pavėsinės išnešė elektrinį šlifuoklį, kelis vyno, viskio ir degtinės butelius.

Mėgaudamasis lyg iš gausybės rago pasipylusiomis ir ranka pasiekiamomis gėrybėmis, J.V. sausio mėnesį vėl „patikrino“, ką šeimininkas vežiojasi automobilyje. Jam ir vėl nuskilo – mašinoje rado piniginę su 100 eurų.

Tą patį mėnesį J.V. dar kartą įsibrovė į U. gyvenamąjį namą ir pagrobė 1200 eurų, kelis vyno butelius, pinigus, cukraus pakuotę, kelnes, auksinius ir sidabrinius papuošalus, fotoaparatą. Tai buvo paskutinis vagies žygis į sodų bendrijoje esantį gyvenamąjį namą, nes pastarąjį užklupo namo šeimininkas.

Teko pasipustyti padus ir bėgti kiek kojos neša. Tikriauriai dėl to vagis netoli apvaginėjamo namo pametė mobilųjį telefoną, striukę su gobtuvu, kepurę su snapeliu ir pirštines. Be to, vagis dalį savo grobio (vyną, cukraus pakuotę, kelnes) paliko šalia esančiame sklype.

Kaip pasakojo teisiamasis, vieną iš pagrobtų fotoaparatų jis užstatė lombarde, o kur dėjo kitą – neprisimena. Visus iš svetimų namų pagrobtus juvelyrinius dirbinius užstatė taip pat lombarduose, gautus pinigus išleido savo reikmėms, o alkoholinius gėrimus išgėrė.

Sutuoktiniams pavyko atgauti tik nedidelę dalį daiktų: pakuotę cukraus, keturis butelius vyno, vyriškas kelnes, du fotoaparatus ir sidabrinę grandinėlę ant rankos bei iš lombardo susigražinti fotoaparatą.

Kadangi apvogtiesiems patirtą žalą atlygino draudimo bendrovė, todėl jie civilinio ieškinio nereiškė.

Teismas J.V. skyrė galutinę 90 parų arešto bausmę. Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.