Greitosios pagalbos medikai gelbėjo teroristų aukas, slidininkus, Savivaldybėje priėmė gimdymą

Greitoji silutes komandaSavaitgalį Druskininkuose jau dešimtąjį kartą varžėsi visos Lietuvos ir penkių užsienio valstybių Greitosios pagalbos medikai. Progos dalyvauti šiose žaidynėse jau 10-ąjį kartą nepraleido ir Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro greitosios pagalbos medikų brigada: Kristina Užpelkienė, Simona Girdvainienė ir Edvardas Aleksandravičius.

Žaidynes galėjo stebėti visi

Greitosios medicinos pagalbos specialistų žaidynės jau tapo gražia tradicija – vyksta kasmet. Šiemet dėl geriausiųjų vardo varžėsi 33 komandos iš Lietuvos ir dar 5 komandos iš užsienio šalių – Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Kazachstano.

Iš žaidynių grįžusi Šilutės GMP komanda pasakojo, jog tai buvo labai įtemptas, bet kartu įdomus bei profesionaliai naudingas renginys.

Beje, K.Užpelkienė šiose žaidynėse dalyvauja antrą, S.Girdvainienė ir E.Aleksandravičius – pirmą kartą.

Žaidynių dalyvius sveikino Druskininkų savivaldybės bei Greitosios medicinos pagalbos asociacijos vadovai, Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariai, buvo surengtas suvažiavusių komandų paradas.

Žaidynių dalyviams buvo parengta ne viena sudėtinga situacija, kurią jie privalėjo išspręsti greitai, panaudoti visas turimas profesines žinias. Renginys buvo organizuotas viešose vietose, tad ir miesto gyventojai bei svečiai galėjo matyti, kaip teikiama pagalba „nukentėjusiesiems“ visų pamėgtose vietose – Sniego arenoje, K.Dineikos sveikatingumo parke, prie keltuvų ar sveikatinimo ir poilsio centre „Aqua“.

„Priėmė“ gimdymą, „gaivino“ skenduolį

Į žaidynes suvažiavusiems medikams reikėjo „priimti“ gimdymą, prasidėjusį tiesiog Druskininkų Greitoji ekstremali situacijasavivaldybės patalpose tuo pat metu, kai ten ėjo ir interesantai…

„Tą dieną Druskininkuose „gimė“ 33 naujagimiai, nes tiek komandų priėmė gimdymus“, – juokavo grįžę šilutiškiai.

Medikams teko panaudoti visas įmanomas gudrybes, kad susikalbėtų su ūmaus koronarinio sindromo „ištiktu“ kurčnebyliu, suteikti pagalbą „nukentėjusiesiems“ 9 laipsnių šaltyje, kai Druskininkų sniego arenoje „susidūrė“ du slidininkai: vienas jų neva buvo patyręs galvos traumą, kitam buvo sumušta galva ir išnarintas petys.

Kitą Druskininkų kurorto svečią sveikatos problemos ištiko baseine – žmogus „nualpo“. Šilutiškiams teko gaivinti ir septynmetį, kuris „skendo“.

Tikra masinė nelaimė „nutiko“ Druskininkų aikštėje, kai į ją įvažiavo „teroristai“ ir prasidėjo susišaudymas, buvo daug sužeistų ir kitaip nukentėjusių žmonių. Šilutės medikų brigadai teko suteikti pagalbą nemažai jų grupei ir nugabenti į ligoninę.

Pasisėmė žinių ir pailsėjo

Žaidynes organizavo Lietuvos GMP įstaigų asociacija, Lietuvos skubiosios medicinos draugija ir Krizių tyrimo centras. Padedant Druskininkų miesto savivaldybei, geranoriškai bendradarbiaujant policijai ir priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai surengtas dalyviams ir žiūrovams įdomus ir labai naudingas renginys.

Užsienio komandų grupėje nepralenkiami buvo Ukrainos medikai. Lietuvos didžiųjų miestų grupėje nugalėjo Kauno komanda, o rajonų grupėje – Gargždų komanda. Visoms komandoms įteikti padėkos raštai, visi žaidynių dalyviai apdovanoti įspūdingais raudonais skėčiais.

Šilutės GMP medikai sakė, jog tai buvo ne tik įtemptas ir įspūdingas savo organizacija renginys, bet kartu ir labai daug naujų žinių davusios pratybos. Taip pat buvo surengta konferencija apie psichologinę pagalbą pacientams, svarbiausių medicinos aktualijų aptarimas.

„Ir pasisėmėme žinių, ir pailsėjome, nes organizatoriai pasirūpino viskuo“, – sakė šilutiškiai.

Jie yra dėkingi Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro laikinajai vadovei Loretai Biesevičienei, kuri sudarė sąlygas išvykti į renginį, nes tuo pasirūpino ne visų šalies medicinos įstaigų, turinčių greitosios pagalbos padalinius, vadovai.

Vytauto Sungailos nuotraukos.